سیر سیاه چیست؟

0

اولین تجربه برخورد افراد با  روغن سیر سیاه و سیر سیاه بسیار جالب است. سیر سیاه در واقع همان سیر خام تازه است که با استفاده از حرارت کم و رطوبت مهندسی شده در فرآیندی به نام واکنش میلارد با گذشت زمان تغییر می کند. بافت و طعم سیر نیز تغییر می کند. این سیر نرم تر، جویدنی تر و شیرین تر از سیر خام معمولی است. این ماده غذایی به مدت حداقل ۱۰ روز در حرارت ملایم تولید می شود. اما روند تهیه حتی می تواند تا ۶۰ روز نیز ادامه یابد. زمان تهیه آن به شدت بر طعم و مزه آن اثر دارد.

 سیر سیاه

آیا سیر سیاه همان سیر ترشی است؟

اشتباهی که خیلی از افراد در برخورد اولیه با دارند این است که فکر می‌کنند این سیر همان سیر ترشی است. اما سیرترشی حاصل ماندن مدت زمان زیادی درون سرکه است؛ در واقع سیر ترشی همان‌طور که از اسم آن پیدا است تنها یک ترشی است و خواص زیادی ندارد، اما میان بقیه ترشی ها سالم ترین ترشی است.

خواص سیر سیاه برای سلامتی

  • سیر سیاه و بهبود مشکلات قلبی

آمینو اسید ها مولکول هایی هستند که باهم ترکیب می شوند و پروتئین ها را می سازند. بدن انسان داری ۲۰ نوع آمینو اسید است که به عنوان واحد های سازنده ی پروئتئین ها استفاده می شوند. از این ۲۰ نوع آمینو اسید موجود در بدن ۹مورد آنها ضروری هستند یعنی توسط بدن ساخته نمی شوند و توسط غذاهایی که می خوریم به بدن اضافه می شوند. سیر سیاه ۱۸نوع آمینو اسید را شامل می شود. این خوراکی با ترکیباتی که دارد موجب رقیق شدن خون می شود و با کاهش تراکم پلاکت ها در خون از لخته شدن خون در بدن جلوگیری می کند و در نتیجه حملات قلبی نیز از بین می روند.

  • سیر سیاه و دیابت

طبق تحقیقات انجام شده می توان دریافت که آنتی اکسیدان ها باعث پیشگیری از دیابت و مشکلات و عوارض مربوط به آن می شود. از آنجایی که سیر سیاه سر شار از آنتی اکسیدان هاست به راحتی می توان معجزه ی این خوراکی را بر دیابت یا پیشگیری از دیابت دریافت. سیر سیاه با کنترل سطح کلسترول خون تاثیر فراوانی در پیشگیری از دیابت دارد و به افرادی که سابقه ی ژنتیکی و وراثتی این بیماری را دارند به شدت توصیه می شود.

سیر سیاه

  • تقویت سیستم ایمنی بدن

طبق آزمایشات انجام شده در سال های گذشته بین سیر سیاه و سیر سفید؛ می‌توان دریافت که سیر سیاه با تقویت حداکثری سیستم ایمنی بدن نقش بسزایی در بهبود عملکرد آن نسبت به سیر سفید دارد. این خوراکی با بیماری های حاد عفونتی نیز مقابله می کند و یک داروی موثر در از بین بردن اینگونه بیماری‌ها است.

  • کاهش فشار خون توسط سیر سیاه

امروزه فشار خون بالا یکی از دغدغه های موجود در کشورهای مختلف است. این بیماری که ممکن است تا سالها هیچ علائمی نداشته باشد و به طور خاموش پیشرفت کند و موجب فشار خون مزمن شود. فشار خون بالا در واقع زمانی اتفاق می افتد که سرخ رگ‌های بزرگ قابلیت ارتجاع و استحکام طبیعی و نرمال خود را از دست بدهند و عروق سرخ رگ‌های کوچک نیز باریکتر شوند. استفاده‌ی منظم سیر سیاه موجب افزایش نوعی آنزیم در بدن می شود؛ این آنزیم با تاثیر بر نوعی از ماهیچه های موجود در رگ‌ها باعث شل شدن آنها و افزایش خاصیت ارتجاعی و کشسانی آنها می شود و درنیجه‌ی این عوامل فشار خون نیز کاهش پیدا می کند.

