فیلم ازدواج اجباری در پاکستان؛ اشک های بی امان دختر پاکستانی بخاطر ازدواج اجباری

1

فیلم ازدواج اجباری در پاکستان؛ اشک های بی امان دختر پاکستانی بخاطر ازدواج اجباری

ویدئوی منتشر شده از ازدواج اجباری در پاکستان و اشک های بی امان دختر پاکستانی بخاطر ازدواج اجباری باعث خشم و نفرت کاربران شد. در فیلم دیده میشود که یک دختر کم و سم پاکستانی به اجبار برای عقد برده شده تا پای عقدنامه را امضا کند. او حتی مورد کتک و ضرب و شتم قرار گرفت تا عقدنامه را امضا کند.

ازدواج اجباری پاکستان

ازدواج اجباری در پاکستان

ازدواج اجباری در یکی از شهرهای پاکستان با واکنش ها زیادی همراه بوده و کاربران از این همه بی عدالتی گلایه کردند. این ویدئوی غم انگیز بارها دیده شده و در حال ویرال شدن است. محل و مکان و زمان مراسم ازدواج مشخص نیست، اما موضوع آن بسیار تامل برانگیز است که در ویدئوی زیر میبنید:

ازدواج اجباری دختران کم سن و سال در پاکستان سالهاست رسم بوده و در روز ازدواج، دختر در جریان مراسمی مجبور به امضای گواهینامۀ ثبت ازدواج می‌شود

سازمان های مدافع حقوق بشر می گویند در پاکستان هر سال نزدیک به هزار دختر مسیحی و هندو … به ازدواج‌اجباری تن می دهند و دختران خردسال ربوده شده پاکستانی پای سفره عقد می نشینند. رسمی که از سوی سازمان های مدافع حقوق بشر محکوم شده است.

در بیشتر کشورها ازدواج اجباری و زوری محکوم شده و پیگیرد قانونی دارد. بطور مثال مادری که دختر نوجوانش را در جریان سفر به پاکستان مجبور به ازدواج با مردی میانسال کرده بود در دادگاه انگلستان به چهار و نیم سال زندان محکوم شد. این اولین بار است که در انگلستان فردی به دلیل ازدواج اجباری، گناهکار معرفی و محکوم می‌شود.

بنابر اعلام دادستان بیرمنگام، این پرونده مربوط به دختری است که هنگامیکه ۱۳ ساله بود در جریان سفری از بریتانیا به پاکستان، به نامزدیِ مردی ۱۶ سال بزرگتر از خود درآمد. این دختر نوجوان در جریان این سفر، از نامزد میانسالش باردار و پس از برگشت به بریتانیا مجبور به سقط جنین شد.

مادر این دختر، بار دیگر در سال ۲۰۱۶ میلادی پس از رسیدن دختر به سن هجده سالگی، او را با خود به پاکستان می‌برد و به او می‌گوید که باید به ازدواج این مرد درآید. دختر بشدت اعتراض می‌کند و در واکنش، مادرش او را مورد ضرب و شتم قرار داده و تهدید می‌کند که گذرنامه‌اش را پاره خواهد کرد

واکنش ها

اینها یک مشت وحشی هستن

——
قرن ۲۱ واقعا جای تاسف هست

——

چرا اینا فک می کنن دختر ادم نیست حضرت پیامبر اولین حرمت رو به دختران و زنانش می کرد

اگه اینا مسلمون هستن چرا حکم پیامبر رو نقض می کنن؟؟

——–

اصلا دختر راضی نباشه پای عقد، اون عقد باطله

برو از یه ملا بپرس

———

1 دیدگاه در “فیلم ازدواج اجباری در پاکستان؛ اشک های بی امان دختر پاکستانی بخاطر ازدواج اجباری

  1. الهام گفت:

    به قول مهران مدیری : دنیا دیگه جای موندن نیست
    اینا پدر و مادرن یا قاتل احساس ؟؟؟؟
    هر کسی لایق مقام پدر و مادر نیست

نظرات