پارچه ایرانی بهتر است یا خارجی؟

0

پارچه و پوشاک یکی از اصلی‌ترین نیازهای هر انسانی هستند و تقریبا تمامی افراد در دوره‌های مختلف، اقدام خرید پارچه و پوشاک برای خود می‌کنند. با این حال، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که افراد در حین خرید پارچه عمده با آن روبه‌رو هستند، انتخاب بین پارچه و پوشاک ایرانی و خارجی است.
به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه و تفاوت خرید برندهای خارجی و ایرانی بپردازیم. .در ادامه با ما همراه باشید…

 پارچه ایرانی

بررسی برند خارجی پارچه و پوشاک

به‌طور کلی، منظور از برند خارجی پارچه و یا پوشاک، برندهای معروفی هستند که خارج از کشور وجود دارند و استفاده از آن‌ها در سراسر جهان رایج است. به عبارت دیگر، وقتی فردی برای خرید پارچه یا پوشاک یک برند خارجی را مثال می‌زند، منظور او برندی معروف و برتر است که در سراسر جهان شناخته‌شده باشد.
به عبارت دیگر، برخی از برندهای خارجی با استفاده از تبلیغات گسترده و کیفیت توانسته‌اند تا اعتماد افراد را جلب کرده و طرفداران زیادی پیدا کنند؛ اما توجه داشته باشید که معروف‌بودنِ یک برند خارجی پارچه یا پوشاک به معنای کیفیت بالای محصولات آن برند در مقایسه با سایر برندها نیست.
همچنین شاید بتوان گفت که برندهای خارجی پارچه و پوشاک در ایران از قیمت بالاتری در مقایسه با برندها و اجناس ایرانی که گاها معروف نیستند داشته باشند به عبارت دیگر، معمولا یک پارچه خارجی با کیفیت مشابه پارچه ایرانی دارای قیمت بالاتری است. به همین دلیل، اگر شما به دنبال خرید اقتصادی پارچه و پوشاک هستید، شاید خرید اجناس خارجی گزینه چندان مناسبی برای شما نباشد.
اما با این حال، نمی‌توان گفت که پارچه‌های خارجی دارای قیمت‌های فضایی هستند و هنوز هم طرفداران خود را در ایران دارند.

برای خرید پارچه، پوشاک و ملزومات دوخت به سایت روچی مراجعه کنید….

پارچه ایرانی

بررسی خرید برند ایرانی پارچه

به‌طور کلی، برندها و اجناس داخلی پارچه و پوشاک شامل کالاهایی هستند که در داخل کشور و توسط تولیدکنندگان ایرانی تولید می‌شوند که در این بخش به بررسی چند تا از اصلی‌ترین ویژگی‌های برندهای داخلی پارچه و پوشاک خواهیم پرداخت.

قیمت مناسب‌تر

باید گفت به دلیل اینکه پارچه‌ها و پوشاک داخلی در داخل کشور و با هزینه‌های کمترِ حمل‌ونقل و مواد اولیه تولید و تهیه می‌شوند، هزینه مناسب‌تری در مقایسه با برندهای خارجی موجود در بازار ایران دارند.
به زبان ساده‌تر، شما می‌توانید پارچه‌ها و پوشاک ایرانی را با قیمت مناسب‌تر و کیفیت مشابه برندهای خارجی در بازار پیدا کنید. به همین دلیل، اگر شما خیاط هستید یا به دنبال خرید اقتصادی پارچه یا پوشاک هستید، پیشنهاد می‌شود تا خرید کالاهای داخلی را در اولویت قرار دهید.

کیفیت قابل اطمینان

می‌توان گفت شاید تشخیص و سنجش کیفیت پارچه‌ها و پوشاک خارجی کمی سخت باشد و در برخی موارد قادر به تشخیصِ درستِ کیفیت و جنس آن نباشید؛ اما این موضوع درباره کالاهای ایرانی کمی متفاوت است؛ زیرا در بسیاری از موارد شما کالای ایرانی را از تولیدکننده یا فروشنده‌ای که خود با تولیدکننده ارتباط دارد خریداری می‌کنید و می‌توانید نسبت به کیفیت آن اطمینان بیشتری حاصل کنید.

کمک به رشد اقتصادی

همانطور که می‌دانید، خرید هر نوع کالایی از جمله پارچه و پوشاک که در کشور ایران تولید شده باشند، می‌تواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند. به عبارت دیگر، خرید از تولیدکنندگان داخلی به آن‌ها در افزایش سود و در نتیجه افزایش تولید کمک می‌کند و در نتیجه باعث می‌شود تا کیفیت، حجم و قیمت تولید محصولات داخلی بهینه شوند.

طرح‌های متناسب‌تر با فرهنگ ایرانی

همانطور که می‌دانید، هر کشوری در حوزه‌های مختلف مانند جامعه، تحصیل و پوشش، دارای یک فرهنگ مشخص است و پیروی از این فرهنگ‌ها می‌توانند کیفیت ارتباطات و حضور شما را در جامعه باکیفیت‌تر کند. لازم به ذکر است که پارچه‌ها و پوشاک ایرانی متناسب با فرهنگ مد و پوشش در ایران تهیه می‌شوند و به همین دلیل، می‌توانند گزینه مناسب‌تری برای استفاده و خرید در موقعیت‌های مختلف باشد.

