علت فوت رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

3

علت فوت رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

رضا یونس فرد کارگردان و بازیگر تئاتر استان مرکزی متولد اراک میباشد که متاسفانه روز شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ به همراه دخترش باران به دلیل اصلی سانحه غرق شدگی در مازندران درگذشت، رضا یونس فرد بازیگر و کارگردان تئاتر، رییس انجمن هنرهای نمایشی و کارگردان هنرهای نمایشی بود که از دنیا رفت.

بیوگرافی رضا یونس فرد بازیگر تئاتر کیست و دخترش باران

رضا یونس فرد بازیگر اراکی، دارای کارشناسی بازیگری را از دانشگاه آزاد اراک و کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش را از دانشکده هنر و معماری تهران بود و چند دوره ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان مرکزی را برعهده داشت. شرافت، خوش اخلاقی و بزرگ منشی از خصوصیات این بازیگر اراکی بود که از دذست دادنش را برای همکاران و خانواده اش سخت کرده است

باران یونس فرد دختر این هنرمند نیز با ۱۰ سال سن، یکی هنرمندان فعال تئاتر استان بود که سال گذشته برنده جشنواره تئاتر استان شد.

مراسم تشییع و خاکسپاری وی و دختر کوچکش دوشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۲ در بهشت زهرا اراک برگزار شد علت مرگ و فوت رضا یونس فرد بازیگر جوان تئاتر و درگذشت و مرگ او و کیه و اهل کجاست از مجله حرف تازه میخوانید

علت دقیق درگذشت و فوت رضا یونس فرد بازیگر و دخترش باران مشخص شد +‌بیوگرافی و عکس

بیوگرافی

رضا یونس فرد، بازیگر و کارگردان جوان تئاتر اهل اراک بوده که در چند نمایش و فیلم و سریال بازی کرده است، او همچنین رییس انجمن هنرهای نمایشی و کارگردان هنرهای نمایشی بود که متاسفانه به علت غرق شدگی همراه با دخترش باران چشم از جهان فرو بست. باران دختر رضا یونس فرد نیز بازیگر بود و تنها ۱۰ سال سن داشت. او همراه با پدرش در بیشتر تئاترها بازی کرده بود و از کودکی وارد بازیگری شده یود. این پدر و دختر هنرمند ۱۸ شهریور در آبهای مازندران غرق شدند و جان خود را از دست دادند.

بیوگرافی رضا یونس فرد بازیگر کیست

علت مرگ رضا یونس فرد

رضا یونس فرد رییس انجمن هنرهای نمایشی و کارگردان هنرهای نمایشی بود که متاسفانه به علت غرق شدگی همراه با دخترش باران چشم از جهان فرو بست.

او به همراه دخترش باران یونس‌فرد (بازیگر کودک) شنبه گذشته بر اثر سانحه‌ غرق شدگی در استان مازندران، درگذشتند.

“باران یونس فرد” نیز با ۱۰ سال سن، یکی هنرمندان فعال تئاتر استان بود که سال گذشته برنده جشنواره تئاتر استان شد.

علت فوت رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

سوابق

مرحوم رضا یونس فرد، بازیگر اراکی، از سال ۱۳۷۸ به طور جدی فعالیت در عرصه نمایش را آغاز کرد. علاقه یونس‌فرد به ژانر کمدی و فانتزی باعث گرایش او به نمایش کودک شد و در حدود سال ۱۳۹۰ گروه نمایش «اشک و لبخند» را به طور رسمی ثبت کرد. او فعالیت‌های متعددی از نویسندگی و کارگردانی تا بازیگری را در زمینه نمایش تجربه کرده بود.

او بیش از دو دهه در عرصه نمایش به عنوان بازیگر، کارگردان، بازبین، داور، کارشناس نمایش و دبیر جشنواره فعال بود و ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان را به عهده داشت.

علت فوت رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

یونس فرد رییس انجمن نمایش شهرستان اراک در ۱۴۰۱ و پیش از آن رئیس انجمن نمایش استان و دبیر جشنواره تئاتر استان در سال ۱۴۰۱ بود و در زمینه ارتقای هنر تئاتر و نمایش در استان تلاش هایی بسیاری کرد به شکلی که ساخت ساختمان بلک باکس و شکل گیری بسیاری از امور تئاتر با همت وی انجام شد

دبیر اجرایی جشنواره ایثار، دبیری حشنواره تئاتر همت در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، کسب رتبه برگزیده چندین جشنواره کشوری و سرپرستی گروه نمایش اشک و لبخند از دیگر فعالیت این هنرمند جوان بوده است.

