arongroups

ساعت و زمان بازدید نمایشگاه محصولات روستایی و عشایری (روستا آباد) ۱۴۰۲ در مصلی تهران

0

نمایشگاه روستا آباد ۱۴۰۲ : پنجمین نمایشگاه محصولات روستایی و عشایری ۱۴۰۲ به نام نمایشگاه روستا آباد از ۱۲ تا ۱۸ مهر ۱۴۰۲ در مصلای تهران آغاز به کار خواهد کرد و بازدیدکنندگان می توانند از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰:۳۰ با مراجعه به نمایشگاه روستا آباد (عرضه محصولات روستایی و عشایری) به آدرس مصلای بزرگ امام خمینی (ره) در تهران از آثار و محصولات جدید روستایی و عشایری دیدن کنند.

ساعت و زمان بازدید نمایشگاه محصولات روستایی و عشایری (روستا آباد) ۱۴۰۲ در مصلی تهران

ساعت و زمان بازدید نمایشگاه محصولات روستایی و عشایری (روستا آباد) ۱۴۰۲ در مصلی تهران

نمایشگاه روستا آباد (عرضه محصولات روستایی و عشایری) از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲ در مصلای امام خمینی‌ (ره) برگزار میشود. بازدید کنندگان می توانند از سال ۱۰ تا ۲۰/۳۰ برای خرید و تماشا به این نمایشگاه مراجعه کنند

به مناسبت روز ملی روستا و عشایر، پنجمین نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان و عشایر ۱۲ تا ۱۸ مهرماه در مصلای بزرگ تهران برگزار خواهد شد. ساعت و زمان فعالیت نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰:۳۰ خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ستاد ملّی روز روستا و عشایر با هدف دعوت از همه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی روستایی و عشایری برای شرکت در این نمایشگاه و عرضه مستقیم محصولات، فراخوان منتشر کرده است.

نمایشگاه روستا آباد در زمینه‌های انواع فرش، پوشاک، مصنوعات چرمی، مبلمان، صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع تبدیلی، صنایع غذایی، خشکبار و ادویه جات، صنایع شیلاتی، گیاهان دارویی و زینتی، صنایع دستی، صنایع خلاق فرهنگی، گردشگری و سایر ارایه دهندگان خدمات مرتبط مستقر در روستا‌ها و مناطق عشایری و اطراف آن از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه در محل مصلی تهران دایر می باشد.

هدف از برگزاری نمایشگاه روستا آباد رونق تولید و آشنایی با تولیدات روستائیان و عشایر است که تولیدکنندگان برتر روستایی و عشایری در حدود هزارو ۲۰۰ غرفه محصولات خود را عرضه می‌کنند و گروه‌های هنری آئینی روستایی و عشایری نیز برنامه‌های خود به اجرا می‌گذارند.
بیش از هزار تولید کننده برتر روستایی و عشایری در این نمایشگاه حضور دارند و محصولات خود را بدون واسطه و با قیمتی مناسبت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

ساعت بازدید روستا آباد ۱۴۰۲

این نمایشگاه با حضور بیش از ۱۰۰۰ تولید کننده برتر روستایی به همراه گروه‌های آئینی روستایی از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰:۳۰ شب در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقمندان خواهد بود. قطعا این نمایشگاه شروع یک رویداد سراسری برای شناساندن بازار روستاییان و عشایر کشور به عموم مردم و رونق تولید آنان خواهد بود.

این نمایشگاه از تهران آغاز بکار کرده است به این دلیل که ابعاد اطلاع رسانی، جمعیتی و ملی به خوبی مورد توجه قرار گیرد. در این نمایشگاه ۱۰۰۰ غرفه از ۳۰ استان کشور کار خود را آغاز خواهند کرد. این در حالیست که بیش از ۲۰۰۰ غرفه دار در سامانه ما ثبت نام کردند که از میان آنها ۱۰۰۰ غرفه در نمایشگاه انتخاب و برپا خواهد شد.