  • سلامت کبد و پیشگیری از کبدچرب

کبد چرب یا استئاتوز کبدیLiver steatosis) ) هنگامی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از چربی در این اندام ذخیره شود. از آنجایی که کبد یک اندام بافری است تجمع مقداری کمی از چربی در این اندام خارج از مشکل است. اگر از یک حدی خارج شود بسیار مشکل زا است و موجب کاهش عملکر های این اندام مهم شده و یا حتی موجب ایجاد کبد چرب می شود. سـیر سیاه به علت مقادیر فراوان آنتی اکسیدان می تواند از کبد محافظت کند و از بروز کبدچرب جلوگیری کند.

  • پیشگیری و درمان سرطان

سرطان نوعی از بیماری است که به واسطه‌ی رشد غیرعادی و تقسیم های زیاد سلولی ایجاد می شود و انواع مختلفی دارد. شایع ترین نوع آن که ممکن است منجر به مرگ شود سرطان ریه است. سیر سیاه به عنوان یک ماده‌ی تاثیر گذار در بهبود سرطان و پیشگیری از پیشرفت آن شناخته شده است. ترکیبات موجود در سـیر سیاه باعث کاهش رادیکال های آزاد شده و به همین واسطه در جلوگیری از انواع سرطان از معده گرفته تا خون موثر است. نکته‌ی قابل توجه این است که خاصیت ضد سرطانی سیر سیاه حدود ۴ الی ۵ برابر بیشتر از سیر سفید است.

  • سیر سیاه و درمان زود انزالی

انزال زودرس و یا عدم کنترل در انزال یکی از مشکلات عدیده در آقایان است و موجب کاهش اعتماد به نفس و مشکلات دیگر می شود. سـیر سیاه سرشار از منیزیم و روی و مواد مغذی دیگر است و از همین جهت تاثیر چشگیری در کنترل انزال زودرس دارد. مصرف روزانه این خوراکی سیاه می تواند به طور ریشه ای این مشکل را حل کند و راه حلی دائمی برای درمان انزال زودرس باشد.

  • سیر سیاه و معجزه ی آن بر لاغری و تناسب اندام

طی مجموعه تحقیقات انجام شده می توان دریافت که سـیر سیاه با تاثیر بر متابولیسم بدن(سوخت و ساز بدن) سطح کلسترول و چربی بدن را تحت واپایش قرار می دهد. درنتیجه انواعی از چربی‌های موجود در بدن مثل تری گلیسیریدها کاهش یافته و به شدت بر روی کاهش وزن بدن تاثیر گذاشته و موجب کم شدن سایز بدن می شود. این خوراکی نوظهور خیلی زیاد مورد توجه افراد گیاه خوار قرار گرفته است، چون دارای انرژی زیاد و کالری پایین است و کاملا پایه‌ی گیاهی دارد. البته سیرسیاه تاثیرات بسزایی بر لاغری، کنترل اشتها و متابولیسم بدن دارد که می‌توانید به صورت کامل آن را مطالعه کنید.

سیر سیاه

سیر سیاه لوآ

شرکت لوآ، شرکتی معتبر در زمینه تولید، بسته بندی و فروش سـیر سیاه در ایران است. مجموعه لوآ، خود تولید کننده و سورت کننده سیرسیاه است و متخصص در این مسیر است و خرید سیر سیاه خود را بدون واسطه می‌توانید انجام دهید. همچنین این مجموعه به صورت تخصصی فقط بر روی سـیر سیاه و فرآورده‌های آن از جمله روغن سـیر سیاه، پودر سـیر سیاه و … تمرکز دارد./۲۲۵۱۳۱

نظرات