برای کاشت مو تهران را شیراز؟ مقایسه مزایا معایت و قیمت ها هر دو شهر

0

هرچند این روزها بهترین متخصصان کاشت مو را می توان در شیراز پیدا کرد و شهر شیراز به قطب پیوند مو ایران تبدیل شده است. اما این بدان معنی نیست که تمامی کلینیک های موجود در شیراز عمل پیوند مو را به خوبی انجام می دهند. برای انتخاب کاشت مو در شیراز یا تهران، مواردی حایز اهمیت می شود که متقاضیان برحسب این موارد دست به انتخاب یکی از این دو شهر می زنند.

در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم را بازگو کنیم و به بررسی برخی از این موارد بپردازیم. این مقایسه کمک می کند تا فرد متقاضی بتواند در نهایت بهترین تصمیم را برای کاشت مو های خود بگیرد. بدون تردید تصمیم درست نتیجه خوبی از کاشت مو را در پی خواهد داشت.

مقایسه هزینه کاشت مو در تهران و شیراز

کاشت مو شیراز

هرچند هزینه ی کاشت مو بیشتر به وضعیت کم مویی یا طاسی،‌ تراکم بانک مو در فرد متقاضی بر می گردد. اما به صورت کلی هزینه ی کاشت مو در شیراز نسبت به تهران کمتر است. در سال ۱۴۰۲ هزینه ی کاشت مو در تهران، چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان گزارش شده است. اما قیمت کاشت مو در شیراز ، با توجه به تجربه و تخصص پزشک معالج عددی بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون گزارش شده است.

البته لازم به ذکر است که همیشه هم علت بالاتر بودن هزینه کاشت مو در تهران، کیفیت بالاتر کاشت و خدمات بیشتر به متقضایان نیست. بلکه این افزایش قیمت به دلیل بالاتر بودن هزینه‌ها در شهر تهران است. این هزینه ها شامل پرداخت کرایه بهای بیشتر، برای کلینیک هایی که مکانشان اجاره ایست و دیگر هزینه ها می باشد. در ادامه به دلایل بالاتر بودن هزینه ی کاشت مو در تهران نسبت به شیراز می پردازیم.

دلایل بالاتر بودن هزینه ی کاشت مو در تهران نسبت به شیراز 

برای بررسی این موضوع دلایل متعددی را می توان بیان کرد. اما ما قصد داریم تا به بیان دلایل عمده ی این موضوع بپردازیم و از بیان دلایل جزئی تر صرف نظر کنیم. در ادامه دو دلیل مهم تر را بازگو خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

۱- بالاتر بودن هزینه ی زندگی در تهران نسبت به شیراز است.

با بررسی و دقت در آمار موجود می توان به این نتیجه رسید که با توجه به اینکه در شهر تهران، هزینه ی زندگی به طور میانگین، دو برابر سایر شهر هاست؛ عمل کاشت مو هزینه ی بیشتری در بر خواهد داشت. در شهر تهران به دلیل وجود هزینه‌های بسیار بالاتر زندگی، هزینه ی بیشتر رفت و آمد ، اجاره بها و بالا بودن قیمت اقلام مصرفی و دیگر هزینه های موجود، از متقاضی کاشت مو، مبلغ بیشتری درخواست می‌شود. این هزینه در تهران چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان برآورد می شود که تنها هزینه ی مربوط به قیمت پک و تخت در آن لحاظ شده است و این مبلغ شامل هزینه های دیگر فرد متقاضی نمی‌شود.

۲- هزینه بالاتر اقامت پس از کاشت در تهران نسبت به شیراز است.

هزینه ی کاشت مو صرفا مربوط به هزینه ی عمل پیوند مو نیست؛ بلکه هزینه‌ های جانبی را نیز در بر می گیرد. پس فرد متقاضی باید به آن ها توجه کند. فرد متقاضی کاشت مو و در صورت نیاز همراه او، لازم است که یک روز قبل از کاشت مو، دو روز برای کاشت مو و یک روز بعد از انجام عمل پیوند مو، در شهری که کار کاشت مو در آن جا انجام می‌شود، مستقر باشند. پس برآورد هزینه ها برای محل اقامت، غذا و رفت و آمد در تهران نسبت به شیراز بیشتر می شود. ضمن اینکه کلینیک زیبایی در تهران نیز هزینه ی بیشتری نسبت به شیراز طلب می کند.

