arongroups

چه زمانی بلیط قشم ارزان می‌شود؟

0

سکوت خوفناک دره ستارگان، سرسبزی جنگل‌های حرا و دیدن بازی دلفین‌ها در خلیج پهناور فارس، قطعا شما را هم مانند دیگر مسافران، روانه‌ی جزیره‌ی زیبای قشم می‌کند. در این میان، به‌نظر می‌رسد یافتن بلیط هواپیما قشم با قیمت پایین، اصلا کار راحتی نیست. به‌همین دلیل در این متن با بررسی فصول مختلف سال، ارزان‌ترین زمان سفر برای قشم را به شما معرفی کرده‌ایم. در انتهای این متن، یک روش بسیار مناسب هم برای رزرو بلیط ارزان قشم به شما پیشنهاد شده است. پس تا انتهای متن همراه باشید.

 بلیط قشم ارزان

ارزان‌شدن بلیط قشم به چه عواملی بستگی دارد؟

همیشه وقتی تعداد متقاضی برای سفر به یک نقاط خاص زیاد می‌شود؛ هزینه‌های سفر به آن نقطه هم مانند ررزو بلیط و هتل افزایش می‌یابد. این موضوع برای جزیره‌ی توریستی قشم هم صادق است. در فصولی از سال که مردم برای دیدن جشنواره‌ها و لذت‌بردن از آب ‌و هوای خوش قشم، به این نقطه سفر می‌کنند؛ بلیط هواپیما قشم با افزایش قیمت مواجه می‌شود. در ادامه، فصول شلوغ و خوش آب‌ و هوای قشم را بررسی می‌کنیم تا به ارزان‌ترین زمان برای رزرو بلیط تهران قشم برسیم.

آب ‌و هوای قشم در فصل بهار

با شروع فصل بهار و تعطیلات نوروز، هوای معتدل بهاری مسافران زیادی را برای سفر به قشم ترغیب می‌کند. به‌همین دلیل نیمه‌ی اول بهار را می‌توان جز شلوغ‌ترین زمان‌ها برای رزرو پرواز تهران قشم به‌شمار آورد. در این فصل، گونه‌های جانوری بی‌نظیری که در هیچ کجا ندیده‌اید؛ سر از آب‌های خلیج فارس در می‌آورند. قایق‌ها روی امواج این خلیج گلگون شروع به حرکت می‌کنند و غواصی و شنا به تفریحی دلچسب بدل می‌شوند.

با خواندن تمام این اتفاقات می‌توانید حدس بزنید که در نیمه‌ی اول بهار یافتن بلیط ارزان‌قیمت تقریبا غیر ممکن است. در نیمه‌ی دوم با گرم‌شدن هوا از حجم مسافران کاسته می‌شود؛ اما هنوز هوا آنقدر گرم نشده است که بلیط تهران قشم به کمترین قیمت خود برسد. از عیوب سفر در فصل بهار به جزیره‌ی قشم، می‌توان به شلوغ‌بودن مکان‌ها گردشگری، ازدحام جمعیت در هتل‌ها و کم‌بودن جشن‌های محلی قشم اشاره کرد.

آب ‌و هوای قشم در فصل تابستان

گرم‌شدن آب‌ وهوا تب‌وتاب مسافران را برای رزرو بلیط هواپیما تهران قشم می‌خواباند. به همین دلیل است که در این فصل، قیمت بلیط افت زیادی را تجربه می‌کند. با اینکه افزایش دما رفت ‌و آمد شما را در جزیره‌ای گرمی مثل جزیره‌ی قشم سخت خواهد کرد؛ سفر به قشم در فصل تابستان بدون دستاورد نیست.

در این فصل است که شما اجناس ارزان قیمت را می‌یابید. تخفیفات تابستانه‌ی قشم آن‌قدر زیاد است که می‌توانید از خرید ارزان، نهایت لذت را ببرید. به‌علاوه در این فصل، مانند فصل بهار با ازدحام جمعیت مواجه نخواهید شد. بیشتر مکان‌های گردشگری، بازارها و حتی هتل‌ها خلوت هستند. همین خلوتی، لذت گشتن در مکان‌های گردشگری را چندین برابر خواهد کرد.