اهمیت انتخاب فروشگاه در خرید پارچه و پوشاک

توجه داشته باشید که شما باید قبل از انتخاب بین خرید پارچه و پوشاک ایرانی یا خارجی، به فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید نیز اهمیت دهید. متاسفانه امروزه بسیاری از فروشگاه‌ها، اجناسی با کیفیت پایین را با نام کالای خارجی به برند معروف و به قیمت بسیار بالاتر، به افراد ارائه می‌کنند و به همین دلیل است که شما باید یک فروشگاه معتبر برای خرید انتخاب کنید.
شما می‌توانید برای سنجش اعتبار یک فروشگاه لباس یا پارچه، ابتدا مجوزهای لازم مانند اینماد و هر آنچه برای اعتبار یک فروشگاه لباس به کار می‌رود را بررسی کنید و همچنین به اتیکت‌های رو لباس و نظر سایر مشتریان روی آن فروشگاه اهمیت دهید.

خرید پارچه از روچی

پارچه ایرانی

یکی از فروشگاه‌های آنلاینی که می‌توانید با بهترین کیفیت و قیمت، پارچه، پوشاک و لوازم خرازی خود را خریداری کنید، روچی است. روچی یک مارکت‌پلیس بزرگ در زمینه خرید و فروش انواع محصولات نساجی مانند پارچه، پوشاک، لوازم خرازی، ابزار خیاطی و …. است که تنوع محصولات زیادی را در این زمینه به شما ارائه می‌کند.
لازم به ذکر است که روچی، تمامی فاکتورهای لازم برای یک فروشگاه پوشاک و پارچه معتبر را دارد و یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید هر محصولی که خواستید را با خیال راحت از این فروشگاه خریداری کنید. در بخش‌های بعدی به برخی از اصلی‌ترین مزایایی اشاره خواهیم کرد که می‌توانید با خرید پارچه و پوشاک از روچی، از آن‌ها بهره‌مند شوید.

خرید کاملا آنلاین

شما می‌توانید هر نوع محصول مانند پارچه، پوشاک و ابزار خیاطی را با بهترین قیمت و کیفیت از روچی به‌‌صورت آنلاین و در هر جای ایران که باشید، خریداری کنید. این موضوع یعنی شما نیاز ندارید تا برای خرید پارچه به‌صورت حضوری به جایی مراجعه کنید و می‌توانید تنها با چند کلیک و در عرض چند ثانیه، پارچه مورد نظر خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

تنوع بالای محصولات

شاید بتوان گفت روچی یکی بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین محصولات نساجی مانند پوشاک و پارچه است و به همین دلیل، شما می‌توانید در این فروشگاه، تعداد زیادی از محصولات را با تنوع بالا مشاهده کنید و دست شما برای انتخاب محصولاتی مانند پارچه و پوشاک، باز است.

ارزیابی فروشندگان

همانطور که گفته شد، روچی یک مارکت‌پلیس آنلاین خرید و فروش محصولات نساجی است و فروشندگان زیادی در این فروشگاه، محصولات مختلف خود را ارائه می‌کنند. به همین دلیل، روچی قبل از پیوستنِ هر فروشنده به این فروشگاه، آن‌ها را ارزیابی می‌کند تا خیال شما از بابت مواردی مانند کیفیت و اصل‌بودنِ محصول راحت کند.

مشاوره رایگان خرید

اگر شما قصد خرید محصولاتی مانند الگوی خیاطی یا حتی سفارش الگوی اختصاصی از روچی را داشته باشید، ممکن است در خرید خود کمی احساس گمراهی کنید و در تصمیم‌گیری دچار مشکل شوید. خبر خوب این است که شما می‌توانید با خرید از سایت روچی، از مشاوره رایگان خرید بهره‌مند شوید.
به عبارت دیگر، اگر شما برای خرید خود نیاز به راهنمایی داشته باشید، کارشناسان در روچی حاضر به پاسخگویی به شما هستند و می‌توانید از مشاوره رایگان خرید در روچی بهره‌مند شوید.

تنوع بالای محصولات

یکی از اصلی‌ترین مزایای فروشگاه آنلاین روچی، تنوع بالای محصولات در آن است. به عبارت دیگر، اگر شما بخواهید به‌صورت حضوری محصولات مختلف نساجی مانند ابزار خیاطی و پارچه را همزمان خریداری کنید، نیاز است تا به مکان‌های مختلفی مراجعه کنید؛ اما شما می‌توانید در روچی مارت، دسته‌بندی‌های مختلفی از محصولات نساجی مانند ابزار و الگوهای خیاطی و خرازی، انواع پوشاک و پارچه را مشاهده کرده و آن‌ها را با چند کلیک خریداری کنید.

پارچه ایرانی

سخن آخر

در این مطلب با بررسی مزایا و ویژگی‌های انتخاب پارچه یا پوشاک خارجی یا ایرانی همراه شما بودیم. توجه داشته باشید که قبل از خرید پارچه یا پوشاک، جدا از توجه به برند و ایرانی یا خارجی‌بودنِ آن، ابتدا بودجه و مخصوصا نیاز خود را از آن محصول در نظر بگیرید؛ زیرا در برخی از مواقع ممکن است که نیاز شما با یک‌دهمِ قیمت و با یک محصول با قیمت مناسب‌تر رفع شود و این موضوع از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند./۲۱۶۲۸۲

نظرات