هزینه کاشت مو در شیراز در سال ۱۴۰۲

کاشت مو

با دقت به نکاتی که پیشتر گفتیم؛ هزینه کاشت مو در شیراز نسبت به تهران ارزان‌تر است. ما به دلیل کم بودن کلی هزینه‌ها در شیراز باعث شده است تا بین ۷ الی ۹ میلیون تومان بدون در نظر گرفتن قیمت تخت و پک کلینیک، کاهش قیمت داشته باشیم. همانطور که می‌دانید زیبا جو باید هزینه تخت و پک را جداگانه پرداخت کند که در شیراز بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان هزینه دارد. اما هزینه ی تخت و پک در تهران بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است. این دو مورد تفاوت فاحشی بین هزینه ی کاشت مو در تهران و شیراز به وجود می آورد.

توصیه های لازم در مورد برآورد هزینه کاشت مو در تهران و شیراز 

بهتر است قبل از اقدام به عمل کاشت مو، از تکنسین و یا کلینیکی که قرار است کاشت مو را برای شما انجام دهد، این سؤال را بپرسید که آیا هزینه ای که باید پرداخت کنید، شامل هزینه پک و تخت نیز می‌شود یا خیر؟! شما باید در مورد هزینه های قبل یا بعد از عمل کاشت مو از آن ها پرس و جو کنید.

متأسفانه گاهی دیده شده است که، پزشک یا کلینیک قبل از انجام کار هزینه ای پایین را به زیبا جویان پیشنهاد می دهند، اما در حین انجام کاشت مو هزینه های زیادی را به زیبا جویان تحمیل می کنند که قبلاً بیان نشده بوده است. پس بهتر است از همان ابتدا، هزینه نهایی با قیمت پک و تخت را از تکنسین مربوط و کلینیک مورد نظر خود بپرسید. این کار کمک می‌کند در ادامه روند درمان خود دچار مشکل نشوید.

آشنایی با متخصصان مجرب کاشت مو

کاشت مو شیرازی

خوشبختانه بعضی از پزشکان خوب و متخصص حوزه ی کاشت مو در هر دو شهر تهران و شیراز مشغول به کار هستند پس شما می توانید با بررسی های درست، مناسب ترین تصمیم را برای کاهش هزینه های خود بگیرید.

متخصصان بسیار خوبی در شهر شیراز هستند که می توانند یک کاشت موی پرتراکم و عالی را با هزینه ای کمتر به شما اهدا کنند.

تعیین قیمت کاشت مو با بررسی میزان طاسی سر 

شک نکنید که اگر تعداد تار فولیکول های موی شما خوب باشد، می توانید تجربه ی فوق‌العاده ای از کاشت مو داشته باشید. به صورت کلی هزینه کاشت مو با توجه به میزان طاسی سر زیبا جویان و میزان مویی که برای کاشت مو، مورد نیاز است تعیین می‌شود. هرچه ناحیه کم مو یا طاس وسیع تر باشد و بانک مو نیز ضعیف تر باشد، هزینه ی کاشت مو تغییرات فاحشی پیدا می کند. این موضوع در تهران و شیراز یکی است و یکی از ملاک های تعیین هزینه وضعیت موهای فرد متقاضی است.

میزان تبحر تیم پزشکی و تعیین قیمت 

بدیهی است که سطح تجربه و تخصص تکنسین ها و متخصصین کاشت مو در کلینیکی که قصد انجام عمل کاشت مو را در آن دارید بر قیمت اثر می گذارد. هر چه تیم پزشکی قوی تر و با تجربه تر باشد و هر چه تجهیزات پزشکی موجود در کلینیک پیشرفته‌تر باشند بر قیمت ها اثر بیشتری می گذارند. توصیه ما برای انتخاب کلینیک خوب این است که عکس کار کاشت مو پزشکان حاضر در کلینیک را ببینید و آن ها را با یکدیگر مقایسه نمایید. برخی کلینیک‌ها به دلیل ارائه خدمات بیشتر، محیط تمیز تر، صندلی های کاشت مو ی راحت‌تر و … از قیمت پک و تخت بالاتری برخوردار هستند. بدیهی است که این موضوع بر قیمت نهایی کاشت مو در این کلینیک ها تأثیر می گذارد. فراموش نکنید، هر چه محیط استریل تر و دارای امکانات بیشتری باشد، احتمال موفقیت کاشت مو نیز بیشتر می‌شود.

سخن پایانی 

در این مقاله سعی کردیم تا عوامل مهم در قیمت و هزینه کاشت مو در شیراز را با تهران مقایسه کنیم. به صورت مختصر قیمتی که شما برای کاشت موی خود پرداخت می‌کنید به عوامل وسعت طاسی و یا کم مویی زیبا جو، وضعیت بانک مو در سر زیبا جو بستگی دارد. هزینه کلینیک کاشت مو در تهران یا شیراز، این هزینه شامل پک و تخت است. به صورت کلی هزینه ی کاشت مو در شیراز بهتر است اما شما باید همه ی فاکتورهای بیان شده در بالا را در هزینه کاشت موی خود، مد نظر خود قرار دهید./۵۳۰۷۳۳

نظرات