arongroups

طرز تهیه ماهی سوخاری در منزل به شیوه رستوران ها همراه با نکات مهم

0

طرز تهیه ماهی سوخاری :این غذا یکی از خوشمزه ترین روش های طبخ ماهی است و طرفداران زیادی در بین مردم خصوصا کودکان دارد. از این رو ما تهیه این غذای خوشمزه را آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه ماهی سوخاری

طرز تهیه ماهی سوخاری در منزل به شیوه رستوران ها همراه با نکات مهم

مواد لازم

فیله ماهی   ۴۵۰ گرم
آرد سوخاری   ۱ پیمانه
آرد سفید   ۱ پیمانه
تخم مرغ   ۱ عدد
پیاز   ۱ عدد
سیر   ۱ حبه
نمک، فلفل، ادویه ماهی   به میزان لازم
روغن   به میزان لازم

دستور پخت

مرحله اول مزه دار کردن ماهی است که برای این کار، ابتدا پیاز را خلالی کرده و سیر را رنده می کنیم؛ کمی نمک، فلفل و ادویه به مواد اضافه می کنیم. حالا ماهی را داخل این مواد گذاشته و برای چند ساعت در یخچال استراحت می دهیم.داخل ظرف مناسبی تخم مرغ ها را شکسته به آن نمک و ادویه می زنیم و مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود. داخل دو ظرف دیگر هم آرد سوخاری و آرد سفید را ریخته و آماده می گذاریم.

ماهی سوخاری

تکه های ماهی را از داخل پیاز خارج کرده و اول داخل آرد سفید می زنیم تا کاملا به آرد سفید آغشته شود، سپس داخل تخم مرغ غلتانده و بعد در پودر سوخاری بزنید. حالا ماهی کاملا روکش شده داخل ظرف مناسبی گذاشته و برای ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت دهید.داخل تابه دیواره بلندی را به اندازه ۱ تا ۲ سانتی متر روغن ریخته، گرم که شد ماهی را در روغن داغ انداخته و سرخ می کنیم تاکاملا مغز پخت شود.بعد از اینکه ماهی کاملا سرخ شد؛ روی دستمال روغن گیر گذاشته و اجازه دهید روغن اضافی آن گرفته شود. حالا در کنار انواع سبزیجات بخار پز یا سیب زمینی سرخ شده نوش جان کنید.

نکات تهیه ماهی سوخاری

همراه ما باشید

نظرات