۱۲ سوال طلائی که باید قبل از عمل بینی، جواب آن را بدانید

0

برای جراحی بینی به چه دکتری باید مراجعه کنیم؟(ویژگی‌های جراح بینی معتبر)

از نظر پزشکان برتر حوزه زیبایی مانند خانم دکتر یزدانی جراح بینی، رینوپلاستی یک جراحی بزرگ محسوب می‌شود که اهداف درمانی و زیبایی مختلفی را دنبال می‌کند. پس از اینکه تصمیم خود را برای انجام عمل بینی نهایی کردید، مهمترین گام در مسیر زیبایی انتخاب بهترین جراح بینی است؟ به طور حتم از خود می‌پرسید که برای جراحی بینی به کجا مراجعه کنم؟ چه کسی می‌تواند به خوبی من را به اهداف و نتایج مورد نظر از رینوپلاستی برساند؟ انتخاب یک جراح بینی خوب در تحقق نتایج تا چه حد تاثیرگذار است؟

دکتر یزدانی جراح بینی

انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه مانند دکتر یزدانی بسیار مهم است. در حالی که رینوپلاستی یک عمل زیبایی رایج است، اما برخی از جراحان پلاستیک ترجیح می‌دهند این جراحی را انجام ندهند، زیرا چالش‌های زیادی را به همراه دارد. در جراحی بینی، فرم و عملکرد بینی کاملاً به هم مرتبط هستند. تغییر زیبایی در ساختار بینی می‌تواند اثرات نامطلوبی بر تنفس داشته باشد. در عین حال، تکنیک‌های جراحی خاصی که برای بهبود تنفس بینی طراحی شده‌اند، که می‌توانند بر ظاهر بینی تأثیر مثبت و منفی بگذارند. در نتیجه، درصد کمی از جراحان به خوبی می‌توانند از پس عملی بی نقص  با نتایج عالی برآیند.

اگر از خود می‌پرسید که چگونه باید بهترین جراح بینی را انتخاب کرد؟ پاسخ این سوال در ادامه مقاله زیر آمده است در اینجا ما نکات بسیار مهمی که به شما برای پیدا کردن بهترین جراحی بینی کمک می‌کنند، آورده‌ایم. پس تا انتها با ما بمانید.

جلسات مشاوره با بهترین جراح بینی چگونه است؟

دکتر یزدانی جراح بینی

اگر به جراحی بینی فکر می‌کنید، اولین قدم مشاوره با بهترین جراح بینی است. جراح، بینی شما را ارزیابی می‌کند و سؤالاتی را با هدف درک زیبایی شناسی شخصی و ارزیابی نیازهای شما خواهد پرسید. گوش دادن یکی از مهم ترین مهارت‌های جراح است.

در طول معاینه فیزیکی، بینی شما به تنهایی و در رابطه با شکل و اندازه صورت‌تان مشاهده می‌شود. بینی باید متناسب با سایر خصوصیات صورت شما باشد به گونه‌ای که هماهنگی لازم را بین همه اجزای صورت ایجاد نماید. امروزه قومیت یکی از موضوعات مهم است که بر نتایج زیبایی تاثیر گذار است. زیبایی شناسی ممکن است در عین حفظ زیبایی طبیعی با فرهنگ یا نژاد افراد نیز مرتبط باشد. بر همین اساس جراحان زیبایی بینی امروزه در تجزیه و تحلیل صورت بسیار ماهرتر هستند و احتمالاً هنگامی که افراد درخواست تغییرات غیرواقعی می‌کنند، نسبت به این موضوع تعهد بیشتری خواهند داشت. آنها از محدودیت‌های جراحی بینی و مشکلات ناشی از تصمیمات اشتباهی که فرد بر اساس محدودیت‌های ظاهری و عملکردی بینی خواهد گرفت، به درستی او را آگاه میکنند و راهنمایی درست را به بیمار ارائه خواهند داد.  همچنین در جلسات مشاوره  تصاویری از بینی بیمار گرفته می‌شود و تغییرات لازم برای او با توجه به فرم و مدلی که انتخاب خواهد کرد شرح داده می‌شود. بنابراین اگر پزشک خود را انتخاب کرده‌اید به او اطمینان کنید و بگذارید تا تغییرات بر اساس دانش، تجربه و تخصص پزشک انجام شود تا بعدها هنگام نگاه کردن به چهره خود دچار افسوس و پشیمانی نشوید

