لیفت مژه چیست + همه نکات مهم درباره ماندگاری،عوارض،مراقبت ها و آموزش لیفت مژه

0

لیفت مژه چیست : لیفت مژه از روش‌های زیبایی مژه‌ها است که با استفاده از آن می‌توانید چشم‌های خود را زیباتر و درشت‌تر نشان‌دهید.به همین دلیل ما همه ی نکات مهم درباره لیفت مژه را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

لیفت مژه چیست

لیفت مژه چیست + همه نکات مهم درباره ماندگاری،عوارض،مراقبت ها و آموزش لیفت مژه

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه تکنیکی جدید است که باعث می‌شود مژه‌ها به شکل کاملا طبیعی حجم پیدا کرده و حالت بگیرند. پزشک متخصص زیبایی از یک لایه سیلیکونی اطراف چشم استفاده می‌کند. این محافظ از تماس مواد لیفت با سطح پوست جلوگیری می‌کند. شاید با دیدن تصاویر این فرآیند تصور کنید لیفت دردناک است. اما از این بابت نگران نباشید؛ زیرا هیچ‌گونه آسیبی به شما نمی‌رسد. تنها کاری که در زمان لیفتینگ باید انجام دهید، این است که چشمان خود را بسته نگه دارید. انجام لیفت مژه بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.بسیاری از خانم‌ها پس از لیفت از نتیجه کار راضی بوده و تا پایان ماندگاری لیفت از ریمل استفاده نمی‌کنند. اما برخی افراد تمایل دارند، مژه‌های بلندتری داشته باشند. در این صورت مانعی برای استفاده از ریمل وجود ندارد.

مراحل لیفت مژه

قبل از انجام لیفت مژه متخصص زیبایی مشاوره‌ای با شما خواهد داشت، تا مدل مژه مورد نظرتان را پیدا کند. سپس با توجه به پاسخ‌های شما اندازه لایه سیلیکونی و میزان حالت‌دهی به مژه‌ها مشخص می‌شود. همچنین متخصص می‌تواند رنگی ایجاد کند، که مژه‌ها تیره‌تر و ضخیم‌تر دیده شوند. این موضوع به نظر شما بستگی دارد، که تمایل داشته باشید مژه‌ها کاملا طبیعی باشند یا ظاهر چشمگیرتری ایجاد شود.برای انجام لیفت و لمینت مژه پزشک متخصص ابتدا از شما می‌خواهد روی تخت دراز بکشید. در طول مدت انجام لیفت، چشم شما باید بسته باشد. به جز بسته بودن چشم‌ها، هیچ مورد ناخوشایند دیگری حس نمی‌کنید. برای شروع لیفت، ناحیه اطراف چشم تمیز می‌شود و یک لایه سیلیکونی با استفاده از چسب روی پلک‌ها قرار می‌گیرد. سپس مژه‌ها با براش مخصوص از هم تفکیک شده و لوسیون لیفتینگ روی آن‌ها زده می‌شود. این لوسیون ۶ تا ۱۲ دقیقه روی مژه‌ها باقی می‌ماند. مژه‌ها روی محافظ سیلیکونی چسبیده و با انجام مراحل بعدی حالت می‌گیرد.در مرحله بعد، از یک محلول تثبیت کننده و کراتین استفاده می‌شود. این محلول تثبیت کننده باعث ماندگاری حالت مژه‌ها را بالا می‌برد. متخصص زیبایی می‌تواند، برای بهتر دیده شدن مژه‌ها از رنگ نیز استفاده کند، تا مژه‌ها مشکی شود. در مرحله آخر یک لایه کراتینه خالص به مژه‌ها زده می‌شود، که وظیفه آبرسانی به مژه‌ها را دارد.

لیفت مژه چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری لیفت مژه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور معمول حدود ۶ تا ۸ هفته دوام دارد. در این روش همانند دیگر روش‌های زیبایی نتایج ممکن است، از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی فعالیت‌های بدنی مثل شنا ماندگاری لیفت را کم‌تر می‌کند. همچنین استفاده از ریمل‌های ضدآب در این مدت توصیه نمی‌شود. در صورتی که دوام لیفت کم‌تر از ۸ هفته باشد، برای ترمیم آن محدودیت دارید. ترمیم لیفت باید حداقل ۶ هفته بعد از لیفت اول انجام شود.ماندگاری لیفت مژه به طور معمول حدود ۶ تا ۸ هفته دوام دارد و ترمیم لیفت باید حداقل ۶ هفته بعد از لیفت اول انجام شود.

