تعطیلی مدارس تا آبان ۱۴۰۲ واقعیت دارد؟/ آیا مدارس آبان ماه باز می شود!

0

ماجرای تعویق و تعطیلی مدارس تا آبان ۱۴۰۲ واقعیت دارد؟ و آیا مدارس از آبان ماه ۱۴۰۲ باز می شود! و بازگشایی می شود اینروزها دغدغه دانش آموزان و والدین برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی امسال (۱۴۰۲) شده است و مشخص نیست خبرهای بی پایه و اساس در مورد باز شدن مدارس از آبان ماه ۱۴۰۲ از کجا درامده و چه کسانی این شایعات را منتشر می کنند.

تعطیلی مدارس تا آبان ۱۴۰۲ واقعیت دارد؟/ آیا مدارس از ماه آبان باز می شود!

تعطیلی مدارس تا آبان ۱۴۰۲ واقعیت دارد؟/ آیا مدارس آبان ماه باز می شود!

با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی، دانش آموزان و والدین محترم به اخبار کذب توجه نکنند و تمامی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه و دانشگا ها در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از اول مهر ماه ۱۴۰۲ باز می باشد و باید به صورت حضوری در کلاس های درسی باشند.

در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، مدارس از روز ۱ مهر ماه ۱۴۰۲ می باشد، اما برخی از مدارس ابتدایی و متوسطه زودتر از زمان مذکور اقدام به بازگشایی حضوری و برگزاری کلاس ها می نمایند. به طور مثال مدارس ابتدایی هر ساله به منظور آمادگی بیشتر دانش آموزان و آشنایی با محیط مدرسه، در اواخر شهریور ماه اقدام به برگزاری جشن شکوفه ها می نمایند. همچنین برخی مدارس متوسطه به منظور آمادگی دانش آموزان دوازدهمی برای کنکور، بسیاری از کلاس های آموزشی و تقویتی خود را از تابستان آغاز می کنند که تصمیم گیری بر عهده مدارس و با رضایت والدین می باشد.

قابل ذکر است که اخیرا در برخی از رسانه‌ها شایع شده که قرار است مدارس امسال از اول آبان ماه بازگشایی شود و مدارس تا آبان ماه تعطیل هستند.

بازگشایی مدارس از آبان ۱۴۰۲

انتشار اخبار و اطلاعیه سال ۱۴۰۰ منجر به پخش شایعه آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از ابان ماه شده است که صحت ندارد و پیگیری‌هانشان می‌دهد این خبر هم صحت ندارد و هیچ خبر و یا اطلاعیه‌ای نه از جانب مجلس و نه از جانب دولت در این مورد منتشر نشده است

علت تاخیر در بازگشایی

تجارت‌نیوز نوشت:تا این لحظه هیچ مقام دولتی مساله بازگشایی مدارس از آبان ماه را اعلام نکرده است و براساس برنامه اعلام شده، مدارس و دانشگاه‌ها امسال هم مانند هر سال اول مهر ماه بازگشایی می‌شود.حتی دانشگاه‌ها هم قرار است مانند روال هر سال از ابتدای مهرماه فعالیت آموزشی خود را آغاز کند و هیچ تاخیری در برنامه شروع به کار دانشگاه‌ها وجود ندارد. تنها نکته‌ای که درباره دانشگاه اعلام شده این است که خوابگاه‌ها به روال هر سال از نیمه شهریور بازگشایی نمی‌شود و قرار است ۳۱ شهریور ماه زمان بازگشایی خوابگاه‌ها باشد.

دربرخی از سایت‌های دیگر هم اطلاعیه‌ای منتشر شده که در آن به نقل از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بازگشایی مدارس در آبان مربوط به همه استان‌ها نیست و تنها در برخی از استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان مدارس از آبان ماه باز می‌شود. این شایعه اعلام کرده که علت تاخیر در بازگشایی مدارس این استان‌ها کمبود معلم در این استان‌هاست.

نظرات