قیمت پروتز پا پرانتزی زیر زانو چقدر است؟⭐طبق نرخ سال ۱۴۰۲

0

قیمت پروتز پا پرانتزی، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. اگر به دلیل بیماری و یا حادثه، پزشکان نتوانسته اند پای شما را حفظ کنند بهتر است برای ساخت پروتز پا اقدام کرده و ادامه این مقاله را مطالعه کنید؛ ما می خواهیم در مورد قیمت این نوع پروتز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 پروتز پا

قیمت پروتز پا زیر زانو چقدر است؟

خوب است بدانید، قیمت پروتز پا زیر زانو از یک عدد ثابت پیروی نمی کند. پارامترها و عوامل متفاوتی را می توان مثال زد که روی قیمت این پروتز تاثیر دارد. ما برخی از این عوامل مهم را در ادامه ذکر کرده ایم:

۱- نوع قطع عضو؛

نوع قطع عضو روی قیمت پروتز پا تاثیز زیادی دارد. برای مثال، فردی که پای او از زیر زانو قطع شده، هزینه کمتری می پردازد در مقایسه با کسی که پای او از ناحیه بالای زانو قطع شده است. گروه دوم، به دلیل آنکه زانویشان قطع شده است، می بایست هزینه بالاتری پرداخت کنند.

۲- متریال به کار برده شده در ساخت پروتز؛

دیگر موضوع تاثیرگذار روی قیمت پروتز، ماده ای است که از آن در ساخت پروتز استفاده می کنند. هر قدر متریال به کار برده شده در ساخت پروتز، مدرن تر و پیشرفته تر باشد، قطعا قیمت پروتز پا پرانتزی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. امروزه، موادی مانند الیاف کربن وارد بازار شده که کارشناسان می توانند به کمک آن، پروتزهایی بی نهایت سبک و مقاوم در برابر هر گونه ضربه و آسیب بسازند. برای مثال، ورزشکاران می توانند از این نوع پروتز به خوبی بهره ببرند.

خبر خوبی که برای متقاضیان نصب پروتز داریم، ارائه نتیجه نظرسنجی انجام شده از سوی برخی خبرگزاری های مطرح در کشورمان است. به گزارش نظر سنجی انجام شده توسط خبرگزاری های فارس، ایلنا و مشرق، پایار یکی از کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور است که از بروزترین و مدرن ترین متریال ها برای ساخت انواع پروتز استفاده می کند.

۳- نوع عملکرد پروتز؛

عملکردی که از پروتز انتظار می رود نیز روی قیمت تاثیر دارد. پروتزهایی که پیشرفته تر هستند و به فرد این امکان را می دهند که روی سطوح مختلف راه برود، قطعا از پروتزهایی که هیچ عملکرد خاصی نداشته و تنها به بهانه زیبایی نصب می شوند، گران تر هستند و با قیمت بالاتری در اختیار افراد قرار داده می شوند. این موضوع بسیار مهمی است که افراد باید به آن توجه و دقت داشته باشند.

۴-کلینیک ساخت پروتز؛

از دیگر مسائل تاثیرگذار روی قیمت پروتز پا پرانتزی، می توان به کلینیکی که پروتز را برای فرد می سازد اشاره داشت. در کلینیک های متفاوت، قیمت های گوناگونی برای ساخت پروتز در نظر گرفته می شود. بهتر است برای آنکه بودجه تان از بابت تهیه و ساخت پروتز به هدر نرود معتبرترین مراکز ساخت پروتز را انتخاب کرده و به آنجا مراجعه کنید.

۵-وسعت قطع عضو؛

دیگر موضوعی که روی قیمت اثر می گذارد وسعت قطع عضو است. هر قدر میزان قطعی عضو بیشتر باشد، هزینه ای که فرد می بایست برای ساخت پروتز پرداخت کند، افزایش می یابد.

پروتز پا

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ قیمت پروتز پا پرانتزی با بیمه چقدر است؟

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای افراد درگیر با قطع عضو به وجود می آید. آن دسته از کسانی که از نظر مالی در شرایط خوبی به سر نمی برند و نمی توانند خود به تنهایی همه هزینه ساخت پروتزها را پرداخت کنند، معمولا دوست دارند بدانند که بیمه های فعال در کشور مان چقدر از هزینه و قیمت پروتز پا پرانتزی را می پردازند.

در پاسخ به این سوال باید گفت که بیمه های دولتی در کشورمان، مبلغ زیادی از بابت قیمت ساخت پروتزهای مخصوص قطع عضو پرداخت نمی کنند و مبلغی پرداختی نیز کم و ناچیز به شمار رفته و خیلی زیاد نیست. در مقابلِ بیمه های دولتی، بیمه های خصوصی یا تکمیلی قرار دارند. افرادی که می خواهند از خدمات ارائه شده توسط این بیمه ها استفاده کنند می بایست حق بیمه ای را به صورت جداگانه به این شرکت های بیمه پرداخت کنند.

بیمه های خصوصی در کشور با توجه به سقف تعهداتی که برای آنها تعریف شده است، هزینه ای را از بابت ساخت پروتز پا پرداخت می کنند. کسانی که شغل خطرناکی دارند و دائما در معرض خطر قطع عضو هستند، می توانند به این شرکت های بیمه مراجعه کرده و خود را تحت پوشش آنها ببرند. برای آنکه مطمئن شوید این شرکت های بیمه، چند درصد از هزینه ساخت پروتز را می پردازند می بایست با کارشناسان آنها صحبت کنید و اطلاعات تکمیلی را از آنها بخواهید.

پروتز پا

آیا برای دریافت قیمت پروتز پا پرانتزی، باید به مراکز فروش پروتز زانو مراجعه کرد؟

برخی کسانی که قطع عضو شده اند ممکن است ندانند برای دریافت قیمت پروتز پا پرانتزی باید به کجا مراجعه کنند. این افراد به دلیل نداشتن اطلاعات و دانش کافی ممکن است به مراکز فروش پروتز زانو بروند و قیمت این پروتز را از این مراکز بخواهند.

بهترین و تنها جایی که می توانید برای ساخت پروتزهای مخصوص زیر زانو مراجعه کنید، کلینیک های ارتوپدی فنی هستند. در این کلینیک ها تجهیزات و دانش لازم برای ساخت انواع و اقسام پروتز وجود دارد و افراد با مراجعه به آنجا، هم می توانند در جریان قیمت پروتز قرار گیرند و هم برای ساخت یک پروتز متناسب با نیازها و خواسته های خود اقدام کنند.

یکی از بهترین کلینیک های فعال در کشور، پایار نام دارد. این مجموعه سال هاست که در حوزه ساخت پروتز اندام فوقانی و تحتانی فعالیت می کند. برای دریافت قیمت ساخت پروتز زیر زانو کلینیک پایار با کارشناسان آن تماس گرفته و اطلاعاتی که نیاز دارید از آنها بپرسید. این کلینیک یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت پروتز به شمار می رود.

کلام آخر

بررسی قیمت پروتز پا زیر زانو موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم متوجه شده باشید که چه عواملی روی قیمت پروتز زیر زانو تاثیر دارد و برای ساخت آن باید به کدام کلینیک های کشور مراجعه کنید./۲۱۵۴۵۷

نظرات