۲ کلیپ کوتاه دعای پایان ماه صفر ۱۴۰۲ با دکلمه جدید برای استوری +‌فیلم

0

۲ کلیپ کوتاه دعای پایان ماه صفر ۱۴۰۲ با دکلمه جدید برای استوری +‌فیلم

کلیپ دعا برای پایان ماه صفر ۱۴۰۲ : کلیپ جدید و زیبای دعای پایان ماه صفر برای استوری در شبکه های اجتماعی با مداحی و آهنگ ها و دکلمه جدید در این بخش از مجله حرف تازه ویژه پایان یافتن ماه صفر ۱۴۰۲ اماده کرده ایم. می توانید با لینک مستقیم و کیفیت عالی دانلود کنید:

2 کلیپ کوتاه دعای پایان ماه صفر ۱۴۰۲ با دکلمه جدید برای استوری +‌فیلم

سی ام ماه صفر، روز اخر ماه صفر است که ارسال کلیپ هایی با مضمون دعای پایان ماه صفر در بین کاربران شبکه های اجتماعی و استوری گذاشتن در واتساپ و اینستاگرام رایج است.

 

همچنین ببینید:

متن کامل دعای خروج از ماه صفر با ترجمه فارسی +‌عکس و متن دعای پایان ماه صفر

دو ماه محرم الحرام و صفر ماه های عزاداری و ماتم برای آل الله علیهم صلوات الله است و پایان این ایام مصادف با ورود به ماه ربیع الاول است. پیامبر(ص): هر کس پایان ماه صفر را به من خبر دهد، بهشت بر او واجب است.

پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرکس حلول ماه ربیع الاول را به دیگران مژده دهد، من بهشت را به او مژده خواهم داد. حدیث مورد نظر در این پیام تحریف شده است و موضوع آن اصلا بشارت به خروج ماه نیست!. فرقی نمی‌کند که صفر باشد یا هر ماه دیگری! این روایت فقط برای یک نفر آنهم جناب ابوذر علیه الرحمه و بیان بهشتی بودن او بیان شده است . ولی متاسفانه به معنای نادرستی مطرح می شود که باعث رواج باورهای نادرست شده است.

اصل روايت به شرح زير است:
روزي رسول خدا در جمع اصحاب نشسته بود كه فرمود: اولين كسي كه الآن بر شما وارد مي شود، از اهل بهشت است. چند نفر از آن جمع برخاستند و بيرون رفتند تا با بازگشتن، اولين فرد بوده و صاحب بشارت پيامبر باشند. رسول خدا كه از قصد آنان آگاه بود، فرمود: الآن جمعي بر شما وارد مي شوند كه در ورود بر يكديگر سبقت مي گيرند وآن كس كه بشارت خارج شدن از آذار را به من بدهد، بهشتي است. آنان كه خارج شدند، همگي بازگشتند در حالي كه ابوذر هم با آنان بود. رسول الله از آنان پرسيد: در كدام ماه رومي هستيم؟
ابوذر گفت: ماه آذار تمام شده است.
رسول خدا فرمود: مي دانستم ولي مي خواستم اين جماعت بدانند كه تو از اهل بهشت هستي.
( معانی الاخبار (النص / ۲۰۴)و شيخ صدوق، معاني الاخبار، قم، انتشارات اسلامي، ۱۳۷۹ق، ص۲۰۵٫ روضة المتقین فی شرح من لا یحضره الفقیه اثر مرحوم محمد تقی مجلسی (ج ۱۳ / ص ۳).)
اما در خصوص اين روايت در مورد مژده بهشت دادن پيامبر به كسي كه بشارت ماه ربيع را بدهد، ما در منابع شيعي حديثي در اين باره پيدا نكرديم.
فقط روايتي در تفسير روح البيان آن هم بدون نقل سند آمده است كه البته در جوامع روايي يافت نشده است و مرحوم ميرزا جواد ملكي تبريزي نيز در المراقبات آن را بيان نموده است، ولي سندي بر اين قول نياورده و به همين دليل نمي توان مورد استناد قطعي قرار گيرد. /هیئت المهدی

نظرات