طرز تهیه ساندویچ مرغ بندری در منزل به شیوه رستوران و جنوبی خوشمزه و آسان

0

طرز تهیه ساندویچ مرغ بندری : خوراک مرغ بندری، یک خوراک بسیار خوشمزه مرغی است که از مرغ پخته ریش شده تهیه شده است. این خوراک مرغ در کنار سبزیجات مختلف و قارچ تهیه می شود.به همین دلیل ما طرز تهیه ساین خوراکی خوشمزه را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

طرز تهیه ساندویچ مرغ بندری

طرز تهیه ساندویچ مرغ بندری در منزل به شیوه رستوران و جنوبی خوشمزه و آسان

مواد لازم :

مرغ   ۴۰۰ گرم
پیاز   ۳ عدد
زردچوبه و فلفل سیاه و نمک   به مقدار لازم
فلفل دلمه ای   ۱ عدد
رب گوجه   ۲ قاشق غذا خوری
قارچ   ۵ عدد

طرز تهیه خوراک مرغ بندری

برای تهیه خوراک مرغ خوشمزه به روش بندری در ابتدای کار، مرغ را خرد کرده و درون یک قابلمه می ریزیم. یک پیاز را خرد کرده به آن اضافه می کنیم. سپس ادویه به دلخواه اضافه کرده و می گذاریم با کمی آب بپزد. سپس آن را ریش ریش کرده و کنار می گذاریم.دو پیاز دیگر را شسته و پوست می کنیم و ریز خرد می کنیم. یک تابه برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. پیاز ها را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم تا طلایی شود. سپس فلفل دلمه ای را شسته و ریز خرد می کنیم.

ساندویچ مرغ بندری

سپس درون به پیاز ها اضافه کرده و تفت می دهیم. مرغ ریش شده را هم اضافه کرده و تفت می دهیم. در ادامه ادویه و فلفل و کمی نمک اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا مزه دار شود. سپس رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم تا رنگ باز کند. اب مرغ را از صافی رد کرده و به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا آب آن تبخیر شود و تمام مواد مزه دار شود. قارچ ها را شسته یا پوست می کنیم و به صورت ورقه ای خرد می کنیم. یک تابه برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم.سپس صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود. سپس قارچ ها را درون آن سرخ می کنیم. در ادامه مواد مرغی را درون ساندویچ می ریزیم. روی آن را کمی قارچ سرخ کرده اضافه کرده و با کاهو و خیار شور ساندویچ می کنیم و سرو می کنیم.

مرغ بندری

همراه ما باشید

نظرات