بیوگرافی و علت مرگ رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران

آثار

نمایش «اولد سیتی» آخرین اثری بود که زنده‌یاد یونس‌فرد به عنوان نویسنده و کارگردان، تیر ۱۴۰۲ در فرهنگسرای آیینه اراک به صحنه برد.

مراسم تشییع رضا یونس فرد و دخترش پدر و دختر بازیگر اراکی

پیکر رضا و باران بونس فرد دو هنرمند تئاتر استان مرکزی ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸.۳۰ تا ۹ صبح جهت وداع، در سالن تئاتر فرهنگسرای آیینه اراک به سمت آرامستان اراک تشییع شد.

علت فوت رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

آرزو حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فوت “رضا یونس فرد” هنرمند تئاتر استان مرکزی به همراه دخترش؛ باران، اظهار کرد: رضا یونس فرد هنرمند تئاتر استان و رئیس انجمن نمایش شهرستان اراک در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، روز گذشته ۱۸ شهریورماه به همراه فرزندش باران در جریان سفر به شمال کشور، به دلیل غرق شدگی، جان به جان آفرین تسلیم کردند.

وی با بیان اینک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی این ضایعه دردناک را به خانواده آن مرحوم، جامعه هنری استان، بویژه اهالی هنر نمایش تسلیت می گوید، افزود: وی هنرمند تئاتر استان مرکزی بودند که در حوزه کودک و نوجوان با صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همکاری داشت.

پیام تسلیت

حسین محمودی فر سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در پی درگذشت ناگهانی هنرمند عرصه نمایش پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت نابهنگام و ناباورانه هنرمند فقید، رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اراک، زنده یاد آقای غلامرضا یونس فرد، باعث تاسف و تاثر فراوان گردید.

این هنرمند گرامی با روحیه‌ای همدلانه، همواره در خدمتگزاری به هنر و جامعه تئاتر استان مرکزی کوشا بود و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

کاردانی، حسن خلق و فروتنی این هنرمند فقید زبانزد و مثال زدنی بود‌. این واقعه غم انگیز و تلخ را به خانواده ایشان، هنرمندان تئاتر و جامعه هنری استان مرکزی تسلیت عرض می کنم.

از درگاه حق تعالی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و تسلی آرزو می کنم.

گفتنی است، رئیس انجمن نمایش استان مرکزی ، آقای رضا یونس فر بهمراه دختر دلبندش «باران» هنرمند جوان و خوش سابقه استان مرکزی ۱۸ شهریور سال ۱۴۰۲ به دلیل غرق شدگی در شمال کشور جان به جان آفرین تسلیم کردند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی این ضایعه دردناک را به خانواده آن مرحوم ،جامعه هنری استان ، بویژه اهالی هنر ِ نمایش تسلیت گفته و برای آن مرحوم مغفرت الهی وبرای بازماندگان صبر وشکیبائی از درگاه خداوند متعال مسألت می نمایند.

3 دیدگاه در “علت فوت رضا یونس فرد بازیگر تئاتر و دخترش باران چه بود؟ +‌بیوگرافی و علت مرگ

 1. salehi گفت:

  خداوند رحمتش کنه وبهشون صبر بده
  ما این صحنه دردناک رو از نزدیک دیدیم واز اون لحظه تا الان فقط از خدا میخام که بهشون صبر بده
  بعد از فوت باران جان اون باران که شروع به باریدن کرد دل هر بیننده رو به درد آورد اما واقعا غم انگیز بود که بعد از فوت باران آسمان هم شروع به باریدن کرد .

 2. احسان گفت:

  خداوند به همسرشون صبر عطا کند.واقعا که تحمل این چنین واقعه ای براشون خیلی سخته. جلوی چشمانش همسر و دختر دلبندش پرپر شدن.
  خداوند رحمتشون کند
  یارب نظر تو بر نگردد

 3. نگار گفت:

  ناراحت شدم
  خیلی سخته
  خدا به خانواده شون صبر بده

نظرات