بوتاکس چشم گربه ای چیست + مراقبت ها،عوارض،نحوه انجام و تمام نکات مهم

0

بوتاکس چشم گربه ای چیست  : شاید نام عمل چشم گربه ای را شنیده باشید اما تنها روش ایجاد چشم گربه ای، عمل جراحی نیست و امروزه با تزریق بوتاکس نیز میتوان چشم ها را به حالت چشم گربه ای در آورد.در ادامه همراه ما باشید.

بوتاکس چشم گربه ای

بوتاکس چشم گربه ای چیست + مراقبت ها،عوارض،نحوه انجام و تمام نکات مهم

بوتاکس چشم گربه ای چیست

با استفاده از تزریق بوتاکس، شکل چشم ها تغییر یافته و با کشیدن انتهای آنها به سمت بالا، شکل گربه ای ایجاد میگردد. در اطراف چشم عضلاتی وجود دارند که ناحیه ابرو را به سمت پایین میکشند. در صورتی که عملکرد این عضلات نابود شود، عضلات دیگری که برای بالاکشیدن ابروها هستند عملکرد بهتری نشان داده و ناحیه ابرو به سمت بالا رفته و حالت گربه ای ایجاد میشود.عملکرد عضلاتی را که ناحیه ابرو را پایین میکشند میتوان با بوتاکس نابود کرد زیرا بوتاکس بعنوان یک ماده سمی شناخته میشود که میتواند منجر به فلج موقتی عضلات شود . بوتاکس چشم گربه ای علاوه بر تغییر شکل چشم ها، میتواند منجر به صاف شدن پوست و رفع افتادگی ابرو گردد و زیبایی را در ناحیه اطراف چشم ایجاد نماید.این بوتاکس یک روش تغییر شکل کوتاهی برای چشم است و برخلاف عمل که تاثیرات همیشگی دارد، تاثیر این تزریق پس از چند ماه از بین میرود و چشم ها به حالت قبلی خود برمی گردد.

ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای

ماندگاری آن بین افراد مختلف متفاوت است. به طور میانگین انتظار داریم تا بوتاکس بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری داشته باشد. پس از مدتی، بوتاکس توسط بدن تخریب شده و شکل چشم به حالت طبیعی خود باز میگردد. ماندگاری آن در موارد دیگر مانند بوتاکس پیشانی و بوتاکس شقیقه، کمتر و بین ۴ تا ۶ ماه است. همچنین تاثیر تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک اطراف چشم نیز پس از ۴ تا ۶ ماه از بین میرود.علاوه بر ماندگاری ، لازم است تا افرادی که تزریق بوتاکس چشم گربه ای انجام داده اند، قبل از اینکه تاثیر تزریق بوتاکس به کلی از بین برود، به دکتر مراجعه نمایند تا تزریق بوتاکس آنها تکرار شود. معمولا پیشنهاد میشود تا تزریق بوتاکس هر ۳ تا ۴ ماه یکبار انجام گیرد تا چین و چروک اطراف چشم خود را مشخص نمایند و تاثیر بوتاکس از بین نرود.

ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای

هزینه بوتاکس چشم گربه ای

قیمت بوتاکس چشم گربه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ میزان بوتاکس تزریق شده، تجربه پزشک، هزینه های درمانگاه و … از جمله عواملی هستند که در هزینه بوتاکس چشم گربه ای تاثیر دارند. برای آگاهی از هزینه بوتاکس چشم گربه ای بهتر است تا با پزشک متخصص مشورت گردد.

عوارض

بوتاکس ها به علت اینکه استفاده بالایی در جهان دارند ، بسیار امن تر نسبت به قبل شده است و می توان گفت دیگر آن چنان عوارضی ندارد. اما برای برخی از مردم که یک سری حساسیت های مشخصی دارند ، باید بعضی از تست ها و آزمایشات قبل از تزریق انجام شود. در صورتی که نسبت به مواد بی حس کننده ، حساسیت خاصی داشته باشید ، ممکن است که عوارضی مثل قرمز شدن ناحیه تزریق ، تورم ، خون مردگی و همچنین خون ریزی را شاهد باشیم. اما این موارد احتمال بسیار پایینی دارد. موارد بسیار کمی دیگری نیز وجود دارد مثل بی حسی چشم ، مشکل داشتن برای بستن چشم ها و همینطور تورم پلک پایین که در این موارد بسیار کم اتفاق می افتد.

مراقبت های بوتاکس چشم گربه ای

همراه ما باشید.

نظرات