آخرین وضعیت تعطیلی ادارات مشهد فردا یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ به علت زلزله و آلودگی هوا

0

آخرین وضعیت تعطیلی ادارات مشهد فردا یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ به علت زلزله و آلودگی هوا

با توجه به وقوع زلزله در مشهد و آلوگی هوای شدید احتمال تعطیلی ادارات مشهد؛ تایباد؛ تربت جام؛ تربت حیدریه و فریمان؛ خواف شهرهای استان خراسان در روز یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ وجود دارد و دور از انتظار نخواهد بود. اعلام تعطیلی مشهد فردا یکشنبه ۱۶ مهر تا ساعات آینده به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

در فضای مجازی شایعه شده که مشهد به علت وقوع زلزله فردا یکشنبه ۱۶ مهر تعطیل است اما فرماندار مشهد اعلام کرد: هنوز تصمیمی برای تعطیلی ادارات و مدارس گرفته نشده است.

فرمانداری مشهد درباره تعطیل شدن این شهر بعد از زلزله شدید در افغانستان توضیح داد و گفت: هنوز تصمیمی برای تعطیلی مشهد گرفته نشده است. او همچنین اعلام کرد که هیچگونه خسارتی در مشهد بر اثر زلزله گزارش نشده است.

آخرین وضعیت تعطیلی ادارات مشهد یکشنبه 16 مهر 1402 به علت زلزله و آلودگی هوا (جدید)

آیا مشهد فردا ۱۶ مهر ۱۴۰۲ تعطیل است؟

گفتنی است روز شنبه وقوع زلزله در مشهد باعث شد تا مردم نگران وضعیت فعالیت و کار خود باشند. با توجه به شرایط جوی و وقوع پدیده گرد و غبار توصیه می‌شود شهروندان از ترددهای غیرضروری خودداری کنند. و همچنین به دلیل احتمال وقوع زلزله مردم در ساحتمان های بلند و زیر سقف ماندن خودداری کنند

این خبر در حال تکمیل است…

اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی نیز در پی وقوع زلزله در افغانستان، از ساکنان ساختمان‌های بلندمرتبه بالای چهار طبقه خواست با هدف حفظ احتیاط تا ساعت ۱۳ امروز بیرون از ساختمان حضور داشته باشند.

در متن اطلاعیه مدیریت بحران استان آمده است: با توجه به زمین لرزه‌های روز جاری در شمال غرب افغانستان که در شهر مشهد و تعدادی از شهرستان‌های مرزی خراسان رضوی احساس شد ضرورت دارد، هم استانی‌ها، آرامش خود را در چنین شرایطی حفظ کرده و آخرین اخبار و اطلاعات را از رسانه‌های معتبر دریافت کنند.

در خراسان رضوی، شدیدترین این زمین لرزه ها با قدرت ۶.۵ و ۶.۳ و ۵.۶ ریشتر در مشهد و به خصوص شهرستانهای خواف، تایباد و تربت حیدریه احساس و در برخی مناطق موجب نگرانی و سراسیمگی مردم شد.

وضعیت شهرهای استان خراسان بعد از زلزله

نخستین زلزله امروز با قدرت ۶.۳ ریشتر در عمق هفت کیلومتری سطح زمین در شمال هرات، منطقه «قره‌باغ» افغانستان به وقوع پیوست و دومین زمین لرزه در ساعت ۱۰ و ۱۹ دقیقه و ۴۵ ثانیه به قدرت ۵.۶ ریشتر و در عمق ۲۰ کیلومتری زمین در منطقه «تیرپل» در شمال افغانستان رخ داد.

بنا به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، همچنین ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه و یک ثانیه امروز، زمین لرزه سوم در منطقه “کوهستان” در شمال هرات به بزرگی ۴.۱ ریشتر و در عمق ۱۵ کیلومتری زمین ثبت شد و چهارمین زمین لرزه نیز با شدت ۶.۵ ریشتر در ساعت ۱۰ و ۴۲ دقیقه و ۵۳ ثانیه در عمق ۲۱ کیلومتری زمین در منطقه “غوریان” هرات به ثبت رسید.

این پس لرزه نیز مشهد و شهرستانهای شرقی استان خراسان رضوی را لرزاند، به طوری که در برخی از مناطق مردم سراسیمه به خیابانها آمدند.

نظرات