نکات مهم در مورد دستگاه شیرینگ که نمی‌دانستید!

0

دستگاه شیرینگ در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود. هر یک از این دستگاه‌ها مکانیزم عملکردی خاص خود را دارند. بسیاری از کاربران به علت نداشتن اطلاعات کافی در مورد برخی نکات مهم، به هنگام خرید و استفاده از دستگاه‌های شیرینگ با مشکلات و چالش‌های بسیاری مواجه می‌شوند. به همین ترتیب در ادامه این مقاله قصد داریم برخی از مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد دستگاه‌های شیرینگ بدانید را معرفی کنیم.

دستگاه شیرینگ

قبل از بسته بندی محصولات دستگاه را گرم نگه دارید!

یکی از نکات بسیار مهمی که افراد به هنگام استفاده از دستگاه‌های شیرینگ به آن بی‌توجه هستند، گرم نکردن کافی دستگاه است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از گرم کردن دستگاه شیرینک چیست؟منظور همان روشن کردن دستگاه به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه قبل از شروع به کار و بسته بندی محصولات است.

هدف از انجام این کار گرم شدن کوره دستگاه است. زیرا اگر کوره این دستگاه‌ها به میزان لازم گرم نشوند نمی‌توانند فرایند بسته بندی و قرار دادن فیلم روی ظرف محصول را به خوبی انجام دهند.

تیغه دوخت دستگاه شیرینگ

تیغه دوخت دستگاه‌های شیرینگ باکیفیت از جنس آلومینیوم بوده و دارای یک لایه روکش گرانیت هستند. تیغه دوخت نقش بسزایی در فرایند بسته بندی محصولات با دستگاه شیرینگ ایفا می‌کند. به همین دلیل همیشه باید به نحوه عملکرد تیغه دوخت دستگاه توجه کنید تا در صورت بروز مشکل بلافاصله آن را برطرف کنید. عملکرد صحیح تیغه دوخت دستگاه تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و شکیل‌تر شدن بسته بندی محصولات دارد.

برای جلوگیری از ایجاد دود و بوی نامطبوع به هنگام بسته بندی محصولات با دستگاه شیرینک توصیه می‌کنیم حتما تکه‌های چسبیده نایلون شیرینگ به تیغه را هر به صورت مرتب تمیز کنید. باقی ماندن تکه‌های برش خورده نایلون شرینک روی این تیغه علاوه بر کاهش عملکرد آن باعث می‌شود تا دود بیشتر و بوی نامطبویی به هنگام بسته بندی تولید شود.

توجه به تنظیمات صحیح دستگاه شیرینگ

یکی دیگر از نکاتی که به هنگام بسته بندی محصولات با دستگاه شیرینگ باید به آن توجه کنید، تنظیم کردن صحیح این دستگاه است. بسیاری از افراد به علت عدم تنظیم صحیح دستگاه همواره فکر می‌کنند که علت اصلی عملکرد نادرست دستگاه در واقع بی‌کیفیت بودن آن است! در حالی که اگر از بابت کیفیت دستگاه شیرینگ اطمینان خاطر وجود داشته باشد بایستی بعد از مشاهده عملکرد نادرست دستگاه باید تنظیمات آن بررسی شود.

گاهی اوقات برای افزایش کیفیت بسته بندی محصولات خود کافی است تا تنظیمات دستگاه را درست کنید! به همین ترتیب باید بعد از خرید دستگاه شرینک پک و نصب آن در محال بلافاصله تنظیمات درست را روی آن اجرا کنید تا بتوانید بیشترین میزان بهره‌برداری از این دستگاه را داشته باشید.

