بیوگرافی علی عباس رضازاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست +‌عکس جدید و اینستاگرام

3

بیوگرافی علی عباس رضازاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست +‌عکس جدید

علی عباس رضازاده متولد ۱ اردیبهشت سال ۱۳۷۷ در روستای رودکنار از توابع آستارا، کشتی گیر آزادکار و عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران که در وزن ۵۷ کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان کشتی آزاد روی تشک می رود. او در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ صربستان و مسابقات کشتی قهرمانی اروپا حضور داشت و تاکنون ۲ مدال را کسب کرده است. علی عباس رضا زاده بعد از مهاجرت از ایران و تغییر تابعیت برای تیم ملی کشتی آزاد آذربایجان مسابقه می دهد.

بیوگرافی و سوابق علی عباس رضازاده (Ali Abbas Rezazade) کشتی گیر ، عکس های شخصی و علی عباس رضا زاده کیست؟ و همسرش +عکسهای خانوادگی و افتخارات کشتی علی عباس رضازاده از آستارا تا المپیک و مسابقات جهانی و پیج اینستاگرام و خانواده علی عباس رضازاده را در زندگینامه کامل وی در مجله حرف تازه می خوانید.

بیوگرافی علی عباس رضازاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست +‌عکس جدید و اینستاگرام

زندگینامه و بیوگرافی علی عباس رضازاده کشتی گیر

متولد ۱ اردیبهشت سال ۱۳۷۷ در روستای رودکنار از توابع آستارا، کشتی گیر آزادکار و عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران که در وزن ۵۷ کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان کشتی آزاد روی تشک می رود.

او کشتی گیر آزاد آذربایجانی است که در دسته ۵۷ کیلوگرم شرکت می کند. رضازاده کشتی گیر سابق ایرانی است بعد از تغییر تابعیت برای کشور آذربایجان کشتی می گیرد.

علی عباس رضا زاده کیست؟ و اهل کجاست

علی عباس رضازاده کشتی گیر ایرانی است. علی عباس رضا زاده در ۱ ژانویه ۱۹۹۸ (۱ اردیبهشت ۱۳۷۷) در روستای رودکنار از توابع آستارا در ایران به دنیا آمده و عنوان نایب قهرمان وزن ۵۷ کیلوگرم در مسابقات کشتی قهرمانی اروپا ۲۰۲۲ که در بوداپست مجارستان برگزار شد، به دست آورده است. همچنین رضا زاده در فینال مسابقات قهرمانی زاگرب ۲۰۲۳ که در کرواسی برگزار شد، با نتیجه ۱۲ بر ۲، کسب کرد و اولین عنوان قهرمانی اروپایی خود را در دوران حرفه‌ای اش به دست اورد

سوابق

علی عباس رضا زاده کشتی آزاد ایرانی از نوجوانی و بطور حرفه ای از مسابقات کشتی آزاد جوانان فعالیت های ورزشی خود را آغاز کرده است. وی مدال نقره وزن ۵۷ کیلوگرم مسابقات کشتی قهرمانی اروپا ۲۰۲۲ را که در بوداپست مجارستان برگزار شد، به دست آورد. رضازاده در فینال مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۳ که در زاگرب پایتخت کرواسی برگزار شد، با شکست ۱۲ بر ۲ حریف خود، اولین قهرمانی اروپا در دوران حرفه ای خود را به دست آورد.

علی عباس رضازاده کیست

علی‌عباس رضازاده در مسابقات کشتی قهرمانی اروپا در وزن۵۷ کیلوگرم با غلبه بر سلیمان آتلی ترک به عنوان قهرمانی اروپا دست یافت و در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز حاجی علی‌اُف موفق به شکست رمضان رمضان‌اُف از بلغارستان شد.

رضا زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد مردان در مسابقات جهانی کشتی زیر ۲۳ سال ۲۰۲۱ در بلگراد صربستان به مدال طلا دست یافت.

بیوگرافی علی عباس رضازاده کشتی گیر آذربایجان و همسرش

رضازاده در سال ۲۰۲۲ در مسابقات رنکینگ Matteo Pellicone Ranking Series 2022 که در رم، ایتالیا برگزار شد، مدال طلای مسابقات خود را به دست آورد. وی در وزن ۵۷ کیلوگرم مردان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۲۱ که در قونیه ترکیه برگزار شد، یکی از مدال های برنز را کسب کرد و همچنین در وزن ۵۷ کیلوگرم در مسابقات جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ که در بلگراد صربستان برگزار شد شرکت کرد.

بیوگرافی و عکس علی عباس رضازاده کشتی گیر ایرانی در آذربایجان

تغییر تابعیت علی عباس رضازاده

علی عباس رضازاده ملی پوش ایرانی تابعیت ایرانی خود را فروخت! او در اقدامی تابعیت کشور آذربایجان را پذیرفت و برای این تیم مبارزه خواهد کرد. ملی پوش وزن – ۵۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آراد ایران با تغییر تابعیت خود به تیم ملی آذربایجان رفت تا برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند.

پبج اینستاگرام

علی عباس رضا زاده در اینستاگرام با نشانی (@aliabbas_57) صفحه شخصی دارد که می توانید تصاویر و عکس ها و مسابقات او را تماشا کنید

بیوگرافی و عکس های علی عباس رضازاده کشتی گیر ایرانی در آذربایجان و همسرش

مسابقات جام جهانی کشتی صربستان ۲۰۲۳

او در سال ۲۰۲۱ در مسابقات قهرمانی کشتی زیر ۲۳ سال اروپا در سال ۲۰۲۱ که در اسکوپیه مقدونیه شمالی برگزار شد، مدال نقره وزن ۵۷ کیلوگرم مردان را به دست آورد.

علی‌عباس رضا زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد مردان در مسابقات جهانی کشتی ۲۰۲۳ در بلگراد صربستان در مقابل هم وطن خود قرار گرفت و مسابقه را به او واگذار کرد. باخت او مقابل میلاد والی زاده با حواشی زیادی همراه بود.

منبع: اختصاصی مجله اینترنتی حرف تازه

3 دیدگاه در “بیوگرافی علی عباس رضازاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست +‌عکس جدید و اینستاگرام

 1. مهرزاد گفت:

  تو کشور پدرشون در میارن بعد انتظار دارین دست رو دست بزارن تا تمام زحماتشون و جونیشون سوخت بشه

 2. حسن گفت:

  او خود را نفروخت بلکه رنگ دروغین سرزمین پارسی را کنار زد

 3. عادل گفت:
  11
  3

  هیچ کجا خاک خودت نمیشه.
  آخرش حسرت نخوری خوبه
  ولی خیلی بی معرفت بودی .با اون حرکات زشتت.
  تو سختی های کشورت باید به پای کشورت بمونی.

نظرات