تغییر ساعت ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ چگونه است؟ / آیا ساعت ها اول مهر ۱۴۰۲ تغییر می‌کند

1

تغییر ساعت ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ چگونه است؟ / آیا ساعت ها اول مهر ۱۴۰۲ تغییر می‌کند

تغییر ساعت در ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ امکان پذیر نیست، زیرا در ۶ ماهه اول سال ساعت ها تغییری نکرده و یک ساعت به جلو کشیده نشدند، اما مشکل به هم ریختگی ساعت موبایل ها و کامیپوترها و لپ تاپ ها به صورت خودکار یک ساعت به عقب رفت و به حالت عادی برگشت!

تغییر ساعت ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ چگونه است؟ + آیا ساعت ها از اول مهر 1402 تغییر می‌کند؟
همزمان با فرارسیدن ۳۱ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۲۴ شب گذشته، ساعت موبایل ها و کامیپوترها و لپ تاپ ها به صورت خودکار یک ساعت به عقب رفت و کابران از مشکل به هم ریختگی ساعت موبایل‌ها و دستگاه‌های آنلاین بعد از ۶ ماه بالاخره خلاص شدند.

ساعت برخی موبایل‌ها و دستگاه‌های آنلاین که در ابتدای فروردین امسال (۱۴۰۲) یک ساعت به جلو کشیده شده بود، بالاخره پس از شش ماه به حالت عادی برگشت.

به گزارش خبرفوری، ساعت ۲۴ شب گذشته و همزمان با آغاز روز ۳۱ شهریور ساعت برخی لوازم الکترونیکی مانند لپ‌تاپ و موبایل‌ها به صورت خودکار یک ساعت به عقب رفت. این موضوع هر چند باعث سردرگمی شد اما در نهایت مشکلی را که از ابتدای فروردین امسال در برخی گوشی‌های تلفن همراه و لپ‌تاپ‌ها پیش آمده بود و استفاده‌کنندگان مجبور بودند ساعت‌ها را به شکل دستی تنظیم کنند رفع کرد.

هرچند باز هم این مشکل کاملا حل نشده و اگر مسئولان در پی حل مشکل نباشند با گذشت ۶ ماه دیگر دوباره این موضوع دردسرساز می‌شود.

با مصوبه مجلس که قرار بود ساعت‌ها تغییر نکند برخی گوشی‌ها به‌طور خودکار در اول سال ساعتشان به مشکل برخورد. سازمان تنظیم مقررات مشکل را گردن تولیدکنندگان تلفن‌همراه انداخت.

آیا ساعت رسمی کشور با شروع مهرماه تغییر می‌کند یا نه؟

قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶/۰۵/۳۱ که به دولت اجازه چنین کاری را می‌داد با تصمیم نمایندگان مجلس لغو شد. به همین علت، در شش ماه دوم سال ۱۴۰۲ تغییر ساعت رسمی نداریم.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، تغییر ساعت رسمی کشور در صرفه‌جویی مصرف انرژی برق تأثیری بین ۱ تا ۳ درصد و در کاهش پیک مصرف برق کشور تأثیری بین ۱ تا ۱.۵ درصد دارد.

1 دیدگاه در “تغییر ساعت ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ چگونه است؟ / آیا ساعت ها اول مهر ۱۴۰۲ تغییر می‌کند

  1. ناشناس گفت:

    حداقل مدارس رو ساعت ۹ برقرار کنید مگه چه خبره باید ۶ بیدار بشی

نظرات