لیفت مژه چقدر ماندگاری دارد

مراقبت های بعد از لیفت مژه چیست؟

مهم‌ترین مسئله بعد از انجام لیفت مژه این است که تا ۲۴ ساعت به هیچ وجه مژه‌ها خیس نشود. مراقبت‌های ۲۴ ساعت اول در اثربخشی لیفت بسیار اهمیت دارد. در این مدت زمان باید نکات زیر را رعایت کنید.

 • مژه‌ها باید کاملا خشک و بدون آرایش باشند.
 • از مصرف هرگونه لوسیون یا کرم که دارای روغن است، خودداری کنید.
 • از ورزش‌ سنگین یا هر فعالیتی که باعث تعریق شود، خودداری کنید.
 • از سونا استفاده نکنید.
 • پس از گذشت ۲۴ ساعت می‌توانید حمام کرده و از هرگونه لوازم آرایشی استفاده کنید. برخی متخصصان زیبایی برای ماندگاری بهتر لیفت توصیه می‌کنند، بعد از ۴۸ ساعت هر روز صبح و عصر از سرم تقویت کننده یا روغن نارگیل استفاده کنید.
 • از ریمل ضدآب استفاده نکنید.
 • از فرمژه استفاده نکنید.
 • چشم خود را با مالش تحریک نکنید.

خطرات و عوارض لیفت مژه چیست؟

لیفت و لمینت مژه کم‌خطرترین روش زیبایی است و در بسیاری از افراد عوارضی در پی ندارد. در لیفت و لمینت از مواد شیمیایی استفاده می‌شود. این مواد شیمیایی به طور دقیق آزمایش شده و هر ساله هزاران خانم در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. اما برای جلوگیری از عوارض نادر آن پزشک متخصص زیبایی می‌تواند قبل از انجام لیفت تست پوستی پچ را انجام دهد.تست پچ بسیار ساده است. تنها ۲ قطره لوسیون پشت گوش ریخته می‌شود و بعد از ۱۵ دقیقه پاک می‌شود. این ناحیه توسط پزشک از نظر هرگونه تحریک، قرمزی و التهاب بررسی می‌شود. اگر به محلول‌های لیفت حساسیت داشته باشید، احتمال قرمزی، تورم و تحریک پوست اطراف چشم وجود دارد.

لیفت مژه در خانه چگونه انجام می شود؟

با خرید کیت لیفت و لمینت مژه می‌توان لیفت مژه را در خانه انجام داد. برای انجام لیفت مژه در خانه باید همانند روش لیفتینگ در کلینیک‌ها ابتدا ناحیه اطراف چشم را به خوبی تمیز کنید و لایه سیلیکونی را روی پلک خود بچسبانید. بهتر است ۲۴ ساعت قبل از انجام لیفت تست پچ انجام دهید. برای انجام تست باید از تمامی محلول‌های داخل کیت یک قطره در ناحیه‌ای نزدیک به صورت (به عنوان مثال پشت گوش) قرار دهید.اگر می‌خواهید خودتان به تنهایی لیفت مژه را انجام دهید، توصیه می‌شود همزمان روی هر دو چشم کار نکنید. پس از قرار دادن لایه سیلیکونی باید با براش مژه‌ها را به این لایه بچسبانید. محلول‌های موجود در کیت را باید به ترتیب روی مژه‌ها قرار داده و بعد از چند دقیقه پاک کنید. در انتها پس از برداشتن لایه سیلیکونی از محلول تقویت کننده استفاده کنید.

عوارض لیفت مژه

قیمت لیفت مژه چقدر است؟

قیمت لیفت مژه به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان به طور دقیق هزینه آن را تعیین کرد. با توجه به محل کلینیک زیبایی، میزان تجربه پزشک و نوع لیفت و لمینت قیمت‌ها متغیر است. به عنوان مثال در صورتی‌که بخواهید زمان انجام لیفت از رنگ مخصوص نیز استفاده کنید، هزینه لیفتینگ بیشتر می‌شود.هزینه‌ی لیفت مژه بین ۳۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است.

لیفت مژه برای چه افرادی مناسب است؟

در صورتی که مژه‌های کوتاهی دارید، لیفت مژه گزینه‌ مناسبی برای شما است. زیرا لیفت به بلند دیده شدن مژه‌ها کمک می‌کند. همچنین اگر مژه‌های طبیعی خود را دوست دارید و فقط می‌خواهید، حالت چشم‌هایتان بهتر دیده شود، می‌توانید لیفت و لمینت را امتحان کنید.بسیاری از خانم‌ها تمایل ندارند، هر روز از ریمل استفاده کنند. اما می‌خواهند مژه‌ها در حالت طبیعی ظاهر خوبی داشته باشند. به این افراد توصیه می‌کنیم برای انجام لیفت با پزشک متخصص زیبایی مشاوره‌ای داشته باشند. برخی افراد مژه‌های صاف دارند یا مژه‌ها به سمت پایین رشد کرده است. با انجام لیفت تفاوت زیادی در مژه‌ها ایجاد شده و به بازتر و جوان‌تر دیده شدن چشم‌ها کمک می‌کند.

