طرز تهیه چیز کیک شکلاتی در منزل بسیار خوشمزه،آسان + نکات تهیه چیز کیک شکلاتی

0

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی : این خوراکی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با دستور های مختلفی درست می شود. ما اینجا آسان ترین مدل تهیه این دسر را برایتان آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی در منزل بسیار خوشمزه،آسان +نکات تهیه چیز کیک شکلاتی

مواد لازم برای لایه بیسکویتی :

بیسکویت ساقه طلایی   ۱۵۰ گرم
کره   ۸۰ گرم

مواد لازم برای لایه پنیری :

پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای لبنه   ۱۵۰ گرم
خامه صبحانه   ۱۰۰ گرم
شکر   ۲ قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین   ۱ قاشق غذاخوری
آب سرد    ۴ قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای    ۵۰ گرم
پودر کاکائو    ۱ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای لایه شکلاتی :

بادام زمینی   ۲ قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای   ۵۰ گرم
روغن مایع    ۲ قاشق غذاخوری
سس کارامل    به مقدار کافی

مواد لازم برای سس کارامل :
شکر   ۱ لیوان
کره   ۲۵ گرم
خامه صبحانه   ۱۰۰ گرم

طرز تهیه

برای تهیه چیز کیک شکلاتی خوشمزه در ابتدای کار بیسکویت ساقه طلایی را خرد کرده و درون غذاساز می ریزیم، سپس میکس می کنیم تا کاملا حالت پودری پیدا کند. در ادامه کره را روی حرارت غیر مستقیم بخاری کتری بنماری می کنیم.زمانی که کره کاملا ذوب شد، آنرا به بیسکویت اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا بافت بیسکویت خمیری شکل شود. در ادامه درون قالب کمربندی را با کیسه فریزر می پوشانیم، سپس لایه بیسکویتی را درون آن ریخته و فشرده می کنیم.

چیز کیک شکلاتی

حالا قالب را به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا منسجم شود. در همین حین به سراغ درست کردن لایه پنیری می رویم، برای این منظور ژلاتین را به آب سرد مخلوط کرده و روی حرارت غیر مستقیم بخاری کتری بنماری می کنیم.زمانی که ژلاتین کاملا شفاف شد آنرا از روی کتری بر می داریم تا خنک شود. در ادامه پنیر خامه ای لبنه را به همراه شکر درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا ذرات شکر کاملا حل شود.حالا ژلاتین را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس شکلات تخته ای را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود. در ادامه شکلات ذوب شده را به همراه پودر کاکائو به کاسه اضافه می کنیم.

طرز تهیه چیز کیک

حالا مجددا مایه پنیری را با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا کاملا ترکیب و یکدست شود، سپس قالب را از یخچال خارج کرده و مایه پنیری را روی لایه بیسکویتی می ریزیم. در ادامه روی لایه پنیری را کاملا صاف می کنیم.حالا قالب را مجددا درون یخچال قرار داده و اجازه می دهیم به مدت ۲ تا ۳ ساعت لایه پنیری کاملا ببندد. پس از گذشت این زمان به سراغ درست کردن سس کارامل می رویم، برای این منظور شکر را درون یک تابه مناسب می ریزیم.در ادامه تابه را روی حرارت ملایم قرار داده و بدون هم زدن شکر، تابه را تکان می دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شود. در این فاصله خامه صبحانه را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا روان و کمی گرم شود.زمانی که شکر کاراملی شد، کره را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا کره ذوب شود، سپس خامه را به تابه افزوده و به هم زدن ادامه می دهیم تا سس کارامل یکدست شود. پس از گذشت ۳ ساعت قالب را از یخچال خارج می کنیم.

نکات تهیه چیز کیک

در این مرحله برای لایه شکلاتی ابتدا شکلات تخته ای را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود، سپس روغن مایع را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. در ادامه بادام زمینی را به صورت نگینی خرد کرده و روی لایه پنیری می ریزیم.حالا مقداری از سس کارامل روی چیز کیک ریخته و لایه پنیری را با شکلات آب شده می پوشانیم. در ادامه با باقی مانده سس کارامل چیز کیک را تزیین کرده و اجازه می دهیم شکلات آب شده کمی سفت شود.پس از اینکه شکلات کمی سفت شد، چیز کیک را از قالب جدا کرده و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در نهایت چیز کیک را به اندازه های دلخواه برش می زنیم و به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.

چیز کیک

همراه ما باشید

نظرات