arongroups

برادر روح الله عجمیان کیست و در روز شهادت برادرش کجا بود؟

0

برادر روح الله عجمیان کیست و در روز قتل برادرش کجا بود ماجرای اعدام دکتر قره حسنلو و همسرش را در این بخش میخوانید

برادر روح الله عجمیان کیست و ماجرای اعدام دکتر قره حسنلو و همسرش

سید حسین عجمیان میگوید در این پرونده دو نفر آدم بی‌خانواده را اعدام کردند اما شخص اصلی را که دکتر بود، اعدام نکردند.

برادر روح الله عجمیان کیست و در روز قتل برادرش کجا بود؟

برادر روح الله عجمیان کیست و در روز شهادت برادرش کجا بود؟

سید حسین عجمیان برادر روح الله عجمیان است که از وی بزرگتر میباشد و به شدت خواستار اعدام دکتر قره حسنلو و همسرش میباشد دو پزشکی که به دلیل شراکت در قتل روح الله عجمیان به اعدام محکوم شدند اما در دیوان عالی کشور حکم اعدام را لغو کرد و در حال حاضر در زندان به سر میبرند.

پیش تر پدر روح الله عجمیان در یک برنامه زنده تلویزوینی از آقای ولایتی به شدت معترض بود و مدعی بود که او جلوی اعدام دکتر قره حسنلو را گرفته است و حتی به نشانه اعتراض برنامه را ترک کرد که مشخص بود که خانواده عجمیان به شدت خواستار اعدام دکتر قره حسنلو میباشد.

(در روز حادثه) زن این دکتر فیلم می‌گرفت و می‌فرستاد به خارج. ما نه خصومت شخصی با کسی داریم و نه کسی با داداش من خصومت شخصی داشته است. اینها آمدند نظام را بردارند، روح‌الله ما به خاطر نظام و دولت و ملتش وارد میدان شده، حقش نبود که این‌طور با ما رفتار شود. ۳نفر از قاتلانش را کلا آزاد کرده‌اند.

چرا مثلا؟ مگر می‌شود یک نفر که حکمش اعدام بوده،؛ ناگهان ۱۵سال حبس بگیرد. اگر دست برخی افراد با نفوذ در کار نبود، ‌چرا وقتی این همه مصاحبه و فیلم و گفت‌وگو و کلیپ منتشر شد که این افراد پیگیر آزادی این دکتر بوده‌اند. چرا این افراد یک بار نقش خود را در پیگیری پرونده تکذیب نکردند. یعنی چون این فرد پول دارد نباید اعدام شود؟ بعد برخی افراد بی‌صدا و بی‌خانواده که پول نداشتند، اعدام شوند.

برادر روح الله عجمیان کیست و در روز قتل برادرش کجا بود؟

واکنش رسانه قوه قضائیه

میزان نوشت:

دوازدهم آبان‌ماه بود که تعدادی از معترضان در اطراف آرامستان بهشت سکینه و کمالشهر کرج به بهانه شرکت در مراسم چهلم یکی از جانباختگان اعتراضات با ایجاد ناآرامی و ریختن سنگ و چوب و نخاله‌های ساختمانی، اقدام به بستن آزادراه کرج ـ قزوین و اختلال در عبور و مرور خودروها، تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرب و جرح مأمورین کردند.

در حوادث این روز، «سیدروح‌الله عجمیان» یکی از حافظان امنیت به شهادت رسید.

رئیس قوه قضاییه بلافاصله پس از شهادت این شهید عزیز، طی تماس تلفنی، دستور تسریع در شناسایی و دستگیری متهمان و نیز رسیدگی و صدور حکم را صادر کردند.

در نهایت، ظهر امروز پس از رسیدگی و صدور احکام مجدد، آرای صادره در دیوان عالی کشور قطعیت یافت و بدین ترتیب «حمید قره حسنلو» به ۱۵سال حبس نفی بلد؛ «رضا آریا»، «حسین محمدی» و «مهدی محمدی» هر کدام به ۱۰ سال حبس نفی بلد محکوم شدند.

متهمان «محمد امین اخلاقی ساوجبلاغی»، «امین مهدی شکراللهی» و «فرزانه قره حسنلو» هر کدام به ۵ سال حبس نفی بلد و «علی معظمی گودرزی» به ۳ سال حبس نفی بلد محکوم شدند.

حکم صادره در خصوص متهم «آرین فرزام‌نیا» نیز با توجه به ادعای متعاقب بستگان او مبنی بر ابتلای وی به بیماری افسردگی، برای معرفی به پزشکی قانونی از سوی دیوان عالی کشور نقض و پرونده جهت بررسی و صدور حکم مجدد به شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز اعاده شد.

نظرات