بیوگرافی و زندگینامه مهدی پیرجهان دونده و ملی پوش ایرانی و همسرش + عکس های جدید

0

بیوگرافی و زندگینامه مهدی پیرجهان دونده و ملی پوش ایرانی و همسرش + عکس های جدید

بیوگرافی مهدی پیرجهان

مهدی پیرجهان : زادهٔ ۱ مهر ۱۳۷۸ در تبریز دوندهٔ ۴۰۰ متر بامانع اهل ایران و رکورددار فعلیِ این ماده است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی مهدی پیرجهان دونده و همسرش و فرزندانش و آثار و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما همراه باشید.

مهدی پیرجهان

کودکی پرفرازونشیبی داشت و ابتدا بسیار به فوتبال علاقه‌مند بود. در ۱۲ سالگی‌اش خانوادهٔ او، به واسطهٔ شغل پدرش که نظامی است، به شهر مرزیِ پلدشت در استان آذربایجان غربی نقل مکان کرد و سه سال در آن شهر زندگی کردند.

سوابق

مهدی در پلدشت در یک سالن فوتسال به این ورزش پرداخت. خانوادهٔ پیرجهان پس از سه سال به تبریز بازگشت و مهدی سعی در ادامهٔ فعالیت ورزشی در رشتهٔ فوتبال داشت، اما پس از مدتی، به‌طور اتفاقی و توسط خاله‌اش ــ که خود از قهرمانان دو و میدانی و یکی از مربیان این ورزش است ــ به پیست باغشمال رفت و از او تست دو ۱۰۰ متر گرفته شد و در نخستین رکوردگیری، موفق به کسبِ رکوردِ ۱۳:۰۰ ثانیه شد و مدتی بعد به‌طور جدی به رشتهٔ دو و میدانی روی آورد. پیرجهان ابتدا در دوهای استقامت فعالیت می‌کرد و سپس به مرور زمان به تمرین در ۴۰۰ متر پرداخت و بالاخره به رشتهٔ تخصصیِ خود، یعنی ۴۰۰ متر بامانع، گرایش پیدا کرد و فعالیتش را زیر نظر مستقیم ایوب دادروان ادامه داد و به‌سرعت به قهرمان جوانان ایران و سپس قهرمان و رکورددار ایران بدل گشت. در سال ۱۳۹۷ به تیم ملی دو و میدانی ایران پیوست و در طول یک سال، یعنی از هجده تا نوزده سالگی، موفق به کسبِ بیش از ۳۰ مدال در سطح کشور شد. او تاکنون موفق به کسب نشان برنز قهرمانی جوانان آسیا (ژاپن)، طلای مسابقات بین‌المللی (تهران)، طلای مسابقات جام کازانُف (آلماتی، قزاقستان)، مدال برنز تور قاره ای جهانی (جمهوری چک) و همچنین کسب جایگاه هفتمیِ جوانان جهان (فنلاند) شده‌است. او موفق شد سهمیه حضور در بازیهای المپیک تابستانی توکیو را کسب کند. وی تنها یک روز قبل از اعزام به المپیک، بدلیل مثبت شدن تست کرونا حضور در این رویداد مهم را از دست داد. وی در ۲۸ اوت ۲۰۱۹ در مسابقات قهرمانی بین‌المللی دو و میدانی در لکهنو، هندوستان، رکورد دو ۴۰۰ متر بامانع ایران را، که پیشتر ازآنِ خود بود، با زمانِ ۴۹٫۳۳ ثانیه شکست. پیرجهان، که با عنوان «دوندهٔ خوش‌آتیهٔ مادهٔ ۴۰۰ متر بامانع» از او یاد می‌شود، در مرحلهٔ نهایی مسابقات جام کازانُف، با ثبت رکورد ۴۹٫۳۳ ثانیه، ضمن کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا، رکورد ملی این ماده را نیز، که ازآنِ خودش بود، بهبود بخشید. پیرجهان در این رقابت برای کسب سهمیهٔ رقابت‌های جهانیِ قطر (مهرماه ۱۳۹۸) تنها سه صدم ثانیه اختلاف داشت. رکورد ورودیِ مسابقات قهرمانیِ جهان در مادهٔ ۴۰۰ متر بامانع ۴۹٫۳۰ ثانیه تعیین شده بود.او نخستین ایرانی‌ای است که در این مادهٔ سنگین، رکوردِ کمتر از ۵۰ ثانیه را به دست آورده‌است.او در سال ۱۳۹۸ موفق شد ۷ بار رکورد دو ۴۰۰ متر بامانع ایران را جابه‌جا کند.

بیوگرافی مهدی پیرجهان

همسر مهدی پیرجهان کیست

متاسفانه از وضعیت تاهل و زندگی شخصی ایشان چیزی در دست نیست.

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی* در دسترس عموم قرار دارد.

دیگر عکس های مهدی پیرجهان

مهدی پیرجهان کیست

همسر مهدی پیرجهان

اینستاگرام مهدی پیرجهان

رکورد های مهدی پیرجهان

عکس های مهدی پیرجهان

افتخارات مهدی پیرجهان

گفتگو با مهدی پیرجهان

زندگینامه مهدی پیرجهان

همراه ما باشید

نظرات