رقابت گوگل ادز و تیک تاک در تبلیغات ویدیویی

2

نرم‌افزارهای گوگل ادز و تیک تاک طرف‌داران بسیاری در سراسر جهان دارند که امروزه با یکدیگر در حال رقابت هستند. این دو پلتفرم، جزو نرم‌افزارهای مختص بازاریابی هستند که روزانه کاربران بسیاری از آن‌ها دیدن می‌کنند. تبلیغات ویدیویی روشی کارآمد جهت دیده ‌شدن در کل جهان است که بهره‌مندی از آن، با استفاده از گوگل ادز و تیک تاک امری آسان به شمار می‌آید.

 رقابت گوگل ادز و تیک تاک

انجام تبلیغ در هر کدام از آن‌ها دارای درآمد میلیاردی است که هر کسب‌وکاری می‌تواند با استفاده از آن‌ها، به مشتریان بالقوه‌ای دست یابد. البته برای جذب کاربر، باید عملکرد خوبی داشته باشید و بتوانید ویدیوهای پرمخاطبی بسازید. روش تبلیغ گوگل با تیک تاک تفاوت‌های بسیاری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رقابت گوگل ادز و تیک تاک در تبلیغات ویدیویی در این مقاله همراه ما باشید.

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز یکی از ابزارهای پرطرف‌دار بازاریابی است که می‌توان در آن، تبلیغاتی را به ‌صورت آنلاین در فضای وب ایجاد کرد و انتشار داد. در این سیستم می‌توانید افراد خاصی را هدف قرار دهید تا در هنگام جستجوی آن‌ها، تنها خدمات یا محصول شما برایشان نشان داده شود.

در گوگل ادز موظف هستید برای هر کلیک کاربر، هزینه‌ای بپردازید. با استفاده از این پلتفرم می‌توان انواع تبلیغ را انجام داد و از طریق آن، کاربرانی را جذب و محصولاتی را به فروش رساند.

تیک تاک چیست؟

تیک تاک نیز همانند گوگل ادز پلتفرمی برای بازاریابی و ارائه خدمت یا فروش محصولات به کاربران است. در این پلتفرم می‌توان تبلیغی ایجاد کرد و ویدیوهای خود را در آن به نمایش گذاشت. این سیستم نیز همانند نوع قبلی پولی است و برای بهره‌مندی از خدمات آن، باید هزینه‌ای بپردازید.

رقابت گوگل ادز و تیک تاک

تبلیغات ویدیویی در گوگل ادز و تیک تاک

ساخت و نمایش تبلیغ ویدیویی کار آسانی نیست و برای انجام آن باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. گوگل ادز و تیک تاک دو ابزار کاربردی هستند که افراد برای کسب آگاهی بیشتر، به سراغ آن‌ها می‌روند. امروزه گوگل کاربرد بسیاری دارد و می‌توان گفت افراد از طریق آن به دنبال هر چیزی می‌گردند. به این دلیل گوگل ادز می‌تواند مکانی مناسب برای ارائه خدمت به کاربران باشد.

ولی تیک تاک نیز با تلاش‌های فراوان خود توانست طی مدتی، خود را نزدیک گوگل کند و آگاهی کاملی درباره برند هر چیزی را در اختیار افراد قرار دهد. البته این تنها تعریفی از این دو پلتفرم بود که تبلیغات در آن‌ها، کاملا از روند مخصوصی برخوردار است. برای انتشار تبلیغ ویدیویی خود در گوگل ادز و تیک تاک نیاز به هزینه دارید، ولی محتوای هزینه‌ای و ارگانیک با یکدیگر متفاوت هستند. در واقع پخش تبلیغ در تیک تاک منجر به افزایش میزان تعامل خواهد شد، ولی انجام آن در گوگل منجر به انتشار تبلیغ در چندین فضای جهانی می‌گردد.

جالب است بدانید که آژانس تبلیغات آنلاین افراک تنها شرکت ارائه دهنده تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند تیک تاک است. اگر به دنبال شروع تبلیغات هستید، پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره رایگان کارشناسان باتجربه افراک استفاده کنید تا مناسب ترین تبلیغ برای کسب و کارتان را به شما معرفی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره رایگان کسب و کار با شماره ۰۲۱۹۱۰۹۲۰۰۰ تماس بگیرید.

