روح الله رحمانی داماد آمریکایی غلامعلی حداد عادل کیست؟ +‌عکس و بیوگرافی

0

روح الله رحمانی داماد آمریکایی غلامعلی حداد عادل کیست؟ +‌عکس و بیوگرافی

روح الله رحمانی، داماد غلامعلی حداد عادل در سال ۱۳۶۰ در ایالت اوهایوی آمریکا متولد شد. پدر و مادرش هر دو ایرانی هستند و سال ها پیش به آمریکا مهاجرت کرده است. روح الله رحمانی خواهرزاده ی شهید محسن وزوایی می باشد.

روح الله رحمانی داماد آمریکایی غلامعلی حداد عادل کیست؟ +‌بیوگرافی و خانواده و سوابق

روح الله رحمانی دارای مدرک دکترای کامپیوتر از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس بوده و سابقه ی کار در شرکت‌ های مایکروسافت و آمازون و تدریس در دانشگاه تهران را دارد. ایشان هم اکنون در ایران زندگی می کند. همسرش آزاده حداد عادل دارای مدرک تحصیلی دکترای ژنتیک مولکولی از دانشگاه ژاپن است.

در شهریور ۱۴۰۲ تصویری از حضور روح الله رحمانی، داماد غلامعلی حداد عادل در راهپیمایی اربعین امسال در فضای مجازی منتشر شده و مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل و همسرش

بیوگرافی روح الله رحمانی

داماد غلامعلی حدادعادل بزرگ شده ای آمریکا بوده و به شغل فناوری مشغول است. روح الله رحمانی سالها پیش با آزاده دختر حداد عادل ازدواج کرده و دارای فرزند می باشد. او خواهرزاده ی شهید محسن وزوایی می باشد.

غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در برنامه تلویزیونی که با دخترش آزاده حداد عادل شرکت کرده بود، در معرفی دامادش گفته: دامادم در خانواده ای شهید پرور در آمریکا متولد شده و نوه‌ هایش در آمریکا در مدرسه اسلامی درس می‌خواندند و در نهایت دختر و دامادش به همراه فرزندان خود به ایران بازگشتند.

وی متولد سال ۱۳۶۰ در ایالت اوهایوی آمریکا می باشد.

روح الله رحمانی داماد آمریکایی غلامعلی حداد عادل کیست؟ +‌عکس و بیوگرافی

بیوگرافی داماد غلامعلی حداد عادل کیست

روح الله رحمانی داماد غلامعلی حداد عادل از پدر و مادری ایرانی در ایالت اوهایوی آمریکا متولد شد. او که بزرگ شده ی آمریکا است، در همانجا تحصیلات خود را تا مقطع دکتری ادامه داد و در حوزه ی فناوری مشغول کار شد.

بیوگرافی داماد غلامعلی حداد عادل کیست

سوابق

آقای رحمانی، سابقه ی کار در شرکت‌ های مایکروسافت و آمازون را در کارنامه خود دارد. او یکی از مدیران پروژه موتور جستجوی بینگ مایکروسافت و پیاده‌ساز معماری هوش مصنوعی در زمینه طبقه‌بندی اتوماتیک کالاهای آمازون است .

دو تابعیتی بودن

داماد غلامعلی حداد عادل در دولت حسن روحانی در مرداد ۱۳۹۵ مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات شد اما در مهر همان سال به دلیل دوتابعیتی بودن از سمت خود استعفا داد. بعد از کناره‌ گیری از پست دولتی‌ اش در وزارت ارتباطات، در سال ۹۶ مسئول بخش نوآوری و توسعه ی شرکت ایرانسل شد.

روح الله رحمانی از سال ۹۷ در شرکت دیجی‌ کالا در سمت معاون بخش نوآوری مشغول کار شد و مدیر و مؤسس مرکز نوآوری و فناوری گروه دیجی‌ کالا به نام «دیجی‌ کالا‌ نکست» است. وی سابقه ی تدریس در دانشگاه تهران را نیز دارد.

بیوگرفی روح الله رحمانی داماد حداد عادل کیست و اهل کجاست +‌عکس و بیوگرافی

 نحوه آشنایی و ازدواج با آزاده حداد عادل

روح الله‌رحمانی درباره نحوه آشنایی و ازدواج با آزاده حداد عادل در مصاحبه ای با خبرگزاری تسنیم گفته: در سال ۲۰۰۷ برای مدت ۶ ماه به ایران آمده بود که به واسطه ی یک دوست خانوادگی با همسر آینده اش آزاده حداد عادل آشنا شد و سپس با او ازدواج کرد.

او در این مصاحبه گفته: «در آمریکا انواع گزینه‌ها برای ازدواج وجود داشت اما قسمت نشد. خیلی برایم مهم بود تا با فردی خوب و مؤمن ازدواج کنم. واقعاً ایده‌آل من در ارتباط با شریک زندگی، به طور خاص ایرانی بودن آن فرد نبود بلکه دنبال بهترین نفر در دنیا بودم که از قضا آن بهترین در ایران بود.»

نظرات