برنامه ها و محصولات نمایشگاه روستایی و عشایری

دبیر شورای عالی جهاد سازندگی در تشریح اقدامات ویژه نمایشگاه عرضه محصولات روستایی و عشایری، گفت: در این نمایشگاه برپایی ۵۰ غرفه ویژه مجموعه‌های مردمی و جهادی فعال در حوزه اشتغال روستایی را شاهد خواهیم بود. همچنین نزدیک به ۳۵ غرفه ویژه با شکل و شمایل عشایری در محوطه صحن مصلی برپا خواهد شد. اجرای مراسمات آئینی و محلی، اجرای بازی‌های بومی محلی و ویژه برنامه‌های ورزش محلی و معرفی قومیت‌ها نیز در این نمایشگاه انجام خواهد شد. از روز گذشته نیز ۲۰ گروه آئینی شامل موسیقی آئینی از ۲۰ استان کشور وارد تهران شدند و در حال حاضر درون ایستگاه‌های مترو بحث نمایش آئینی را با هدف ترغیب مردم برای حضور در این نمایشگاه دنبال می‌کنند. در این نمایشگاه برای کودکان نیز فضاهای ویژه‌ای در نظر گرفته شده و برپایی نمایشگاه عکس و اکران فیلم مرتبط با روز روستا در محل نمایشگاه برای معرفی دستاوردهای روستاییان و عشایر انجام خواهد شد.

در این نمایشگاه همکاری بسیار خوبی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته به شکلی که شبکه پویا در نمایشگاه مستقر خواهد شد و یک ساعت برنامه زنده خواهد داشت و از سوی دیگر شبکه یک سیما نیز در نمایشگاه حضور دارد و در قالب برنامه‌های زنده گزارش‌هایی را از سطح نمایشگاه پخش خواهد کرد. شبکه افق نیز در نمایشگاه حضور دارد و رادیو موج ۹۴ نیز مختص روز روستا به مدت دو روز پخش برنامه‌ها را دنبال خواهد کرد.

وی ادامه داد: استقبال خوبی از برگزاری این نمایشگاه انجام شده، بر همین اساس در گام دوم این نمایشگاه در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر برگزار خواهد شد تا همین امر به تحقق راه اندازی ۵۰۰ بازارچه روستایی در نقاط پر تردد منجر شود. البته در گام اول در مجتمع‌های بین راهی به صورت فعال و مختص عرضه محصولات روستایی موضوع برپایی این بازارچه‌ها دنبال خواهد شد.

آدرس مصلای تهران

اگر برای رفتن به مصلی تهران را انتخاب کرده‌اید، ایستگاه مترو مصلی و ایستگاه شهید بهشتی نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو تهران به نمایشگاه محصولات روستایی و عشایری هستند. برای رفتن با مترو، خود را به یکی از ایستگاه‌های خط ۱ برسانید و تا ایستگاه مصلی امام خمینی پیش بروید. اگر مسیرتان از خط ۳ مترو هم می‌گذرد، می‌توانید در ایستگاه شهید بهشتی که محل تلاقی خط ۱ و ۳ است، از مترو پیاده شوید و تا مصلی پیاده‌روی کنید.

مسیر با اتوبوس

اتوبوس مسیرهای زیر، در ایستگاه مصلی تهران توقف دارند:

خط آزادی- سیدخندان
خط میدان امام حسین (ع) -پایانه شهید بهشتی
خط بیمارستان امام خمینی – پایانه شهید بهشتی
خط انتهای بلوار ارتش – پایانه شهید بهشتی
خط میدان انقلاب – پایانه بیهقی
خط ۵ بی‌آر‌تی
خط میدان رسالت – میدان ونک
مسیر با تاکسی

در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد می‌توانید سوار تاکسی شوید و مستقیم تا مصلی تهران بروید.

نظرات