arongroups

ساعت برگزاری پویش پخت مقلوبه و برگرداندن قابلمه غذا ۱۱ آبان ۱۴۰۲ + نحوه شرکت

0

ساعت برگزاری پویش پخت مقلوبه و برگرداندن قابلمه غذا ۱۱ آبان ۱۴۰۲ + نحوه شرکت

پویش پخت غذای مقلوبه و برگرداندن غذای «مقلوبه» (برگرداندن قابلمه غذا) با شعار رژیم صهیونیستی سرنگون می‌شود در حمایت از زنان فلسطین و غزه امروز ۱۱ آبان ماه د مقایل دانشگاه تهران برگزار میشود. این مراسم از ساعت ۱۹ روز ۱۱ آبان ۱۴۰۲ در دانشگاه تهران برپا میشود.

ساعت برگزاری پویش برگرداندن غذای مقلوبه و برگرداندن قابلمه غذا + نحوه شرکت

پویش پخت مقلوبه و برگرداندن قابلمه در حمایت از زنان فلسطین و غزه توسط زنان و دختران ایرانی برگزار میشود. در توضیح این پویش آمده است: «شاید سربازان اسرائیلی این شب‌ها وقتی که به خواب می‌روند کابوس غذای مقلوبه را می‌بینند که زنان فلسطینی هر شب در مسجدالاقصی و اطراف آن سفره‌اش را پهن می‌کنند…»

پویش پخت غذای مقلوبه

مقلوبه یک نوع ته چین است که به روش‌های مختلف در تمام کشورهای عربی با مواد مرغ، گوشت یا سبزی‌ها درست می‌شود. نکته قابل توجه در پخت و استفاده از این غذا این است که وقتی غذا پخته می‌شود، برای استفاده از آن غذا را از داخل قابلمه به روی یک سینی یا بشقاب بزرگ برمی‌گردانند. برگرداندن قابلمه و غذا روی ظرفی دیگر، باعث شده این غذا در فلسطین اشغالی تبدیل به نماد پیروزی قدس و واژگون شدن سلطه دشمنان قدس شود.

به گزارش ایرنا، پویش مردمی پخت و برگرداندن غذای «مقلوبه» با شعار «رژیم صهیونیستی سرنگون می‌شود» برگزار شده و در آن از شهروندان دعوت می‌شود تا ضمن پخت این غذا در منزل و همراه آوردن آن در محیط برگزاری پویش، یک پیام خانوادگی برای رژیم کودک‌کش اسراییل مخابره کنند.

برگرداندن قابلمه‌ها به صهیونیست‌ها یادآوری می‌کند که مثل قابلمه مقلوبه محکوم به واژگونی هستند. پخت این غذا در سال‌های اخیر بیشتر شده و زنان فلسطینی هر سال آن را با جدیت بیشتر انجام می‌دهند.

زمان و ساعت

براساس این گزارش، پویش «برگردادندن غذای مقلوبه» و روایتی خانوادگی از مقاومت، روز پنجشنبه- ۱۱ آبان ماه از ساعت ۱۹ مقابل سر در دانشگاه تهران با حضور آحاد مختلف تهرانی‌ها برگزار می‌شود. از عموم شهروندان دعوت می‌شود تا در این اجتماع بزرگ شرکت کنند.

نظرات