بیوگرافی رعنا فرحان خواننده کیست و همسر و سوابق +‌عکس جدید و اهل کجاست

0

بیوگرافی رعنا فرحان خواننده کیست و همسر و سوابق +‌عکس جدید و اهل کجاست

رعنا فرحان خواننده و موزیسین ایرانی می باشد. او متولد سال ۱۳۳۶ در تهران بوده و دانش آموخته هنر در ایران می باشد رعنا فرحان خواننده سبک جاز و بلوز است و از ۳۱ سالگی در نیویورک زندگی میکند. رعنا فرحان با استفاده از اشعار شاعران ایرانی مانند مولانا و حافظ و موسیقی جاز و بلوز آمریکا توانسته است سبک جدیدی را در موسیقی ایرانی پدید آورد ادامه بیوگرافی رعنا فرحان خواننده ایرانی را با عکس و همسر و فرزندان و ناگفته های زندگی شخصی و هنری و آهنگ ها و زندگینامه وی از مجله حرف تازه می خوانید

رعنا فرحان کیست و اهل کجاست

رعنا فرحَان خواننده اهل ایران متولد ۱۳۳۶ در تهران بوده و هم اکنون ۶۶ ساله می باشد. او سال هاست در سبک موسیقی جاز و بلوز فعالیت میکند. او در سال ۱۹۸۹ به امریکا و منهتن نقل مکان کرد و در حال حاضر شهر نیویورک در کنار خانواده و همسر و فرزندانش زندگی میکند . فرحان با میکس اشعار مولانا و حافظ سبک جدید در جاز و بلوز پدید اورد و در این باره میگوید از دوران کودکی به موسیقی علاقمند بود و در کنار آن سعی می کردم که کار نقاشی و تصویرگری و طراحی را هم انجام یدهم.

خانم رعنا فرحان درباره عشق و علاقه اش به ترانه سرایی و موسیقی میگوید: یک روز یک جعبه ساز کهنه و خراب را در سطل زباله پیدا کردم و زمانی که آن را باز کرد یک گیتار فرسوده و قدیمی را در آن دیده و شعله و جرقه علاقه اش به موسیقی در ذهنش خورده، او با این گیتار شروع به نواختن کرده و اشعار عارفانه مولانا را نیز با خود میخوانده این آغاز مسیر موسقیایی این بانوی خواننده اهل ایرانی می باشد.

بیوگرافی رعنا فرحان خواننده کیست و همسر و سوابق +‌عکس جدید و اهل کجاست

بیوگرافی رعنا فرحان

رعنا فرحان خواننده ایرانی در سال ۱۳۳۶ در تهران متولد شد او خواننده، ترانه سرا و موزیسین ایرانی است که سال هاست در سبک موسیقی جاز و بلوز است. وی علاوه خوانندگی، در زمینه ترانه سرایی و نوازندگی نیز به صرت حرفه ای فعالیت دارد. این خانم هنرمند پس از اتمام تحصیل در دانشگاه تهران در سال ۱۹۸۹ در ۳۱ سالگی از ایران راهی آمریکا شد و هم اکنون مقیم نیویورک است.

سوابق هنری

رعنا فرهان از کودکی عاشق موسیقی و نوازندگی بود. او به همین دلیل وارد دانشکده هنر شد و در رشته هنر تحصیل کرد.
وی علاوه بر خوانندگی و نوازندگی، نقاشی هم می کند. ترانه هم می گوید و آن ها را می خواند.
او درباره علاقه به موسیقی می گوید: روزی جعبه کهنه سازی را در زباله ها می بیند و وقتی که بازش می کند، گیتاری کهنه را می بیند و این آغازی بود تا پای به عرصه هنر موسیقی بگذارد. گیتار را با خود می برد و سپس از آموختن گیتار همت می گمارد و با اشعار مولانا ترانه های عرفانی را زمزمه می کند.

