آیا ادارات شنبه اول مهر ۱۴۰۲ تعطیل است؟| تعطیلی ادارات ۱ مهر ۱۴۰۲ (جدید)

0

آیا ادارات شنبه اول مهر ۱۴۰۲ تعطیل است؟| تعطیلی ادارات ۱ مهر ۱۴۰۲ به علت بین التعطیلین و آیا تعطیل است؟ یا خیر اطلاعیه تعطیلی ادارات فردا تعطیله ،فردا ادارات تعطیل است یا نه برای بین‌التعطیلین و وضعیت تعطیلی ادارات فردا شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ در تهران و شهرها از حرف تازه میخوانید.

آیا ادارات شنبه اول مهر ۱۴۰۲ تعطیل است؟| تعطیلی ادارات ۱ مهر ۱۴۰۲ (جدید)

خبر تعطیلی ادارات شنبه ۱ مهر ماه ۱۴۰۲

با توجه به بین التعطیلی بودن شنبه یک مهر (۱۴۰۲) در کشور ایران احتمال تعطیلی روز شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ وجود دارد.

اما تا این ساعت هیچ نهاد رسمی تعطیل بودن روز شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ را اعلام نکرده است، پس در نتیجه ادارات شنبه یک مهر ۱۴۰۲ تعطیل نیست. به دلیل اینکه روز قبل یک مهر جمعه و تعطیل است و فردای اول مهر هم تعطیل رسمی است، عده ای تصور می‌کنند اول مهر هم احتمالا تعطیل باشد.

اعلام تعطیلی ادارات و شرکت ها و بازار برای تاریخ فردا شنبه ۱ مهر تا ساعات آینده به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

ماندگاری تعطیلات در ایام ماه ربیع الاول و همچنین مناسبت های مذهبی از قبیل شهادت امام حسن عسکری ع و شروع امامت حضرت مهدی عج تا روز یکشنبه باعص ایجاد شایعات متعددی شده که شنبه بین التعطیلی روز جمعه و یکشنبه بوده و پس مانند روال سال های قبل ادارات و موسسات و شرکت ها تعطیلند. اما این خبر صحت ندارد و روز شنبه ادارات و بانک ها باز هستند و روز کاری محسوب میشود. اما کارمندان می توانند برای مسافرت دو این تعطیلی مرخصی بگیرند.

ادارات فردا شنبه ۱ مهر تعطیل می شود؟

خیر، تا این لحظه هیج تعطیلی برای فردا شنبه یکم مهر ۱۴۰۲ اعلام نشده و تمامی ادارات و بانک ها باز هستند. شنبه یک مهر ۱۴۰۲ ادارات تعطیل نیست. تاکنون هیچ نهاد رسمی تعطیل بودن این روز را اعلام نکرده است. به دلیل اینکه روز قبل یک مهر جمعه و تعطیل است و فردای اول مهر هم تعطیل رسمی است، عده ای تصور می‌کنند اول مهر هم احتمالا تعطیل باشد. مدارس در این روز بازگشایی می شوند. تاکنون هیچ نهاد رسمی تعطیل بودن روز شنبه اول مهر را اعلام نکرده است.

بین‌التعطیلین چیست

بین التعطیلین روز میان دو تعطیلی اطلاق میشود که برخی افراد این روز را برای تعطیل میکنند. این تعطیلی غیر رسمی است و باید از سوی نهاد و یا مسئولان اعلام شود.

 

نظرات