انجام خنک کاری اصولی دستگاه شیرینگ

انواع دستگاه بسته بندی شیرینگ دارای سیستم خنک کاری هستند. به هنگام بسته بندی محصولات با هر یک از این دستگاه‌ها پس از اتمام فرایند بسته بندی باید محصولات خود را به بخش خنک کاری دستگاه وارد کنید. قرارگیری محصولات بسته بندی شده در تونل خنک کاری این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا نایلون در اطراف ظرف محصول کاملا جذب و فیکس شود. خنک کاری که در انتهای بسته بندی صورت می‌گیرد تاثیر زیادی در کیفیت بسته بندی نهایی دارد! پس حتما به انجام خنک کاری محصولات بسته بندی شده خود در دستگاه شرینک توجه کنید.

دستگاه شیرینگ

نقش توری در دستگاه شیرینگ

توری فلزی که در داخل کوره دستگاه شیرینگ تعبیه شده است وظیفه جلوگیری از چسبیدن نایلون به هنگام ورود محصول به کوره را دارد. این توری با عبور جریان هوا از سمت پایینی دستگاه با استفاده از فن دمنده خود می‌تواند از بروز مشکلاتی چون سوختن نایلون بسته بندی جلوگیری کند.

حتی در صورت سوختن نایلون در داخل کوره شما به راحتی می‌توانید با باز کردن دو درپوش کوره مواد چسبیده را خارج کرده و حتی فن معیوب را تعمیر یا تعویض کنید. برای کسب اطمینان خاطر از سالم بودن فن‌های داخل کوره حتما هر از گاهی آن‌ها را بررسی کنید.

سایر نکات مهم در مورد بسته بندی محصولات با دستگاه شیرینگ

از جمله مواردی که به هنگام کار با دستگاه شیرینگ باید به آن دقت داشته باشید، تلمبار نکردن نایلون‌ها روی یکدیگر است. منظور از تلمبار کردن نایلون‌های شیرینگ یعنی خرید مقادیر زیادی آن‌ها به صورت یکجا است. تلمبار شدن نایلون‌های شیرینگ روی یکدیگر در طولانی مدت باعث می‌شود تا کیفیت اولیه خود را از دست داده و لوله مقوایی داخل آن‌ها تغییر شکل دهد.

همچنین حرارت دستگاه را متناسب با گرید نایلون شیرینگ تنظیم کنید تا مشکلاتی از قبیل سوختگی نایلون به وجود نیاید.

معرفی انواع دستگاه شیرینگ

دستگاه شیرینگ بر اساس نوع کاربری و قدرت و سرعت بسته بندی در انواع مختلفی تولید می‌شود:

  • دستگاه لیبل شیرینگ
  • دستگاه شیرینگ تونلی
  • دستگاه شـیرینگ کابینی

هر یک از این دستگاه‌ها در انواع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عرضه می‌شوند تا افراد بتوانند بر اساس میزان بودجه و نیروی کار خود یکی از آن‌ها را خریداری کنند. علاوه بر اینکه به هنگام استفاده از دستگاه شیرینگ باید به نکاتی توجه کنید، به هنگام خرید این نوع دستگاه‌ها باید به برخی موارد توجه کنید. اولین و مهم‌ترین فاکتور در خرید دستگاه بسته بندی کیفیت ساخت و تکنولوژی‌های به کار رفته در آن است.

دومین فاکتور نیز قیمت دستگاه است که باید با امکانات و ویژگی‌های موجود تطابق داشته باشد. برخی از شرکت‌های تولید کننده بزرگ مانند نادی پک انواع دستگاه بسته بندی را با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و همچنین بهترین مواد با نازل‌ترین قیمت به بازار عرضه می‌کنند.

سخن پایانی

در این مطلب مهم‌ترین نکاتی که باید به هنگام خرید و استفاده از دستگاه‌های شیرینگ توجه کنید را معرفی کردیم. برای اینکه بتوانید از دستگاه شیرینگ خود بیشترین بازدهی را داشته باشید فراموش نکنید که تنظیمات درستی را روی سیستم فنی آن اجرا کنید. همچنین خنک کاری نهایی محصولات بسته بندی شده باعث می‌شود تا کیفیت بسته بندی محصولات شما به میزان زیادی افزایش یابد./۲۱۰۷۲۲

نظرات