زندگی شخصی و هنری

خانم فرحان حالا یکی از خوانندگان جاز و بلوز است که در بین مردم جهان و هنرمندان معروف شده است. از صدای خاص و گیرای او بیشتر خوانندگان مانند جنیفر لیتون منتقد آمریکایی از ایندی میوزیک دات کام تعریف و تمجید کردند. برخی هنرمندان می گوید: عشقی ناب در موسیقی او جاری است که این روزها اگر نایاب نباشد، کمیاب و گران بها است،

رعنا فرحان سبک جدیدی را در موسیقی ایرانی پدید آورده و با ترکیب بلوز و جاز با زبان فارسی برای شنوندگان آثارش کار شگفت انگیز و نو را خلق کرده است. او آلبوم‌های بازآمدم و آرزوی تو را با همکاری استیون تاوب آهنگساز و گیتاریست چیره‌دست آمریکایی منتشر کرده‌است.

فعالیت هنری او تنها در موسیقی خلاصه نمی‌شود. سنگ و رنگ را هم در تابلوهای نقاشی‌اش هم می‌آمیزد، مینیاتور کار می‌کند، روی اشیا آرت‌دکو (هنر تزئینی) کار می‌کند.

ازدواج و همسر رعنا فرحان کیست

از زندگی شخصی و خصوصی و همسر و فرزندان ایشان خبری منتشر نشده است

بیوگرافی رعنا فرحان خواننده و همسر و فرزندانش +‌عکس جدید و اهل کجاست

خواننده سبک جاز و بلوز

او از نوجوانی به سبک کار خوانندگان بلوز آمریکایی مانند اودتا و لید بلی علاقه مند بود و همین باعث شد تا وارد موسیقی جاز و بلوز شود.

فرهان به سبک بلوزی می خواند که کاوشی در تلفیق شعر کلاسیک فارسی با جاز و بلوز مدرن است.

بیوگرافی دانلود آهنگ های رعنا فرحان خواننده جاز و بلوزسوابق هنری

او در سال ۲۰۰۵ او با گیتاریست و تهیه کننده استیون توب برای اولین سی دی کامل خود، “The Blues Are Brewin'” که مجموعه ای کامل جاز و بلوز آمریکایی است، همکاری کرد. البوم دوم فرحان، “من برمی گردم”، با شعر کلاسیک فارسی با ترکیبی از موسیقی بلوز و جاز بود که بسیار کار زیبا و جدیدی بود. پس از استقبال زیاد از تک آهنگ رعنا فرحان به نام “دعای مولانا”، او یک بار دیگر با طوب همکاری کرد تا آلبومی از ترانه ها را ایجاد کند که اشعار شاعران بزرگی مانند مولانا و حافظ را در بر می گرفت.

بیوگرافی و عکس های رعنا فرحان خواننده ایرانی +‌عکس جدید و همسر و فرزندان

او از یکی از آهنگ‌های آن آلبوم به‌ویژه «مست عشق» که در مکان‌های مختلفی استفاده شده است، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، او فعالیت های زیادی در عرصه موسیقی انجام داده از خواندن شرکت‌کنندگان در نسخه ایرانی امریکن آیدل گرفته تا فیلم «هیچکس نمی‌داند» بهمن قبادی در سال ۲۰۰۹٫
“ماه و سنگ”، «بلوار عطار» و گفتگوی عشق از دیگر آلوبم های فرحان می باشد.

جنیفر لیتون، منتقد امریکایی از وبسایت ایندی میوزیک دات کام، صدای او را زیبا، فریبنده و مرموز توصیف می‌کند. او می‌گوید صدای این خواننده ایرانی کولاک را آب می‌کند.

فعالیت هنری او تنها در موسیقی خلاصه نمی‌شود. سنگ و رنگ را هم در تابلوهای نقاشی‌اش هم می‌آمیزد، مینیاتور کار می‌کند، روی اشیا آرت‌دکو (هنر تزئینی) کار می‌کند.

بیوگرافی رعنا فرحان

آلبوم ها و ترانه های رعنا فرحان

۲۰۰۵ – بلوز دم می‌کشه
۲۰۰۷ – بازآمدم
۲۰۰۹ – آرزوی تو
۲۰۱۱ – ماه و سنگ
۲۰۱۴ – بولوار عطار
۲۰۱۸ – گفتگوی عشق

اینستاگرام رعنا فرحان

پیج اینستاگرام خانم فرحان موزیسین اهل ایرانی را میتوانید با آیدی ranafarhanmusic دنبال کنید.

 

نظرات