علت فوت سامول سرکیسیان بازیگر سریال سلمان فارسی چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

0

علت فوت سامول سرکیسیان بازیگر سریال سلمان فارسی چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

سامول سرکیسیان بازیگر سریال سلمان فارسی متولد سال ۱۳۳۴ در شهر گئومری ارمنستان میباشد که متاسفانه روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ به دلیل اصلی ایست قلبی در سن ۶۷ سالگی در ارمنستان درگذشت، ساموئل سرکیسیان بازیگر و کارگردان تئاتر، بازیگر ارمنستانی سریال سلمان فارسی و بازیگر سینما و تلویزیون بود که از دنیا رفت.

بیوگرافی سامول سرکیسیان بازیگر ارمنستانی سریال سلمان فارسی کیست و علت فوت

سامول سرکیسیان بازیگر ارمنستانی، در ۱۹۵۵ میلادی برابر با ۱۳۳۴ در ارمنستان متولد شد و دارای کارشناسی بازیگری دانشکده تئاتر ایروان بود و چند دوره مدال طلای وزارت فرهنگ ارمنستان را در کارنامه هنری خود داشت. “ساموئل سرکیسیان” یکی از بازیگران سریال سلمان فارسی به کارگردانی داوود میرباقری بود که در سال ۱۴۰۰ به جمع بازیگران این مجموعه پیوست.

مراسم تشییع و خاکسپاری وی در زادگاهش با حضور خانواده و فرزندان و همکارانش برگزار شد علت مرگ و فوت رضا سامول سرکیسیان بازیگر ارمنستانی و درگذشت و مرگ او و کیه و اهل کجاست از مجله حرف تازه میخوانید

علت مرگ سامول سرکیسیان

متاسفانه ساموول سرکیسیان به علت ایست قلبی همراه چشم از جهان فرو بست

علت دقیق درگذشت و فوت ساموئل سرکیسیان بازیگر ارمنی سریال سلمان فارسی مشخص شد +‌بیوگرافی و عکس

بیوگرافی

سامول سرکیسیان، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اهل کشور ارمنستان بوده که در چند نمایش و فیلم و سریال بازی کرده است، او همچنین او از سال ۱۹۸۰ میلادی وارد تئاتر دولتی وارتان آجمیان گئومری شد و ده سال بعد به تئاتر ملی و آکادمیک سندوکیان ایروان پیوسته بود که متاسفانه به علت ایست قلبی همراه چشم از جهان فرو بست

سوابق

ساموئل سرکیسیان از بازیگران شناخته‌شده ارمنستان که در سریال «سلمان فارسی» نقش آفرینی کرده بود. سرکیسیان در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی بازی کرده بود و مدال طلای وزارت فرهنگ ارمنستان داشت. سرکیسیان سال ۱۴۰۰ در سریال سلمان فارسی بازی کرده بود. او پیشتر در فیلم باغ های زردآلو با فیلم سازان ایرانی سابقه همکاری داشته است.

علت مرگ سامول سرکیسیان

فیلم سینمایی باغ های زردآلو در ۱۳۹۵ به کارگردانی پوریا حیدری اوره تولید شد و داستان زندگی آرام جوان ایرانی ارمنی که از کودکی و پس از مهاجرت از ایران ساکن امریکا بوده است وبرای خواستگاری از دختری مورد علاقه اش برای اولین بار وارد ارمنستان می شود را روایت می کند.

پیام تسلیت

سید داوود میر باقری کارگردان سریال سلمان فارسی درگذشت سرکیسیان را تسلیت گفت و نوشت: «خبر درگذشت سامول سرکیسیان، بازیگر توانمند ارمنستانی، خبری تلخ بود. او با ایفای نقش بازیل، بازی هنرمندانه‌ای در کاروان سریال سلمان فارسی داشت. حضور او و سایر هنرمندان ارمنستانی در پروژه سلمان فارسی، فرصتی گرانبها برای گسترش تعاملات فرهنگی دو کشور بود. به نمایندگی از تمام همکارانم در سریال سلمان فارسی، فقدان این بازیگر توانا را به خانواده و جامعه هنری ارمنستان تسلیت می‌گویم.

سید داوود میرباقری.۲۱ شهریور ۱۴۰۲»

سامول سرکیسیان بازیگر سریال سلمان فارسی کیست

اتحادیه کارگران تئاتر در پیامی درگذشت ساموول سرکیسیان بازیگر سینما را تسلیت گفت و نوشت:

«با اندوه عمیق به اطلاع شما می‌رسانیم که سامول سرکیسیان بازیگر درگذشت. ما عمیق ترین تسلیت خود را به در بیانیه مطبوعاتی اتحادیه آمده است که بستگان و همکاران سرکیسیان.

بیوگرافی و علت فوت سامول سرکیسیان بازیگر سریال سلمان فارسی چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ ساموئل سرکیسیان

همچنین سوس جان بیکیان با انتشار عکسی مشترک در صفحه فیسبوک خود نوشت: من خوش شانس بودم که با بازیگر بزرگی مثل او در یک مجموعه کار کردم. من او را خیلی دوست داشتم، چیزهای زیادی یاد گرفتم. ما یکی از او را داشتیم، یک بازیگر واقعا قدرتمند را از دست دادیم. من خیلی متاسفم.”

نظرات