با استفاده از گوگل امکان دستیابی به مشتریان بالقوه و کسب سود بالایی وجود دارد. گوگل ادز دارای قدمت بیشتری نسبت به تیک تاک است و بیشتر از آن، امکان موفقیت و پیشرفت را نصیب افراد می‌کند. ولی بااین‌حال تیک تاک نیز جزو پلتفرم‌های بروز و جدیدی است که روزانه میزان کاربران آن افزایش می‌یابد و این موضوع، می‌تواند رشد و پیشرفت افراد را تضمین کند. افرادی که قصد دارند به‌تازگی کسب‌وکاری راه بیندازند یا منجر به رشد شغل خود شوند، می‌توانند به سراغ تیک تاک بروند.

این پلتفرم از هزینه مناسبی نیز برخوردار است و فشاری به افراد وارد نمی‌کند. نکته مهم اینکه تیک تاک به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا ویدیوهای کوتاهی بسازند و با استفاده از آن، محبوبیت بسیاری بین مردم کسب کنند.

مزایا و معایب گوگل ادز و تیک تاک در تبلیغات ویدیویی

این دو نرم‌افزار مزایا و معایبی نسبت به یکدیگر دارند که هرکدام به‌ نوعی، ارائه کننده خدمت به کاربران هستند. البته نمی‌توان تفاوت‌ و مزایا و معایب آن‌ها را به‌ صورت قطعی بیان کرد، ولی می‌توانید با آگاهی از آن‌ها استفاده درستی از آنها بکنید. امروزه دستیابی به نتیجه مثبت تبلیغات کاری سخت است که با انتخاب مکان درستی برای آن، می‌توانید از بازدید بالایی برخوردار شوید.

باید بدانید که انتخاب پلتفرم درست و مناسب اهمیت بالایی دارد و می‌تواند موفقیت هر کسب‌وکاری را تضمین کند. گوگل ادز و تیک تاک جزو بهترین نرم‌افزارهایی هستند که مزایا و معایبی دارند. این دو به‌عنوان نرم‌افزارهای تبلیغاتی شناخته شده‌اند که در ادامه به مزایا و معایب آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تیک تاک

مزایای تیک تاک

تبلیغات ویدیویی در پلتفرم تیک تاک شامل مزایای زیر است:

 • تیک تاک با به ‌کارگیری اصالت و همچنین خلاقیت، امکان رشد و پیشرفت را به افراد هدیه می‌دهد.
 • در تیک تاک می‌توان اقدام به تبلیغ برند خود و آگاه‌سازی مردم از آن کرد.
 • هر فردی که اقدام به تبلیغ در آن کند می‌تواند با تبلیغ‌های کاربران، نظر مخاطبانی را جلب کرده و منجر به جذب آن‌ها شود.
 • در تیک تاک می‌توانید به انواع قالب‌های نوآورانه همچون تبلیغات درون فیلد، چالش‌های برند و… دسترسی و آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید.
 • تیک تاک تمرکز و شرط‌بندی خود را روی تعاملات انجام گرفته، می‌گذارد و به آن‌ها ارزش بیشتری قائل است.
 • در تیک تاک باید ۱۰ دلار CPM برای انتشار هر تبلیغ خود بپردازید.
 • تبلیغاتی که در این نرم‌افزار انجام می‌گیرند، معمولا مختص رده سنی جوانان خاصی هستند.
 • تیک تاک به افراد کمک می‌کند تا اقدام به ساخت کانال تبلیغاتی خود کنند و بتوانند با ارائه اطلاعاتی درباره برندها، مخاطبانی جذب نمایند.

معایب تیک تاک

تیک تاک علاوه بر برخورداری مزایا، معایبی نیز دارد که عبارت‌اند از:

 • گزینه‌های هدف‌گیری تیک تاک هنوز تکمیل نشده‌اند و برای کامل شدن آن‌ها، زمان نیاز است.
 • امروزه رقابت بسیاری در تیک تاک وجود دارد و برای موفقیت در آن، باید دارای عملکرد و مهارت بالایی باشید.

