فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

1

مراسم خاکسپاری و تشییع پیکر فردوس کاویانی امروز سه شنبه ۱۱ مهرماه با حضور بازیگران و جمعیی از هنرمندان و خانواده این بازیگر برگزار شد و بسیاری از عوامل سریال همسران و آژانس دوستی در این مراسم حضور داشتند.

فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد فردوس کاویانی روز سه شنبه ۱۱ مهر از مقابل خانه هنرمندان ایران به سمت آرامستان قصر فیروزه تهران ویژه متوفیان زرتشتی برگزار شد.

در این مراسم بازیگران و هنرمندانی چون پژمان بازغی، شهرام گیل‌آبادی، مسعود جعفری جوزانی، هادی مرزبان و اسماعیل خلج به ایراد سخن پرداختند. همچنین اجرای این برنامه را اصغر همت و خانواده ایشان حضور داشتند.

فیلم در حال بارگذاری…

فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

پژمان بازغی گفت: من وقتی وارد سریال «آژانس دوستی» شدم یک جوان بیست و چند ساله بودم. آن روزها برای من دانشگاه بود و هرچه یاد گرفتم از این دوستان بود و چیزی بیش از مهربانی ندیدم. این روزها در انجمن می‌شنوم که جوان‌ترها دیر سر کار می‌آیند و یا نظم ندارند اما من آن روزها بسیار از بزرگان‌مان یاد گرفتم.

همچنین شهرام گیل‌آبادی رئیس کانون کارگردانان خانه تئاتر به‌ عنوان اولین سخنران از مهربانی فردوس کاویانی گفت و ادامه داد: همه ما باید در برابر مهربانی این بزرگ زانو بزنیم. این صحنه تنها این جمله را به یاد می‌آورد که بگویی: ای مرگ! از جان رفیقانم چه می‌خواهی؟ خواهشم این است که در ذهن‌مان مهربانی او را به یاد بسپاریم.

وی اضافه کرد: فردوس کاویانی سال ۶۸ که «سفارتخانه» را اجرا می‌کند در مطلبی می‌گوید ما موظفیم مهربانی را ترویج کنیم. من هم این جمله را خواندم و آمدم بگویم ما هنرمندان موظفیم مهربانی‌ها را ترویج کنیم. وجه کارگردانی و بازیگری او هم از همین حیث است که پر از مهر بود.

فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

اصغر همت در ادامه با تأیید سخنان بازغی تصریح کرد: در عرصه‌ای که آثاری را به نام طنز به خورد ما دادند بیشتر هجو است تا طنز و کمدی باید بگوییم او واقعاً از طنازان بی‌نظیر بود.

سپس هادی مرزبان که سابقه کاری مشترک بسیاری با فردوس کاویانی دارد گفت: فکر نمی‌کردم هیچ‌گاه برای فردوس حرف بزنم. وقتی این جمعیت در این روز تعطیل می‌آید یعنی فردوس نازنین بود. گاهی به او می‌گفتم تو در خوب بودن افراط می‌کنی. و بعد هم دیدیم که چقدر مظلوم واقع شد.

مرزبان یادآور شد: او شاید فقط در یکی دو کار من نبود و از سال ۶۸ برای همه کارهایم به او زنگ می‌زدم. فردوس تنها بازیگری بود که هرگاه می‌خواست سراغ یک فیلم و سریال برود از من می‌پرسید تو تئاتر نداری و تئاتر را به فیلم و سریال ترجیح می‌داد.

آرمیتا کاویانی دختر فردوس کاویانی در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

آرمیتا کاویانی دختر فردوس کاویانی در مراسم تشییع پدرش بیان کرد: بابا پر از عشق و وفا بود، نه معنای کینه را می‌دانست و نه می‌دانست بدخواهی چیست. قلبش برای ایران می‌زد دغدغه‌اش ایران و هموطنانش بود چه در ایران چه خارج از ایران. من بعد از چند دهه هنوز شاهد بازتاب عشق و مهر او به ایران هستم. همه با مهر و محبت و عشق نام پدرم را نگه داشتند.

وی با سپاسگزاری از حمایت‌های مردم و هنرمندان بیان کرد که سپاسگزاری ویژه‌اش از مادرش است که در این سال‌ها ذره‌ای از عشقش به پدرش کم نشد.

عکس های مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

آرامگاه زرتشتیان واقع در قصر فیروزه تهران است و «خانواده آقای کاویانی نیز در روزهای آینده مراسم ختم –که زرتشتیان به آن پرسه می‌گویند- برگزار خواهد شد که در سالن ایرج واقع در خیابان میرزا کوچک خان برگزار خواهد شد اما زمان دقیق آن از سوی خانواده آقای کاویانی اطلاع‌رسانی می‌شود.»

فردوس کاویانی ۳ مهر ماه ۱۳۲۰ در کرمان متولد شده‌بود. او با سریالی چون همسران به شهرت رسید و در سریال‌های چون «مش خیرالله صندوقچه اسرار»، «محله بهداشت»، «همسران»،« محله برو و بیا»، «آژانس دوستی» و … به ایفای نقش پرداخت.

تصاویر خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

1 دیدگاه در “فیلم کامل مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فردوس کاویانی با حضور بازیگران +عکس

  1. آن گفت:

    خدا رحمتشون کند مرد دوست داشتنی بود متاسف شدم امروز من دکتر رفتم زیر سرم بودم حتما حتما با هنرمند محبوبم خداحافظی داشتم پژمان باژغی خوب حرف زد هادی مرزبان اصغر همت حوب حرف زدند برای فردوس کاویانی به ارمیتا خانم تسلیت میگوم برادرم رفت طفلکی مهربانی هایش در دل هایمان جاویدان خواهد بود برایش ان طلب امرزش داریم روح پاکش ان شاد یادش ان گرامی

نظرات