آیا می شود بدون جراحی کار کاشت ابرو را انجام داد؟

0

ابرو ها یکی از ملاک های زیبایی در صورت هستند. آن ها مانند قابی به صورت جلوه و جلا می بخشند. پس زیبایی آن ها برای همه کس مهم است. برای افرادی که دچار کم مویی و کم پشتی مو در ابرو ها هستند، همواره این دغدغه وجود دارد تا به روشی بتوانند ابرو های خود را پر پشت تر کنند. بعضی از این افراد روش های سنتی و خانگی را بر می‌گزینند و عده ای دیگر تمایل به استفاده از تتو و هاشور دارند. هر یک از این روش ها در سالهای اخیر تحولات بسیاری داشته اند.

درصد بیشتری از مردم نیز هستند که مایل به کاشت ابرو با روش های جراحی و پزشکی می باشند. اما در عین حال تمایل دارند تا کم ریسک ترین و بهترین شیوه را برای کاشت ابرو های خود برگزینند.

مزایای کاشت ابرو

  کاشت ابرو

علت گرایش افراد به کاشت ابرو با روش های جراحی، طبیعی شدن ابروها و ماندگاری طولانی است که این دو دلیل برای زیبا جویان بسیار حائز اهمیت است. بنابراین آن ها به پر پشت کردن ابرو هایشان با یکی از روشهای کاشت ابرو می اندیشند و سعی می کنند برای انجام کار کاشت ابرو ی خود بهترین کلینیک، موفق ترین پزشک و در نهایت کم ریسک ترین شیوه را پیدا کنند. همین موارد است که استقبال از کلینیک های تخصصی کاشت ابرو را مثل کلینیک ایران را افزایش داده است.

مکانیسم عمل کاشت ابرو چگونه است ؟

افرادی که قصد کاشت ابرو با موهای طبیعی دارند، در ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنند. پزشک پس از بررسی وضعیت ابروها و شرایط بانک موی آن ها، بسته به شرایط زیبا جویان اعلام می کند که آیا آن ها می توانند کاشت ابرو را انجام دهند یا خیر.

اگر شرایط برای کاشت ابرو مهیا باشد، پزشک متخصص با برداشتن فولیکول های مو از بانک مو و سپس با آماده سازی آن ها در شرایط خاصی، آن ها را به ناحیه ی کم مو در ابرو انتقال می دهد و کار کاشت ابرو را به سرانجام می رساند. این متد با یک جراحی سطحی و ساده قابل انجام است.

برای عده ای این سوال پیش می آید که آیا می توان کاشت ابرو را بدون جراحی انجام داد یا خیر؟در این مقاله قصد داریم تا به یافتن پاسخی برای این پرسش بپردازیم و نکات و مسائل پیرامون آن را برای شما خواننده گرامی تشریح کنیم.

کاشت ابرو بدون جراحی

اگر بنا باشد بدون جراحی اقدام به کاشت ابرو کنید، مشکلاتی در روند طبیعی جلوه کردن ابرو ها ایجاد می شود. چراکه اگر بناست پزشک بدون جراحی اقدام به خارج کردن فولیکول‌ های مو کند، به ناچار مجبور است به سراغ فولیکول‌ های درشت تر و ضخیم تر در بانک مو برود و آن ها را بردارد و در ناحیه ی کم مو تر ابرو ها بکارد. اما همانطور که می دانید ابرو هایی که موهایی ضخیم و درشت دارند، جلوه ای غیر طبیعی و نازیبا پیدا می کنند. همچنین ابروهایی که موهای ضخیم دارند، عمومأ خواب نامناسبی نداشته و متاسفانه این نکته هم جلوه ی نازیبایی به ابرو ها می بخشد.