مطلب مرتبط: تبلیغ در گوگل چیست؟

مزایای گوگل ادز

تبلیغات در گوگل ادز مزایایی دارد. از مزایای گوگل ادز به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • در تبلیغات گوگل امکان جستجو و دستیابی به هر چیزی ممکن است.
 • گوگل به جستجوی کاربران اهمیت می‌دهد و بر اساس جستجوی آن‌ها، نتایج را نشان می‌دهد.
 • گوگل ادز از جستجوهای محلی استفاده می‌کند.
 • این پلتفرم جهانی است و قدمت بالایی دارد که به این دلیل نیز افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند.
 • تبلیغاتی که در گوگل نشان داده می‌شوند، بر اساس هر رده سنی خاص دسته‌بندی شده‌اند.
 • برای تبلیغ در آن، نیازمند ۳ دلار CPM به‌ازای ۱۰۰۰ ویو هستید.
 • استفاده از گوگل نیز به افراد کمک می‌کند تا مدیریت بهتری روی مکان و زمان داشته باشند.
 • این پلتفرم نیز از قالب‌هایی همچون تبلیغات جستجو، نمایشی، ویدیویی و… برخوردار است.

معایب گوگل ادز

گوگل ادز همچنین دارای معایب زیر نیز است:

 • با این پلتفرم امکان تکراری شدن بنر تبلیغاتی وجود دارد که پس از مدتی، می‌تواند منجر به نادیده‌گیری آن توسط افراد شود.
 • در گوگل ادز نیز همانند تیک تاک رقابت بسیاری بین افراد وجود دارد که با ارائه قیمت‌های گوناگون، کلمات کلیدی ارزش و قیمت بالایی خواهند داشت.

طبق این مطالب می‌توان گفت: تفاوت‌های بسیاری میان این دو پلتفرم وجود دارد که می‌توانید بسته به اطلاعات بیان شده، اقدام به انتخاب مکان درستی جهت انجام تبلیغات ویدیویی خود کنید. به این دلیل بهتر است قبل از انجام هر کاری، راجع به مکان مربوطه تحقیقات کافی را انجام دهید تا بتوانید قادر به تصمیم‌گیری درست و مطمئن شوید.

گوگل ادز

سخن پایانی

امروزه پلتفرم های گوگل ادز و تیک تاک در تبلیغات ویدیویی با یکدیگر در حال رقابت هستند. گوگل ادز با چندین سال سابقه، گاهی اوقات منجر به آزار افراد می‌شود. ولی در این ‌بین تیک تاک با اعطای امکانات بسیاری به مردم، توانست جای خوبی در ذهن و فکر آن‌ها را به خود اختصاص دهد. گوگل ادز از سابقه بسیاری برخوردار است و تبلیغات در آن، درون فضای بسیار گسترده‌ای انجام خواهد شد.

ولی تیک تاک پلتفرم جدیدی است که معمولا افراد جوان به سراغ استفاده از آن می‌روند. این فضا دارای فضای کوچکی نسبت به گوگل است. هر یک از پلتفرم‌ها دارای مزایا و معایب بخصوصی هستند که با در نظرگیری آن‌ها، می‌توان محیط درستی را برای تبلیغات ویدیویی انتخاب کرد.

امید است با بیان این مطالب توانسته باشیم اطلاعات مفیدی درباره رقابت گوگل ادز و تیک تاک در تبلیغات ویدیویی را در اختیارتان بگذاریم./۲۱۰۳۳۷

2 دیدگاه در “رقابت گوگل ادز و تیک تاک در تبلیغات ویدیویی

 1. علی رضایی گفت:

  تبلیغ تیک تاک جالب به نظر میرسه، به درد چه مدل کسب و کاری میخوره؟

 2. سارا حمیدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر، تیک تاک بیشتر برا ویدیوهای خلاقانه استفاده میشه فکر میکنم

نظرات