سوالات مهمی که به شما در انتخاب بهترین جراح بینی کمک می‌کنند

به دنبال یک جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی باشید که از نکات و جراحی همه بخش‌های بینی به خوبی آگاهی داشته و در این زمینه مهارت و تجربه کافی را کسب نموده باشد. از پرسیدن سوال نترسید. جراح شما باید با دیدی باز و مسئولانه آماده پاسخگویی به سوالات شما باشد. در ضمن مطمئن شوید که پزشک جراحی بینی را به صورت علمی و دانشگاهی آموخته و این اولویت اصلی حرفه و تخصص اوست. شما باید بتوانید قبل از هر چیز به پزشک خود اعتماد کنید. در برخی سایت‌های معتبر مانند کلینیک جراحی بینی تهران برای کمک به شما در این زمینه مقالات متعددی نگارش شده است که از طریق آنها می‌توانید به بینشی درستی در مورد جراحی زیبایی بینی دست پیدا کنید.  برای اطمینان از عملکرد و تخصص جراح بینی سوالات زیر را بپرسید:

دکتر یزدانی جراح بینی

 1. جراحی بینی چگونه انجام می‌شود؟ آرامبخش، بی‌حسی موضعی  یا تحت بیهوشی عمومی کدام یک برای من بهتر است؟

 2. برای جلوگیری از عوارض یا اصلاح آنها در صورت بروز چه کاری انجام می‌دهید؟

 3. چند درصد از بیماران شما برای جراحی ترمیمی بینی مراجعه می‌کنند؟

 4. آیا ابزار و وسایلی که هنگام جراحی استفاده می‌کنید پیشرفته و به روز هستند؟

 5. آیا تیم پزشکی حرفه‌ای شما را در اتاق عمل همراهی می‌کنند؟

 6. چه نتایجی را باید بعد از عمل انتظار داشته باشم؟

 7. میزان تجربه شما از عمل بینی چقدر است؟

 8. آیا شما مدارک علمی، تخصصی و پژوهشی از دانشگاه‌های معتبر دارید؟

 9. هر چند وقت یکبار نیاز به ویزیت و مشاور قبل و بعد از جراحی بینی خواهد بود؟

 10. چند سال است که جراحی بینی انجام می‌دهید؟

 11. آیا می‌توانم تصاویر قبل و بعد بیمارانی که جراحی بینی برای آنها انجام داده‌اید را ببینم؟

 12. بعد از جراحی تا چه مدت بهبودی من طول خواهد کشید و چگونه می‌توانم به تسریع روند بهبودی خود کمک کنم؟

بهترین جراح بینی باید بتواند به سوالات شما در مورد خود و حتی در مورد چگونگی انجام جراحی پاسخ دهد. پاسخ دقیق به این سوالات می‌تواند به شما در انتخاب پزشک شایسته و قابل اعتماد کمک کند. همانطور که گفته شد باید در مورد جراحی تجدید نظر بینی بپرسید. حتی در میان بهترین جراحان، باید انتظار نرخ بین ۵ تا ۷ درصد رینوپلاستی اصلاحی را داشته باشید.

نکات مهم و اساسی برای انتخاب بهترین جراحی بینی

اگر قصد دارید در آینده‌ای نزدیک جراحی زیبایی بینی انجام دهید باید از مجرب‌ترین جراحان برای انجام عمل کمک بخواهید. در حالی که بسیاری از جراحان پلاستیک رینوپلاستی را انجام می‌دهد اما فقط درصد کمی از افراد مانند دکتر یزدانی متخصص عمل زیبایی بینی هستند، اما چگونه باید بهترین جراح بینی را انتخاب کرد؟ برای این منظور نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱- تحقیقات علمی و دقیق انجام دهید

با ایجاد لیستی از جراحان بینی مطرح و شناخته شده شروع کنید. از دوستان، خانواده و سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای این منظور کمک بخواهید. اگر بدون هیچ ارجاعی شروع به کار می‌کنید یا به دنبال گزینه‌های بیشتری هستید، یک جستجوی دقیق علمی مبتنی بر سایت‌های اینترنتی مانند کلینیک جراحی بینی تهران انجام دهید. جستجوی آنلاین می‌تواند نقطه شروع خوبی برای یافتن بهترین جراح بینی باشد. جستجو تنها چند ثانیه طول می‌کشد تا کامل شود. وب سایت‌ها، اطلاعات تماس جراحان زیبایی بینی را ارائه می‌دهند که برای تحقیقات بیشتر بسیار می‌توانند به شما کمک کنند.

۲- نظرات کاربران و بیماران را بپرسید

شما می‌توانید به صورت حضوری در مطب پزشک یا از طریق دوستان و خانواده در مورد عملکرد پزشک سوال بپرسید. همچنین به دنبال وب‌سایت‌هایی باشید که رتبه‌بندی رضایت بیمار را نشان می‌دهند. در بسیاری از این سایت‌ها بیماران نظرات واضح و شفاف خود را در مورد جراحی و نتایج آن بیان کرده‌اند. رتبه بندی بیماران از جراح و عملکرد پزشکی او می‌تواند به شما بینشی درستی از تجربه و مهارت پزشک بدهد.

