روتختی چیست و شامل چه تکه هایی می شود

0

روتختی در گذشت زمان به سرویس خواب اضافه و از یک لایه ملحفه تشکیل شده است که می‌تواند به عنوان پوشش اصلی در هوای سرد یا به عنوان یک روکش تزئینی در ماه‌های گرم‌تر استفاده شود. روتختی‌ها سنتی‌تر و بلندتر از لحاف هستند.

روتختی

روتختی‌ها اغلب دارای طرح و چاپ یا ساده هستند، بنابراین، طرحی را انتخاب کنید که دکوراسیون اتاق خواب شما را تکمیل کند. روتختی‌ها دارای الیاف مختلفی از جمله پنبه، کتان، پشم و … هستند، متریالی را انتخاب کنید که مناسب سبک خواب و دکوراسیون شما باشد.

سرویس روتختی چیست و شامل چه چیزهایی می شود؟

سرویس‌های روتحتی، مجموعه‌ای از رویه‌های پارچه‌ای برای جزئیات تخت شما هستند و در ابعاد تک نفره و دونفره به منظور استفاده آسان و راحت در دسترس شما قرار می‌گیرند، تکه‌هایی که داخل مجموعه سرویس روتختی موجود است متفاوت بوده و شما باید متناسب با نیاز خود خرید روتختی را انجام دهید.

معمول‌ترین تکه‌هایی که عموما در سرویس‌های روتختی مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • کاور لحاف زیپدار
 • رویه تشک کشدار
 • رویه بالش

کاور لحاف

کاور لحاف همانطور که از نام آن مشخص است پارچه‌ای برای لحاف است که به صورت کیسه‌ای و زیپدار دوخته می‌شود و لحاف درون آن قرار می‌گیرد و باعث نگه‌داشتن لحاف می‌شود.

جنس کاور لحاف از بین پارچه‌های مرغوب انتخاب می‌شود تا لحاف درون آن آسیب نبیند. روکش لحاف لایکو مغزدوزی شده و جنس آن ۱۰۰% نخ پنبه و ضد حساسیت است.

کاور لحاف با توجه به سایزهای مختلف به صورت زیر است:
سايز ۹۰: کاور لحاف ۲۲۰*۱۵۰

سايز ۱۲۰: کاور لحاف ۲۲۰*۱۷۰

سايز ۱۶۰: کاور لحاف ۲۲۰*۲۰۵

سايز ۱۸۰: کاور لحاف ۲۲۰*۲۰۵

سايز ۱۸۰ سوپر: کاور لحاف ۲۴۰*۲۲۰

رویه تشک کشدار

روتختی

رویه تشک کشدار که جزو محصولات کالای خواب محسوب می‌شود، به عنوان ملحفه تشک است که معمولا دور آن را کش دوزی می‌کنند تا روی تشک جا به جا نشود، مرغوب‌ترین ملحفه‌های تشک از جنس نخ پنبه دوخته می‌شوند و طول عمر بیشتری دارند.

رویه تشک با توجه به سایز تشک به صورت زیر است:

سايز ۹۰: رويه تشک کشدار ۲۰۰*۹۰ با ارتفاع ۳۰ سانتيمتر

سايز ۱۲۰: رويه تشک کشدار ۲۰۰*۱۲۰ با ارتفاع ۳۰ سانتيمتر

سايز ۱۶۰: رويه تشک کشدار ۲۰۰*۱۶۰ با ارتفاع ۳۰ سانتيمتر

سايز ۱۸۰: رويه تشک کشدار ۲۰۰*۱۸۰ با ارتفاع ۲۵ سانتيمتر

سايز ۱۸۰ سوپر: رويه تشک کشدار ۲۰۰*۱۸۰ با ارتفاع ۲۵ سانتيمتر

روبالشتی

رو بالشی تنها قطعه‌ای است که با توجه به سایز تشک تعداد آن تغییر می‌کند به عنوان مثال معمولا سرویس روتختی یک نفره ۲عدد روبالشتی و دونفره ۴ عدد رو بالشی خواهد داشت.

جنس رویه بالش با توجه به اینکه مستقیم با صورت و موی شما در ارتباط است، اهمیت ویژه‌ای دارد، بنابراین دقت کنید تا جنس آن ۱۰۰% نخ پنبه باشد.

رویه بالشت و تعداد آن با توجه به سایز بالشت‌ها به صورت زیر است:

سايز ۹۰: رويه بالش ۷۵*۵۰ (۲ عدد)

سايز ۱۲۰: رويه بالش ۷۵*۵۰ (۲ عدد)

سايز ۱۶۰: رويه بالش ۷۵*۵۰ (۴ عدد)

سايز ۱۸۰: رويه بالش ۷۵*۵۰ (۴ عدد)

سايز ۱۸۰ سوپر: رويه بالش ۷۵*۵۰ (۴ عدد)

انواع روتختی

انواع روتختی با توجه به کلیت آن به دو دسته یک نفره و دونفره تقسیم می‌شود، اما آن‌ها را می‌توان براساس کاربرد، جنسیت و سن دسته بندی کرد:

 • روتختی بزرگسالان
 • روتختی دخترانه
 • روتختی پسرانه
 • روتختی عروس
 • روتختی سه بعدی
 • روتختی مدرن
 • روتختی کلاسیک
 • روتختی تزئینی

انتخاب روتختی‌ها بر اساس نیاز  شما برای خودتان، کودکتان و … انجام می‌شود.

روتختی‌های تزئینی همانگونه که از اسم شان هم پیداست، جنبه‌ی استفاده‌ی همیشگی و روزمره را نداشته و تنها کاربردشان تزئینی می‌باشد.

خرید رو تختی از لایکو( توش از محصولات لایکو استفاده شود)

روتختی

با خرید روتختی‌های لایکو می‌توانید خوابی راحت را در کنار داشتن اتاقی زیبا تجربه کنید، محصولات لایکو از جنس پارچه  ۱۰۰% نخ پنبه هستند، الیاف آن‌ها پارچه پنبه‌ای لطیف و ضدحساسیت بوده همچنین روکش لحاف و رویه بالش‌ها مغزی دوزی شده‌اند.

همچنین در نظر داشته باشید، این روتختی‌ها قابلیت شست و شو با دست و ماشین لباسشویی، بدون اضافه کردن پودر و توسط مایع لباسشویی هستند و شستوشوی آن‌ها در حداکثر دمای آب ۴۰ درجه سانتیگراد انجام شود./۲۱۰۸۱۰

نظرات