همدانیا و ریفان عروس و داماد عراقی آتش سوزی تالار عروسی کیست +‌عکس و فیلم و بیوگرافی

0

همدانیا و ریفان عروس و داماد عراقی آتش سوزی تالار عروسی کیست +‌عکس و فیلم و بیوگرافی

عروس و داماد حادثه آتش سوزی تالار عروسی زنده هستند و عروس و داماد عراقی جان سالم بدر برده و خدارو شکر سالم هستند. به گفته منابع، وضعیت روحی و روانی تازه عروس و داماد «وخیم» گزارش شده است.

بیوگرافی همدانیا و ریفان عروس و داماد عراقی

حنین (همدانیا) ۱۸ ساله و ریوان (ریفان) ۲۷ ساله عروس و داماد مراسمی بودند که تالار عروسی‌شان در عراق دچار حریق شد و ۱۰۰ نفر از نزدیکان خود را در این حادثه از دست داده اند.

برخلاف اخبار منتشره که از فوت عروس در مراسم آتش‌سوزی تالار حمدانیه حکایت داشت؛ دقایقی پیش رسانه های عراقی با انتشار تصاویر این زوج از زنده بودن آنها خبر دادند.

🔻 در این حادثه بیش از ۱۰۰ نفر کشته و تعداد زیادی مصدوم شدند. پدر و مادر داماد از مفقودی‌ها حادثه هستند که احتمال دارد در بین اجسادی بوده که قابل شناسایی نیستند و باید منتظر جواب آزمایشات DNA بود.

عکس عروس و دامادی که در آتش سوزی تالار عروسی در عراق زنده زنده سوختند

به گزارش رسانه‌های دولتی در عراق در جریان بروز حریق در یک مراسم عروسی در شمال این کشور، حداقل صد نفر کشته و ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند. عروس نیز در میان قربانیان هست و داماد اشک های خونین بر سر مزار عروس جوانش می ریخت. این زوج که قرار بود اولین شب زندگی مشترک خود را جشن بگیرند، در یک بی احتیاطی ۱۰۰ نفر از اقوام و خانواده عروس و داماد جوان جان خود را از دست داد و عروسی به عزا تبدیل شد. دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

ریفان و همدانیا عروس و داماد عراقی که مراسم عروسی آن ها با آتش سوزی تالار به عزا تبدیل شد، اولین مصاحبه این زوج منتشر شده است.

گریه های دلخراش همدانیا دختر عراقی که در عروسی اش بیش از ۱۰۰ نفر از اقوام شان جان سپردند دل همه را به درد اورد. پدر این عروس سیاه بخت که به دلیل سوختگی در بیمارستان بود امروز به مادر و برادر فوت شده اش پیوست.

هفته گذشته ۱۰۷ نفر در آتش سوزی که در یک تالار عروسی در منطقه الحمدانیه در استان نینوا در شمال عراق رخ داد، کشته شدند. وزارت کشور عراق اعلام کرد که علل آن از جمله مصالح ساختمانی بسیار قابل اشتعال و آتش بازی در سالن عروسی بوده است. نبود خروجی اضطراری به اضافه ازدحام جمعیت که بیش از ظرفیت سالن بوده نیز از دیگر علل این حادثه وحشتناک توصیف شده است.

ریفان ایشو در گفتگو با اسکای نیوز اتفاقی را که در شب هنگام وقوع آتش‌سوزی رخ داد، تشریح کرد و گفت که همسرش زیر دست و پا له شده بود. من همسرم را گرفتم و شروع به کشیدن او کردم. مدام او را می‌کشیدم و سعی می‌کردم از در ورودی آشپزخانه بیرون بیاورم. در حالی که مردم در حال فرار بودند، او را زیر پا گذاشتند و پاهایش زخمی شد.

احتمال انتقام از عروس و داماد عراقی

ریفان افزود: دیگر نمی‌توانیم اینجا زندگی کنیم و معتقد است که هر بار که سعی می‌کنیم کمی شادی داشته باشیم، اتفاق غم انگیزی برایمان رخ می‌دهد و این شادی را از بین می‌برد، پس بهتر است اینجا را ترک کنیم.

حنین (همدانیا) ۱۸ ساله و ریوان (ریفان) ۲۷ ساله عروس و داماد مراسمی بودند که تالار عروسی‌شان در عراق دچار حریق شد و ۱۰۰ نفر از نزدیکان خود را در این حادثه از دست داده اند. به نقل از بعضی خبرگزاری ها عروس و داماد به مرگ تهدید شدن.
وقتی از حنین سوالی پرسیده شد، او واکنشی نشان نداد، بنابراین ریفان مداخله کرد و گفت: نمی‌تواند صحبت کند. او ۱۰ نفر از خانواده، مادر و برادرش را از دست داده و نمی‌تواند صحبت کند. داماد در پایان گفت: درست است که ما زنده روبروی شما نشسته ایم، اما از درون ما مرده ایم، ما بی حس هستیم، ما در درون مرده ایم.

گفتنی است؛ رئیس کمیته تحقیقات فاجعه آتش سوزی سالن عروسی اعلام کرد وجود پارچه در داخل سالن باعث تشدید آتش‌سوزی شده و در سالن عروسی در‌های خروج اضطراری تعبیه نشده بود.

وی اضافه کرد که منشأ آتش، آتش‌بازی در سالن عروسی بوده که با مواد اشتعال‌زا تماس برقرار کرده است. از طرف دیگر، کف سالن قابلیت اشتعال داشته است.