در اواخر تیرماه، مهم‌ترین جشن مردم قشم، با نام نوروز صیاد برگزار می‌شود. در این جشن، شانس دیدن مردم با چهره‌های خوشحال و لباس‌های رنگارنگ و محلی را پیدا می‌کنید. اگر تابستان و در زمان جشن نوروز صیاد، بلیط تهران قشم را رزرو کرده‌ باشید؛ از دیدن مسابقات هیجان‌انگیز در خیابان‌های قشم بر سر ذوق خواهید آمد. سفر در فصل تابستان، با ارزان‌ترین قیمت بلیط، تمام این اتفاقات را برای شما رقم می‌زند.

بلیط قشم ارزان

آب‌ و هوای قشم در فصل پاییز

با تمام‌شدن فصل گرما و متعادل‌شدن هوا، سیل عظیم مسافران به قشم برمی‌گردند. بلیط هواپیما قشم دوباره با افزایش قیمت مواجه خواهد شد. مسافران از آب‌تنی در آب خنک فصل پاییز و گردش در هوای مطلوب آن لذت وافری می‌برند. تنها تفاوت این فصل با فصل بهار این است که با توجه به نبود تعطیلات، احتمال یافتن بلیط ارزان بیشتر است. البته هیچ‌گاه نمی‌توانید در این فصل، بلیط پرواز تهران قشم را به قیمت بلیط در فصل تابستان پیدا کنید.

آب ‌و هوای قشم در فصل زمستان

شناکردن در دریا در فصل زمستان بسیار سخت می‌شود. به‌همین دلیل طرفداران تفریحات آبی کمتر به قشم در این فصل سفر می‌کند. در عوض، فصل زمستان، زمان بسیار خوبی برای بازدید از مکان‌های گردشگری قشم است. در این فصل با توجه به آب‌هوای مطلوب، مکان‌های گردشگری طبیعی قشم بسیار زیبا می‌شوند. بخاطر همین موضوع است که نمی‌توان انتظار پایین‌آمدن قیمت بلیط قشم را در فصل زمستان داشت. در این فصل معمولا هتل‌ها شلوغ هستند و مردم در انتظار آمدن خورشید برای شناکردن در هوای خوش زمستانی جزیره می‌مانند.

ارزان‌ترین بلیط را در این فصل پیدا کنید

با تمام توضیحات بالا باید متوجه شده باشید که فصل تابستان، زمان بسیار خوبی برای تهیه‌ی بلیط تهران قشم است. در این فصل، تعداد مسافران به‌شدت کاهش می‌یابد و همین موضوع قیمت بلیط را پایین‌تر از فصول دیگر سال می‌آورد. در فصل تابستان، می‌توانید بلیط ارزان تهیه کنید و از خلوتی جزیره و حراج‌های تابستان بیشترین استفاده را ببرید.

بلیط قشم ارزان

با فلای تودی رزرو بلیط ارزان قیمت را تجربه کنید

رزرو بلیط قشم، به‌علت محبوب‌بودن این جزیره برای مسافران، ممکن است کمی شما را در دردسر بیندازد. معمولا در بیشتر فصول سال، بلیط‌های این جزیره از قبل رزرو شده‌اند و شما باید به‌سختی بلیط تهیه کنید. فلای تودی به شما این امکان را می‌دهد تا همین حالا برای روزهای گرم تابستان خود برنامه بچینید و بلیط دلخواه خود را رزرو کنید. در فلای تودی، انواع مختلف بلیط‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که بلیط‌های چارتر و لحظه آخری هم برای شما که به‌دنبال بلیطی ارزان قیمت هستند؛ گزینه‌های بسیار خوبی به‌شمار می‌آیند. پس در سایت فلای تودی از دیدن این بلیط‌ها و قیمت‌های آن‌ها غافل نشوید. با فلای تودی، یک سفر اقتصادی به جزیره‌ی محبوب و توریستی قشم داشته باشید./۵۷۲۰۳۹

نظرات