بیوگرافی حمیدرضا مرادی بازیگر کیست و همسر و سوابق +‌درگذشت و عکس بزرگسالی

0

بیوگرافی حمیدرضا مرادی بازیگر کیست و همسر و سوابق +‌درگذشت و عکس بزرگسالی

حمیدرضا مرادی بازیگر سینما و تلویزیون و چهره پرداز در ایران می باشد. او متولد سال ۱۳۵۸ در تهران بوده که متاسفانه در ۱۵ آبان ۱۴۰۲ بر اثر عارضه قلبی درگذشت حمیدرضا مرادی بازیگری را از سن ۱۰سالگی آغاز کرده و در فیلم ها و سریال های دلدار، کیمیا، مدرسه پیرمردها، پاتال و آروزهای کوچک و ماهی بازی کرده است. آقای رضا مرادی بازیگر جوان کشورمان یکشنبه گذشته بدون بیماری زمینه ای ناگهان دچار ایست قلبی شده و فوت کرد ادامه بیوگرافی حمیدرضا مرادی بازیگر با عکس و ناگفته های زندگی شخصی و همسرش و سوابق وی در مجله حرف تازه مطالعه نمایید.

حمیدرضا مرادی بازیگر کیست و و اهل کجاست همسر و سوابق +‌درگذشت و عکس بزرگسالی و بیوگرافی

زندگینامه و بیوگرافی حمیدرضا مرادی بازیگر مدرسه پیرمردها

حمیدرضا مرادی بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون در سال ۱۳۵۸ در تهران به دنیا آمده و بازیگر سینما و تلویزیون و چهره پرداز اهل ایران می باشد. محبوبه مرادی خواهر اوست و بازی در سینما را از سال ۱۳۶۶ با ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد

حمیدرضا مرادی بازیگر کیست و اهل کجاست

آقای مرادی در تهران متولد شده و اهل تهران بود. او در سال ۵۸ چم به جهان گشود و از کودکی وارد بازیگری شد.

سوابق

مرحوم حمیدرضا مرادی بازیگر جوانمرگ بازیگری را از سن ۱۰ سالگی آغاز کرده است. او در همان زمان کودکی در فیلم سینمایی ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی ایفای نقش کرده و سپس در سریال‌های دلدار و کیمیا حضور پیدا کرد. حمید رضا مرادی علاوه‌بر بازیگری در چهره پردازی نیز فعالیت حرفه ای داشت و از چهره‌ پرزدازان وئ گرمورهای شناخته شده در سینمای ایران بود.

او بازیگر فیلم‌های سینمایی پاتال و آرزو‌های کوچک، سفر جادویی، مدرسه پیرمرد‌ها و چهره‌پرداز بود که بر اثر ایست قلبی درگذشت.

زندگینامه و بیوگرافی حمیدرضا مرادی بازیگر مدرسه پیرمردها

آثار هنری و فیلم ها و سریالها

مرحوم حمیدرضا مرادی در نخستین تجربه بازیگری خود را در سال ۱۳۶۶ در فیلم سینمایی ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتو نرنمایی کرد و بازی کرد.
پس از درخش در فیمل ماهی برای بازی در فیلم سینمایی مدرسه پیرمردها زمناکه ۱۳ ساله بود دعوت شد . او در کنار اکبر عبدی،آزیتا حاجیان، حسین محب‌اهری، فرهنگ مهرپرور، سعید شیخ‌زاده و مریم هژیروند تجارب خوبی را کسب کرد.

سریال های کیمیا و دلدار، بهاران در بهار و فیلم سفر جادویی از دیگر آثار حمیدرضا مرادی در قاب تلویزیون می باشد. او در حیطه چهره پردازی نیز فعال بود. چهره پردازی در فیلم‌های محمد رسول الله و سریال جلال الدین از آثار این مرحوم است.

عکس و بیوگرافی حمیدرضا مرادی بازیگر کیست و همسر و سوابق +‌درگذشت و عکس بزرگسالی

سفر جادویی یک فیلم ایرانی در ژانر فانتزی کودکانه است که در سال ۱۳۶۹ توسط ابوالحسن داوودی کارگردانی و علی‌محمد سعدالدین تهیه شده است.
این فیلم توانست دو جایزه دریافت کرده است:

جایزه نقره بهترین فیلم بلند در سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان قاهره (۱۳۷۰)
پروانه طلایی بهترین فیلم در ششمین دوره جشنواره کودکان و نوجوانان (۱۳۶۹).

فیلم سینمایی مدرسه پیرمردها در ژانر کمدی به کارگردانی سید علی سجادی حسینی، نویسندگی علیرضا طالب‌زاده و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است.

داستان این فیلم درباره پیرمردی به نام پاک‌نهاد است که پسرانش برای تصاحب ملک پدرشان، او را در یک خانه سالمندان پنهان کرده‌اند.

این فیلم در دهمین دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۷۳، برنده پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین نمونه فیلم (آنونس) (منوچهر شاهسواری) شده است.
همچنین، در سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان قاهره در سال ۱۳۷۱، برنده جایزه ویژه هیئت داوران کودک بهترین فیلم شده است.

ازدواج و همسر

از زندگی شخصی و وضعیت تاهل و ازدواج و همسر حمیدرضا مرادی خبری منتشر نشده است.

او از کودکی وارد حرفه بازیگری شده بود و در فیلم‌های سینمایی کودک در کنار بازیگرانی همچون اکبر عبدی و رضا کیانیان ایفای نقش کرده بود. وی در آثاری چون فیلم ماهی، مدرسه پیرمردها و سینمایی پاتال و آرزوهای کوچک، همچنین در سریال‌های تلویزیونی کیمیا و دل‌دار نقش‌آفرینی کرده بود.او علاوه‌بر بازیگری به‌عنوان چهره‌پرداز نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشت.

درگذشت حمیدرضا مرادی بازیگر

حمیدرضا مرادی، یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ به علت ایست قلبی در محل کارش در تهران در ۴۶ سالگی درگذشت.

مراسم تشییع و خاکسپاری وی، دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا انجام شد.

فیلم‌شناسی

۱۳۷۲ عبور از تله غلامرضا رمضانی
۱۳۷۱ مستأجر رحیم رحیمی‌پور
۱۳۷۰ دره شاپرک‌ها فریال بهزاد
۱۳۷۰ مدرسه پیرمردها[۸] علی سجادی حسینی
۱۳۶۹ سکوت علی سجادی حسینی
۱۳۶۹ سفر جادویی ابوالحسن داوودی
۱۳۶۸ پاتال و آرزوهای کوچک مسعود کرامتی
۱۳۶۶ ماهی کامبوزیا پرتوی

تلویزیونی

۱۳۹۷ دل‌دار جمشید محمودی
نوید محمودی
۱۳۹۴ کیمیا جواد افشار
۱۳۷۳ بهاران در بهار غلامرضا رمضانی

چهره‌پرداز

۱۳۹۳ محمد رسول‌الله مجید مجیدی
۱۳۹۳ جلال‌الدین شهرام اسدی

نظرات