آتیلا پسیانی بازیگر کیست و اهل کجاست +‌علت فوت و درگذشت آتیلا پسیانی

0

آتیلا پسیانی بازیگر سینما کیست و اهل کجاست +‌علت فوت و درگذشت

آتیلا پسیانی بازیگر سینما و تلویزیون ایران می باشد. آتیلا پسیانی متولد اردیبهشت ‌سال ۱۳۳۶ در تهران بود که متاسفانه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ در سن ۶۶ سالگی به علت بیماری سرطان کبد در فرانسه درگذشت. او فرزند جمیله شیخی، هنرپیشه معروف ایرانی بود که اخیرا به سرطان مبتلا شده بود و نهایتا دقایقی پیش تولد پس از تحمل یک دوره بیماری از دنیا رفت.

آتیلا پسیانی بازیگر کیست و اهل کجاست +‌علت فوت و درگذشت اتیلا پسیانی

علت فوت آتیلا پسیانی

بنا بر گزارش ها، آتیلا پسیانی، بازیگر و کارگردان سرشناس سینما و تئاتر ایران در سن ۶۶ سالگی‌ در فرانسه درگذشت. این خبر را انجمن بازیگران خانه سینما اعلام کرد و نوشت: با قلبی اندوهگین و دردبار و زبانی الکن به اطلاع می‌رسانیم متاسفانه هنرمند ارزشمند و بی‌بدیل سینما ، تئاتر و تلویزیون کشورمان آتیلا پسیانی عزیز پس از دوران سخت و طولانی بیماری و در خارج از وطن از میان ما رفت و به آرامش بیکران پیوست.

با هماهنگی‌های انجام گرفته منتظر انتقال پیکر این هنرمند به ایران هستیم و متعاقبا زمان و مکان تشییع به اطلاع خواهد رسید.

🖤درگذشت آتیلا پسیانی بازیگر پرتوان و نامدار ایرانی را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت میگوییم.

آتیلا پسیانی ۶۶ سال سن داشت و بیشتر طول عمرش را در بازیگری و عزصه هنر گذارند. او در خانواده ای کاملا هنرمند و اهل سینما به دنیا امد و رشد کرد. بازی کرد و هنرمند تربیت کرد و در نهایت پس از ۵۰ سال فعالیت در سینما و تئاتر و تلویزیون ایران بر اثر بیماری سرطان فوت کرد. اتیلا پسیانی را باید در زمه هنرمندانی قلمداد کرد که با استعداد ذاتی بازیگری به دنیا امد. او یکی از بازیگران بی بدیل و تکرار نشدنی سینما و تئاتر در ایران است که فقدانش درد عمیقی بر پیکره هنر سینما خواهد نشاند. او از اهالی قدیمی کاباتان تهران بود. از آتیلا پسیانی دو فرزند یک دختر و یک پسر به یادگار مانده است.

سوابق

بنا بر گزارش رسانه‌های ایران آقای پسیانی پس از چند سال مبارزه با بیماری سرطان چشم از جهان فروبست.

آتیلا مرد تاتر سال‌های ۸۰ ایران بود. سال‌های طلایی تاتر ایران. پشت کارگردان‌های جوان را می‌گرفت. تاتر تجربی ایران مدیون اوست و معتقد بود که تاتر باید تجربی باشد و آزمون و خطا را شیوه‌ی برگزیده‌ی خود می دانست.

آتیلا پسیانی متولد سال ۱۳۳۶ در تهران است، لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر‌های زیبا دارد. در تلویزیون سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» پوریا آذربایجانی از جمله آخرین تجربه‌های بازیگری آتیلا پسیانی بود

 

نظرات