فیلم تکان دهنده از ضرب و شتم و شکنجه معلولان در مشهد و واکنش ها

0

فیلم تکان دهنده از ضرب و شتم و شکنجه معلولان در مشهد و واکنش ها

فیلم کامل ضرب و شتم و شکنجه معلولان ذهنی و واکنش های زیاد همراه داشته در ویدئوی تلخ و سوزناک از لحظه شکنجه و ضرب و شتم وحشیانه معلولان ذهنی در مرکز شبانه روزی “نیکان” مشهد بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و دلها را به درد اورد را کامل با جزویات ببینید:

فیلم شکنجه معلولان در مشهد

فیلم شکنجه معلولان در مرکز نیکان مشهد

ویدئوی تلخ و سوزناک از لحظه شکنجه و ضرب و شتم وحشیانه معلولان ذهنی در مرکز معلولان نیکان مشهد را در زیر ببینید:

واکنش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی

روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در خصوص انتشار ویدیوی آزار و اذیت افراد دارای معلولیت در فضای مجازی اطلاعیه ای صادر کرد .

به گزارش شهرآرانیوز، اداره کل بهزیستی خراسان رضوی طی اطلاعیه‌ای نسبت به منشاء ویدیو آزار و اذیت معلولان ذهنی مرکز شبانه روزی “نیکان” مشهد واکنش نشان داد.

متن اطلاعیه بشرح زیر است:

پیرو انتشار فیلمی حاوی آزار و اذیت افراد دارای معلولیت، به محض اطلاع این اداره کل مبنی بر مرتبط بودن با یکی از مراکز استان، در راستای حمایت از افراد دارای معلولیت مداخله و برخورد قانونی با عوامل خاطی و معرفی ایشان به مقام قضایی انجام شده است.

همچنین جهت رسیدگی به تخلفات مرکز مربوطه:

اولا: یک نفر کارشناس ناظر از طرف بهزیستی تا اطلاع ثانوی در مرکز مستقر خواهد بود.

ثانیا: بر اساس بند ۴ تبصره ۶ ماده ۵۸ دستور العمل تاسیس، اداره و انحلال مراکز، اخطار جهت مرکز مربوطه صادر گردید.

ثالثا: پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی و برابر با دستورالعمل‌های نظارتی، تصمیمات نهایی اتخاذ خواهد گردید.

لازم به ذکر است با توجه به انتشار خبر مبنی بر وابستگی مرکز به بازنشستگان عزیز بهزیستی هیچ کدام از پرسنل و مسولین مرکز مذکور، کارمند یا بازنشسته بهزیستی نمی‌باشند.

پیگیری دادگستری مشهد

گفتنی است از روز گذشته تصاویر تکان‌دهنده ای از آزارواذیت معلولان ذهنی در یک مرکز نگهداری در مشهد به نام نیکان منتشر شد که باعث جریحه دار شدن احساسات و عواطف مردم شده است.

پس از وایرال شدن این، دستور ویژه دادگستری مشهد آغاز شد. در پی انتشار این تصاویر، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواست تا با دقت موضوع را بررسی کند.

محمدحسین درودی، دادستان مرکز خراسان رضوی در همین زمینه گفت: دستورات لازم صادر و اقدامات ویژه قضایی در این زمینه آغاز شده و موضوع با جدیت دنبال و تحقیقات ادامه دارد

نظرات