طبق این بیانیه، حدود ۶۰۰ نفر هنگام آتش‌سوزی از سالن تخلیه شده‌اند، ۱۰۷ نفر جان باخته‌اند و ۸۲ تن دیگر مجروح شده‌اند. رئیس کمیته تحقیقاتی در پایان اعلام کرد که مالکان سالن عروسی در این حادثه مقصر بوده‌اند.

آخرین اطلاعات به‌دست‌آمده از حادثه تکان دهنده آتش سوزی در جریان یک جشن عروسی در عراق که جان بیش از ۱۰۰ نفر را گرفت حاکی از آن است که عروس عراقی «تمام خانواده» خود ازجمله سه برادر و داماد نیز مادر خود را از دست داده است.

حنین و ریفان، زوجی که مراسم عروسی‌شان تبدیل به یک کابوس تمام عیار شد از این حادثه جان سالم به در برده‌اند؛ هرچند که گزارش های اولیه حاکی از مرگ آنها بود. گفته می‌شود که این زوج موفق شدند از آشپزخانه فرار کنند اما بیش از ۱۰۰ مهمان ازجمله سه برادر عروس، تمام عموها و عموزاده‌های جوانش و همچنین مادر داماد همگی در این آتش سوزی جان باختند

ویدئوی اشک های عروس و داماد عراقی را در مراسم تشییع جان باختگان آتش‌سوزی تالار حمدانیه

اشک های داماد عراقی را در مراسم تشییع عروس جان باخته در آتش‌سوزی تالار حمدانیه واقع در شهر نینوای عراق را مشاهده کنید:

آتش‌سوزی تالار حمدانیه واقع در شهر نینوای عراق، ۱۲۰ کشته و ۲۰۰ مصدوم برجای گذاشت. این ویدئو از داماد عراقی در مجازی منتشر شده.

اتش سوزی تالار عروسی عراق

خبرگزاری دولتی عراق به نقل از مقام‌های محلی گزارش داد که آتش‌سوزی در یک مراسم عروسی در شمال عراق دست‌کم ۱۰۰ کشته و ۱۵۰ زخمی برجای گذاشته است.

مرکز دفاع مدنی عراق اعلام کرد که فاجعه در منطقه «حمدانیه» در شمال شرق استان نینوا و در پی استفاده از وسایل آتش‌بازی، شمع و سایر مواد مورد استفاده در جشن عروسی به راه افتاد.

«نجم الجبوری» فرماندار نینوا به خبرگزاری دولتی عراق گفت که مجروحان به بیمارستان‌های نینوا و اقلیم کردستان منتقل شده‌اند.

ویدئوهای منتشر شده از صحنه حادثه نشان می‌دهد که دود غلیظی از تالار عروسی «الحیثم» بیرون می‌آید و جمعیت و آمبولانس‌ها در محوطه خارجی این ساختمان جمع شده‌اند.

مصدومان و کشته ها

در بیمارستان اصلی حمدانیه که منطقه عمدتا مسیحی نشین در شرق موصل است، آمبولانس‌ها با سرعت در حال انتقال زخمی‌ها و مجروحان این حادثه بودند. خبرگزاری فرانسه گزارش داده که ده‌ها نفر در حیاط این بیمارستان جمع شده‌اند تا برای افراد نیازمند خون اهدا کنند. مردم همچنین مقابل در‌های باز یک کامیون یخچال‌دار که اجساد قربانیان در درون کیسه‌های سیاه قرار داده شده بود، تجمع کردند.

بر اساس اعلام مقام‌های دولتی وجود پنل‌های پیش‌ساخته‌ای که بسیار قابل اشتعال و با استاندارد‌های ایمنی مغایر بوده دلیل بروز این آتش‌سوزی مرگبار است. در بیانیه منتشر شده از سوی دولت عراق آمده است: آتش سوزی باعث ریزش برخی از قسمت‌های سقف به دلیل استفاده از مصالح ساختمانی بسیار قابل اشتعال و کم هزینه شده است.

اطلاعات اولیه حاکی از آن است که آتش‌بازی باعث شعله‌ور شدن ابتدایی آتش شده و در ادامه به دلیل وجود مصالح قابل اشتعال به سوختن کل سالن منجر شده است.

علت آتش سوزی تالار عروسی در عراق

محمد السودانی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای کوتاه از وزرای بهداشت و کشور خواست تا تمام تلاش‌های خود را برای کمک به قربانیان این حادثه به کار بندند. وزارت بهداشت عراق اعلام کرده است که کمک‌های پزشکی از بغداد و سایر استان‌ها به منطقه اعزام شده‌اند. این وزارتخانه همچنین افزوده که تیم‌های وزارت بهداشت در استان نینوا برای مراقبت از مجروحان بسیج شده‌اند.

شهر حمدانیه مانند بسیاری دیگر از نقاط عراق در سال ۲۰۱۴ پس از ورود گروه داعش ویران شد و مردم آنجا روز‌های سختی را سپری کردند. پس از سرنگونی این گروه در سال ۲۰۱۷، این شهر هم به آرامی بازسازی شد و در ماه مارس ۲۰۲۱ میزبان پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان بود.

با این حال استاندارد‌های ایمنی در بخش‌های ساخت و ساز و حمل نقل در بیشتر نقاط عراق نادیده گرفته می‌شود و این کشور که زیرساخت‌های آن پس از دهه‌ها ناآرامی در حال تخریب است، مرتبا صحنه آتش‌سوزی و حوادث مرگبار است.

در ژوئیه ۲۰۲۱، آتش‌سوزی در واحد کووید یک بیمارستان در جنوب این کشور بیش از ۶۰ کشته بر جای گذاشته بود. در آوریل همان سال، منفجر شدن مخازن اکسیژن در بیمارستانی در بغداد باعث شد تا بیش از ۸۰ نفر از بیماران کشته شوند.

نظرات