اما باز هم عده ای ممکن است، مایل باشند یا ناچار باشند که کاشت ابرو را بدون جراحی انجام دهند، ما برای این عده از افراد اطلاعات و توصیه هایی داریم که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

کاشت ابرو بدون برش سر 

برای کاشت ابرو به روش اف یو تی، پزشک جراحی بسیار ظریف در ناحیه بانک مو انجام می دهد. در حقیقت متد کار بدین صورت است که باید نوار پوستی نازکی از قسمت پشت سر از ناحیه ی بانک مو برداشته شود. سپس از بین فولیکول‌های موجود، بهترین ها در زیر میکروسکوپ انتخاب و جداسازی می شوند. بعد از انتخاب بهترین فولیکول‌ ها آن ها را به ناحیه ی کم مو منتقل می کنند. پس می توان گفت که پیوند ابرو بدون بخیه، قابل انجام است.

در سال‌های اخیر متد های گوناگونی برای پیوند ابرو بدون برش سر مورد استفاده قرار گرفته اند، از آن جمله می توان به روش‌ های اف آی تی، اس یو تی، روش میکرو گرافت و همچنین روش dhi اشاره کرد. این تکنیک ها تا به امروز، از مهمترین و بهترین روش‌هایی بوده اند که برای پیوند ابرو و بدون ایجاد برش در سر مورد استفاده قرار گرفته اند. این روش‌ها بدون جراحی و با استفاده از دستگاه‌ های مخصوصی انجام می‌شوند. بدین ترتیب که فولیکول‌ ها را یکی یکی و دانه به دانه از ناحیه ی اهدا خارج کرده و بدون نیاز به ایجاد برش ، به ناحیه ی کاشت منتقل می کنند.

کاشت ابرو بدون جراحی به روش FIT چیست؟

کاشت ابرو

یکی از تکنیک هایی که برای کاشت ابرو استفاده می‌شود، روش FIT است. پزشکان می توانند از این روش در هر سنی که زیبا جو باشد و با هر گونه جنسیتی که دارد، استفاده کنند. در این روش فولیکول‌ هایی استفاده خواهند شد که به صورت جداگانه و با کمک پانچ‌های کوچک استخراج می شوند، این کار کمک می‌کند تا هیچ جای زخمی بر روی بانک موی باقی نماند. با این تکنیک زیبا جویان دوران نقاهت کوتاه‌ تری را سپری خواهند کرد.

 کاشت ابرو به روش فوق، از جمله روش های متداول بین پزشکان و متخصصان این عرصه است و سالهاست توسط متخصصان کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوشبختانه این روش در نهایت منجر به عمل کاشت ابرو بدون جراحی شده است. در این روش نیز با استفاده از دستگاه های پیشرفته و بدون هیچگونه برش و زخم، تار‌های مو و فولیکول‌های مناسب برای کاشت از ناحیه اهدا‌ کننده مو استخراج می شوند و پس از انجام عملیاتی روی آن ها در ناحیه اهدا کاشته می شوند. بنابراین با این روش نیز می‌توان از فولیکول‌های استخراج شده برای کاشت ابروی طبیعی بدون جراحی استفاده کرد.

ریسک کاشت ابرو بدون جراحی 

کاشت ابرو

شما نباید نگران عوارض و خطرات ناشی از عمل زیبایی پیوند ابرو بدون جراحی باشید. چراکه علم آنقدر پیشرفت کرده است که تجهیزات پزشکی پیشرفته ای ساخته شده است. همچنین در سال های اخیر مهارت پزشکان متخصص بسیار بیشتر شده و این نکته بر نتیجه ی نهایی اثر مطلوبی گذاشته است. پس به جرأت می توان گفت که این روش به شدت ایمن بوده و فرد می‌تواند بدون نیاز به جراحی و بدون ترس و استرس از عوارض جانبی آن، نسبت به پیوند ابرو بدون جراحی اقدام نماید.

با توجه به استفاده از تکنیک های نوین و تجهیزات پیشرفته، پیوند مو بدون جراحی و بدون هیچگونه جای اسکار و زخم انجام خواهد شد و فرد به راحتی پس از عمل، به فعالیت های عادی زندگی خود باز خواهد گشت. پس در نهایت می توان به این نتیجه رسید که این روش کاشـت ابرو یک روش کاملآ بی‌خطر و غیرتهاجمی است. تنها کافی است تا زیبا جو نکاتی را رعایت کند و به فولیکول‌های پیوندی فشاری وارد نشود./۵۲۸۶۲۷

نظرات