arongroups

آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای

0

اخذ مدرک فنی و حرفه ای در آموزشگاه آرایشگری مردانه

برای این که یک آقا بتواند در شغل آرایشگری مشغول به فعالیت شود باید برای آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای اقدام کند. آموزش دیدن به تنهایی کافی نیست و باید حتما از سازمان فنی و حرفه ای مدرک دریافت نمایید تا بتوانید به یک آرایشگر قابل اعتماد در جامعه تبدیل شوید. آموزشگاه آرایشگری مردانه سرای نمونه با ۲۰ سال سابقه درخشان برگزار کننده دوره های متنوع آرایشگری مردانه همراه با مدرک معتبر فنی و حرفه ای می باشد.

 آموزش آرایشگری مردانه

دوره های آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای

مدارکی که پس از پایان هر دوره به افراد اعطاء می شود کامل معتبر بوده و حتی در سطح جهانی نیز قابل اعتبار است. این بدان معنی است که اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را داشته باشید می توانید به راحتی مدرک خود را ترجمه کرده و در آن کشور نیز مشغول به کار شوید. دوره های مختلف سرای نمونه که افراد می توانند در آن ها شرکت کنند عبارتند از:

 • دوره آرایشگری مردانه درجه دو
 • دوره آرایشگری مردانه درجه یک
 • آموزش آرایش و گریم داماد
 • آموزش ترمیم موی سر
 • آموزش گریم سینمایی

در آموزشگاه های مختلف دوره های آموزشی را به صورت های مختلف فشرده، نیمه فشرده و یا غیر فشرده برگزار می کنند. این امر سبب می شود تا تعداد روز های برگزاری کلاس در طول هفته تغییر کند و فرد در بازه های زمانی مختلفی آموزش را تمام کرده و مدرک خود را دریافت نمایند. قطعا زمانی که در دوره فشرده این کلاس ها ثبت نام کنید در مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به دوره غیر فشرده دوره آموزشی را تمام خواهید کرد.

مراحل لازم برای اخذ مدرک آرایشـگری مردانه

برای این که یه فرد بتواند برای اخذ مدرک آرایشگری مردانه اقدام نماید باید مراحل مختلفی را سپری کند. آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای بهترین و معتبرترین روش برای اخذ مدرک می باشد. برای این کار فرد باید ابتدا یک آموزشگاه معتبر پیدا کند که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت داشته باشد و مورد تایید این سازمان باشد. پس از آن مدارک لازم را ارائه دهد و در دوره مورد نظر خود ثبت نام نماید. در این دوره ها همه فنون عملی و تئوری لازم را به هنرجو آموزش می دهند و در نهایت آزمون تئوری را برگزار می کنند.

آموزش آرایشگری مردانه

شرکت در این آزمون که از طرف سازمان فنی و حرفه ای گرفته می شود برای همه هنرجویان الزامی می باشد. کسانی که در این آزمون نمره لازم را دریافت کنند باید برای آزمون عملی خود را آماده کنند. در نهایت سازمان به کسانی که در آزمون عملی قبول شوند مدرک معتبری اهدا می کند تا بتوانند به کمک آن برای راه اندازی کسب و کار اقدام نمایند.

بهترین آموزشگاه برای آموزش آرایشگری مردانه

در سراسر کشور آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که در زمینه آموزش آرایشگری مردانه فعالیت می کنند اما باید دقت داشته باشید که همه آن ها استاندارد و قابل اعتماد نیستند. برای آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای باید به سراغ آموزشگاه هایی بروید که کاملا مورد تایید هستند و مدارک معتبری به هنرجویان اهداء می کنند. تعدادی آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران فعالیت میکنند که از کیفیت خوبی برخوردار هستند، آموزشگاه سرای نمونه جزء باسابقه ترین و بهترین آموزشگاه ها با مدرک فنی و حرفه ای می باشد. یک آموزشگاه مناسب باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • داشتن مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای
 • حضور اساتید مجرب و با سابقه در آموزشگاه
 • مجهز بودن به پیشرفته ترین تجهیزات آرایشگری
 • آموزش اصلی تئوری و عملی به هنرجویان
 • ارائه بهترین خدمات و دریافت کم ترین هزینه ها از هنرجو
 • امکان پرداخت شهریه دوره به صورت اقساطی
 • تعداد هنرجویان در هر کلاس مناسب باشد.
 • کلاس ها کاملا تمیز و مجهز به نور و تهویه مناسب باشد.

آموزش آرایشگری مردانه

از طرفی بهتر است که آموزشگاه انتخابی به محل زندگی شما نزدیک باشد و تا برای رفت و آمد به کلاس ها بیش از حد به زحمت نیفتید. همچنین محیط آموزشگاه کاملا تمیز و مدرن باشد و پرسنل فعال در آن جا بسیار خوش برخورد و خوش اخلاق باشند. همه این نکات سبب می شود تا تمایل شما را برای شرکت در کلاس ها افزایش دهد و در طول دوره خسته نشوید.

کلام آخر

افراد زیادی به رشته آرایشگری علاقمند هستند و تمایل دارند که در دوره های آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای شرکت کنند. برای این کار کافیست که یک آموزشگاه معتبر و قابل اعتماد برای خود پیدا کنید و سپس برای ثبت نام در دوره مورد نظر اقدام نمایید. در کلاس های تئوری و عملی آموزشگاه شرکت کرده و در نهایت خود را برای آزمون ها آماده کنید. پس از موفقیت در آزمون تئوری و قبولی در آزمون عملی مدرک معتبری از سوی سازمان فنی و حرفه ای به شما اعطاء می گردد که با کمک آن می توانید در شغل آرایشگری فعالیت خود را آغاز نمایید.

سوالات متداول برای آموزش آرایشگری مردانه با مدرک فنی و حرفه ای

 1. دریافت مدرک آرایشگری از فنی و حرفه ای چه مزیت هایی برای فرد به همراه خواهد داشت؟

این مدرک به افراد کمک می کند تا بتوانند پروانه کسب دریافت کنند و مغازه تاسیس کنند. همچنین شرایط برای دریافت وام با سود های کمنیز برای هنرجویان فراهم می کنند تا بتوانند با آن پول وسایل مورد نیاز را تهیه کنند و برای رهن و یا خرید مغازه اقدام نمایند.

 1. در دوره درجه دو آٰرایشگری چه آموزش هایی به فرد داده می شود؟

آموزش برقراری ارتباط با مشتری و جذب او، آموزش کوتاهی مو، خط بندی مو، حالت دهی مو و همچنین پوست شناسی در این دوره انجام می گیرد.

 1. در دوره ارایشگری درجه یک چه سرفصل های آموزشی وجود دارد؟

در این دوره هنرجو با تکنیک ای حرفه ای کوتاهی مو، نحوه استفاده از تیغ، سایه کاری مو، حالت دهی حرفه ای مو آشنا می شوند.

نظرات