بیوگرافی یاسمین پهلوی کیست +‌عکس و سوابق یاسمین اعتماد امینی همسر رضا پهلوی

0

بیوگرافی یاسمین پهلوی کیست +‌عکس و سوابق یاسمین اعتماد امینی همسر رضا پهلوی

یاسمین اعتماد امینی ملقب به یاسمین پهلوی متولد ۴ مرداد ۱۳۴۷ در تهران است. یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی ولیعهد سابق ایران است که در حال حاضر در آمریکا زندگی می کند و ۳ فرزند دختر دارد. در ادامه ی این مطلب بیوگرافی کامل یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی با عکس های جدید “یاسمین اعتماد امینی” همسر رضا پهلوی و زندگی شخصی و خصوصی او همراه با سوابق شغلی و تحصیلات و عکسهای جدید و ماجرای ازدواج و همسرش و پدر و مادرش و خانواده به مناسبت حواشی و جنجال های او در مراسمات اخیر می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی یاسمین پهلوی کیست و اهل کجاست

بیوگرافی یاسمین پهلوی

یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی متولد ۴ مرداد ۱۳۴۷ در تهران است. او سیاستمدار ایرانی و همسر رضا پهلوی ولیعهد سابق ایران است که در حال حاضر در آمریکا زندگی می کند و ۳ فرزند دختر دارد.

یاسمین اعتماد امینی اصالتا ایرانی و از پدر و مادری ایرانی در تهران متولد شد و از کودکی همراه با پدرش عبدالله اعتماد امینی و مادرش فروغ افتخاری راهی آمریکا شد.

یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی کیست

همچنین ببینید:
برد شرمن داماد رضا پهلوی کیست ؛ بیوگرافی برد شرمن همسر ایمان پهلوی + سوابق 

تحصیلات

یاسمین پهلوی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه خصوصی کامیونیتی تهران آغاز کرد و در سال ۵۷، با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، به همراه خانواده ی خود برای همیشه به آمریکا مهاجرت کرد. او بعد از ازدواج مدرک لیسانس خود را در رشته علوم سیاسی و همچنین مدرک دکترای خود را در رشته حقوق از دانشگاه جرج واشنگتن دریافت کرد.

یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی کیست

یاسمین در سال ۶۵، با رضا پهلوی، فرزند محمدرضا پهلوی آشنا شد و ازدواج کرد. این زوج در یک مراسم با هم آشنا شدند. خانواده یاسمین اعتماد امینی از دیر هنگام با پهلوی ها و خاندان سلطنتی رفت و امد و معاشرت داشتند و این آشنایی باعث شد تا با هم ازدواج کنند

خانم اعتماد امینی در آن زمان ۱۷ ساله و در حال فارغ‌التحصیلی از دبیرستان و رضا پهلوی ۲۵ ساله بود. آنها سپس به منطقه واشینگتن نقل مکان کردند و خانواده او نیز در پی آنها به آنجا نقل مکان کردند.

عکس فرزندان یاسمین پهلوی

فرزندان

ثمره این ازدواج ۳ دختر به نام های نور (متولد ۱۳۷۱)، ایمان (متولد ۱۳۷۲) و فرح (متولد ۱۳۸۲) است.

پدر و مادر یاسمین پهلوی

فروغ افتخاری و عبدالله اعتماد امینی پدر و مادر یاسمین پهلوی هستند که هر دو ایرانی و تهران متولد شدند. خانواده اعتماد امینی پی از مهاجرت از ایران در سال ۵۷ در سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیا اقامت گزیدند و یاسمین تحصیلات خود را در دبیرستان نوتردام ادامه داد.

سوابق شغلی

خانم اعتماد امینی مدتی کارمند بانک بود. او پس از پایان تحصیلات، در بخش حقوقی بانک جهانی مشغول شد. سپس به عنوان دفتردار یکی از قضات دادگاه عالی واشینگتن خدمت نمود.وی همچنین وکیل مرکز حقوق کودکان آسیب دیده و محروم در واشنگتن بوده‌ است.

عکس پدر و مادر یاسمین پهلوی

خانم اعتماد امینی در سال ۷۰، مرکز خیریه «بنیاد کودکان ایران» را به همراه نازی افتخاری تأسیس کرد و وکیل مرکز حقوق کودکان آسیب دیده و محروم در واشنگتن شد. او در سال ۹۲ از این مرکز استعفا داد.

او همچنین عضو کانون وکلای مریلند بوده است.

بیماری سرطان

همسر رضا پهلوی در سال ۹۷ از ابتلای خود به سرطان سینه خبر داد و در حال حاضر تحت درمان بسر می برد.

بیوگرافی و سوابق یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی

انتشار تصاویر جنجالی همسر رضا پهلوی با مرد غریبه

مدتی پیش گروه هکری «عدل علی» اقدام به انتشار تصاویری از همسر رضا پهلوی در کنار مردی خارجی به نام تام مورلی، مربی یوگا، همسر آمریکایی نینا نظر، از دوستان ایرانی یاسمن پهلوی کرده است. این تصاویر که عمدتاً خلاف عرف رسانه های رسمی کشور هستند توسط رسانه اصولگرای «مشرق» بازنشر شده اند.

نظرات