دکتر یزدانی جراح بینی

۳- تصاویر ویدیویی و عکس‌های قبل و بعد از جراحی بینی را به خوبی بررسی کنید

برای اطمینان بیشتر می‌توانید تصاویر ویدیویی و عکس‌های قبل و بعد از عمل بینی را که در وب سایت‌های پزشکان ارسال می‌شود مشاهده کنید. این کمک می‌کند تا شما یک نگاه اجمالی در مورد توانایی جراح در ارائه نتایج درمانی داشته باشید. عکس‌ها نشان می‌دهند که چگونه یک جراح می‌تواند بینی را مطابق با جزئیات صورت بیمار به شکل مطلوب تغییر دهد. همچنین از این طریق پی میبرید که چگونه جراح می‌تواند با عمل رینوپلاستی ظاهر کلی صورت فرد را بهبود بخشد، به طوری که چشم‌ها، گونه‌ها و سایر ویژگی‌های صورت هماهنگی، هارمونی و تناسب لازم را داشته باشند.

۴- مدارک و تجربیات دکتری پژوهش را مورد توجه قرار دهید

برای تحقیق در مورد اعتبار و تجربیات هر جراح وقت بگذارید. در جراحی پلاستیک، جراحی دهان و فک و صورت، یا جراحی بینی به دنبال یک جراح دارای گواهی بورد باشید. همچنین بسیار مهم است که به دنبال جراحی باشید که عمل زیبایی بینی را با حفظ عملکرد صحیح تنفسی بیمار انجام داده باشد. هر چه جراح تخصص و پژوهش بیشتری در درمان عملکردهای تنفسی داشته باشد، آمادگی بیشتری برای پیش بینی و پیشگیری از عوارض خواهد داشت. انتخاب بهترین جراح بینی یکی از حیاتی ترین گام‌ها برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز است.

۵- در مورد عملکرد تیم پزشکی همراه جراح پرس وجو کنید

بهترین جراح بینی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی بسیار ماهر و با تجربه در تیم خود نیاز دارند. به همین دلیل، باید کیفیت کلی مراقبت‌های جراحی و تعهد به ایمنی بیمار را در مرکز درمانی که جراحی در آن انجام می‌شود، مورد بررسی قرار دهید.

۶- انتظارات خود را مدیریت کنید

دکتر یزدانی جراح بینی

آوردن تصاویر از مجلات می‌تواند به شما کمک کند تا آنچه را که فکر می‌کنید جذاب است برای جراح خود شرح دهید. با این حال، بدانید که مقایسه بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های چهره نتایج خوبی به همراه ندارد، به خصوص زمانی که هیچ شباهتی بین ساختار صورت شما و افراد حاضر در عکس وجود ندارد. مهم است که جراح انتظارات واقع بینانه از نتایج عمل را با شما در میان بگذارد. برنامه‌های تلویزیونی و ویدیوهای آنلاین اغلب عکس‌های قبل و بعد از جراحی بینی را نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد که یک روز پس از عمل گرفته شده‌اند. در حالیکه اینطور نیست.  رسیدن به نتایج زمان می‌برد. وقتی بانداژها جدا می‌شوند این اتفاق نمی‌افتد. از همین رو برای از بین رفتن کامل ورم و کبودی باید صبر کنید در این صورت نتایج به شکل مطلوبی قابل مشاهده خواهند بود.

سخن پایانی از دیدگاه دکتر یزدانی یکی از برترین‌های جراحی بینی

دکتر یزدانی جراح بینی

اگر به دنبال یافتن بهترین جراح بینی هستید باید در مورد گواهی بورد، تخصص جراح، تجربه او در درمان بیماران مختلف و تیم پزشکی همراه او بررسی‌های دقیق انجام دهید. همچنین برای اطمینان از عملکرد پزشک شما می‌توانید از افرادی که جراحی بینی نزد پزشک مورد نظر شما انجام داده‌اند، مشورت بگیرید. همچنین نظر کاربران در وب سایت‌های معتبر نیز راهنمای خوبی برای شما در انتخاب جراح بینی کاربلد و ماهر مانند دکتر یزدانی است. یک جراح خوب باید متعهد و صبور باشد و به سوالات شما در همه زمینه‌ها پاسخ‌های شفاف و واضح بدهد.  بهترین جراح بینی در جلسات مشاوره به صورت کامل و دقیق ویژگی‌های صورت شما را ارزیابی کرده و بهترین تکنیک و فرم را برای شما در نظر میگیرد. در این صورت شما می‌توانید با اطمینان برای جراحی اقدام نمایید و یک عمل عالی و موفقیت آمیز را تجربه کنید./۵۷۸۳۸۸

نظرات