چه افرادی نباید لیفت مژه انجام دهند؟

خطرات و عوارض لیفت مژه بسیار کم است. اما برای اطمینان باید با پزشک متخصص زیبایی خود مشاوره داشته باشید و در مورد حساسیت‌ها و داروهایی که استفاده می‌کنید، با او صحبت کنید. در صورتی که هر یک از گزینه‌های لیست زیر شامل حال شما می‌شود، حتما پیش از لیفت این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید.

 • عفونت چشم
 • اختلالات چشمی
 • جراحی چشم مربوط به ماه‌های اخیر
 • آلرژی به محصولی خاص
 • حساسیت بالای چشم
 • التهاب اطراف چشم
 • سندرم خشکی چشم
 • استفاده از قطره دارویی چشم
 • بارداری (بسیاری از پزشکان انجام لیفت را برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌کنند).
 • استفاده از داروهای مربوط به تیروکسین (در برخی موارد می‌تواند مانع رویش مژه شود).

قیمت لیفت مژه

ایا لیفت مژه حرام است؟

در رابطه با نظر علما و مراجع تقلید درباره لیفت مژه و لمینت، باید به طور جداگانه به نظر مرجع تقلید خود دقت کنید. در ادامه به نقل از بیتوته، نظر برخی از ایشان را آورده‌ایم؛

۱. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای:
درصورتی که درآوردنش موقع وضو و غسل برای او ممکن بوده و حرج و سختی نداشته باشد، وضو و غسل با وجود چنین مانعى باطل است و درصورتی که درآوردنش ممکن نباشد و یا همراه با سختی باشد، ایجاد چنین مانعى که موجب تبدّل وظیفه وضو و غسل به وضو و غسل جبیره اى مى شود، اگر در غیر وقت نماز باشد، مانع ندارد ولى در وقت نماز باید وضو یا غسل را انجام دهد بعد اقدام به ایجاد مانع نماید، و اگر نتواند در وقت وضو یا غسل آن مانع را برطرف کند و یا بر طرف کردن مانع مشقت داشته باشد، باید به وظیفه غسل و وضوى جبیره اى عمل کند؛ یعنى با دست مرطوب مانع را مسح نماید.

۲. نظر آیت‌الله جوادی آملی:
اگر این مواد طوری با پوست درگیر شود که سبب ایجاد یک لایه روی پوست شود یا این که این مواد چرب باشد، برای وضو و غسل اشکال دارد، ولی زمانیکه با موادی مانند مواد کراتینه یا رنگ این عمل صورت گیرد اشکالی ندارد، برای این که که این مواد صد در صد حالت روغنی ندارند.

۳. حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
درصورتی که در اکستنشن موادی استفاده شود که در مجموع به میزان یک عدس باشد جایز است و مانع رسیدن آب به اعضای غسل و وضو نمی شود اگر بیش تر از اندازه یک عدس باشد و مانع رسیدن آب به بدن شود، اشکال دارد و جایز نیست.

۴. نظر آیت‌الله وحید خراسانی:
درصورتی که چیزی روی خود مژه نباشد و این تغییر حالات و تغییر رنگ مژه به وسیلۀ موادی باشد که این مواد مانع رسیدن آب بخود مژه میشود برای وضو و غسل اشکال دارد.

۵. حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی:
درصورتی که مانع رسیدن آب به مژه ها هر چند به نحو جزیی شود مجاز نیست.

۶. حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی:
اگر مانع وصول آب به پوست و مواضع غسل یا وضو باشد اشکال دارد و برای غسل یا وضو باید پاکسازی شود.

لیفت مژه با لمینت مژه چه فرقی دارد؟

لیفت مژه و لمینت مژه روش‌های تقریبا مشابهی هستند. تنها تفاوت این دو روش در استفاده از رنگ است. در مراحل لیفت از لوسیون لیفتینگ و محلول تثبیت کننده استفاده می‌شود. اما در صورتی که در انتهای کار برای مشکی و ضخیم دیده شدن مژه‌ها رنگ مخصوص به کار رود، به آن لمینت مژه می‌گویند. در واقع لمینت یک روش تکمیل کننده در لیفت محسوب می‌شود.

لیفت مژه با لمینت مژه چه فرقی دارد

همراه ما باشید

نظرات