گواهینامه طلایی چیست و چگونه میشه گرفت؟ +‌مزایای گواهینامه طلایی و عکس

0

گواهینامه طلایی چیست و چگونه میشه گرفت؟ +‌مزایای گواهینامه طلایی و عکس

گواهینامه طلایی و نقره ای برای رانندگان قانون مدار صادر میشود که دارای مزایا و امتیازاتی از قبیل طرح تخفیف ۲۰ درصدی بیمه‌ای، تخفیف ۱۰ درصدی عوارض آزادراهی، تخفیف ۱۰ درصدی هزینه تخلفات، تخفیفات ویژه استفاده از اماکن تفریحی و اولویت در استخدام دستگاه‌های دولتی به عنوان راننده، می باشد. اما گواهینامه طلایی چیست و چگونه میشه گرفت؟

گواهینامه طلایی چیست و چگونه میشه گرفت؟ +‌مزایای گواهینامه طلایی و عکس

شرایط گواهینامه طلایی

اقتصاد آنلاین: رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور فراجا با تشریح جزییات رنگ‌ بندی گواهینامه‌های رانندگی ارائه شده به دولت گفت: در این طرح گواهینامه‌ها در سه رنگ سفید، نقره‌ای و طلایی با هدف ایجاد انگیزه در رعایت بیشتر قوانین رانندگی صادر خواهد شد.

سرهنگ احمد کرمی‌اسد روز چهارشنبه اظهارکرد: پلیس با هدف اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی طرح تشویق رنگبندی گواهینامه را به دولت پیشنهاد داد.

وی افزود: بر اساس ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اقدامات پلیس صرفا جنبه تنبیهی داشت و امتیاز خاصی در اختیار رانندگان قانون مدار تعلق نمی‌گرفت که در صورت بررسی طرح ارائه شده نیروی انتظامی در مجلس شورای اسلامی و تصویب شورای نگهبان بسته‌های تشویقی در اختیار رانندگان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به رنگ‌بندی گواهینامه‌ها در طرح ارائه شده به دولت گفت: کارت گواهینامه پایه به رنگ سفید است که به ازای هر روز امتناع از تخلف امتیاز به دارنده آن تعلق خواهد گرفت و پس از آن زمینه برای ارتقاء به کارت نقره‌ای فراهم می‌شود.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور فراجا کارت نقره‌ای را متعلق به رانندگان با عملکرد خیلی خوب دانست و اضافه کرد: رانندگان دارای کارت نقره‌ای ضمن بهره‌گیری از تخفیفات ۱۰ درصدی بیمه‌ای، تخفیفات عوارض آزادراهی، عوارض سالانه شهرداری، کاهش هزینه معاینه فنی، به عنوان پلیس نامحسوس نیز می‌توانند با نیروی انتظامی همکاری کرده و تخلفات رانندگی شهروندان را گزارش کنند.

کارت نقره‌ای

دارنندگان گواهینامه کارت نقره‌ای نیز با رعایت کامل قوانین به صورت روزانه امتیاز مثبت کسب کرده که پس از ثبت در سیستم و گذشت ۲ سال به جرگه دارندگان کارت‌های طلایی تحت عنوان رانندگان عالی می‌پیوندند.

کرمی‌اسد در توضیح امتیازات گواهینامه طلایی اظهارکرد: در این طرح تخفیف ۲۰ درصدی بیمه‌ای، تخفیف ۱۰ درصدی عوارض آزادراهی، تخفیف ۱۰ درصدی هزینه تخلفات، تخفیفات ویژه استفاده از اماکن تفریحی و اولویت در استخدام دستگاه‌های دولتی به عنوان راننده، شامل حال رانندگان خواهد شد.

وی گفت: پلیس با هدف ارزش‌گذاری به عملکرد رانندگان قانون مدار، گواهینامه طلایی برای آنان صادر خواهد کرد.

به گفته کرمی اسدی، طرح تعویض شماره پلاک و نقل و انتقالات درب منزل به زودی توسط مسئولان امر اطلاع‌رسانی می‌شود.

چگونه گواهینامه نقره ای و یا طلایی بگیریم

رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور فراجا با جزییات بیشتر درباره گواهینامه های رانندگی گفت : اجرای طرح گواهینامه های سه رنگ سفید، نقره ای و طلایی برای ایجاد انگیزه در بین رانندگان و رعایت بهتر قوانین رانندگی صادر خواهد شد.

کرمی اسد افزود: بر اساس ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی تاکنون اقدامات پلیس راهور فقط تنبیهی بوده است اما اینبار طبق طرحی که به مجلس شورای اسلامی ارائه شده قرار است در جهت تشویق رانندگان راه کارهایی اجرا خواهد شد.

مزایا

گواهینامه طلایی مزایا و امتیارات زیر را برای رانندگان قانون مدار شامل میشود:

  • طرح تخفیف ۲۰ درصدی بیمه‌ای
  • تخفیف ۱۰ درصدی عوارض آزادراهی
  • تخفیف ۱۰ درصدی هزینه تخلفات
  • تخفیفات ویژه استفاده از اماکن تفریحی
  • اولویت در استخدام دستگاه‌های دولتی به عنوان راننده

رانندگانی که عملکرد خیلی خوبی در رانندگی داشته باشند می توانند گواهینامه نقره ای دریافت کنند. رانندگان دارای گواهینامه نقره ای دارای مزایایی از قبیل ده درصد تخفیف بیمه، تخفیف در پرداخت عوارض آزاد راه، کاهش هزینه های معاینه فنی هستند. در ضمن می توانند به صورت نا محسوس با پلیس همکاری کنند و تخلفات دیگر رانندگان را گزارش دهند.

رانندگان دارای گواهینامه نقره ای با رعایت قوانین رانندگی به صورت روزانه امتیاز مثبت دریافت می کنند. این امتیازها در سیستم سامانه مخصوص ثبت خواهد شد و پس از گذشت ۲ سال می توانند گواهینامه طلایی خود را دریافت کنند.

نظرات