تاریخ و زمان دقیق بازگشایی مدارس ۱۴۰۲ مشخص شد / تکذیب بازگشایی مدارس از آبان

0

تاریخ و زمان دقیق بازگشایی مدارس ۱۴۰۲ مشخص شد / تکذیب بازگشایی مدارس از آبان

زمان دقیق بازگشایی مدارس سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مشخص شد! + تاریخ شروع مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲ مشخص شد و کلیه مدارس در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم از اول مهر ماه ۱۴۰۲ به صورت حضوری برگزار خواهد شد همراه جزئیات در ادامه مطلب ببینید:

زمان شروع مدارس 1402

زمان شروع مدارس ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

براساس برنامه اعلام شده وزارت آموزش و پرورش، مدارس و دانشگاه‌ها امسال (۱۴۰۲) هم مانند هر سال اول مهر ماه بازگشایی می‌شود و خبر بازگشایی مدارس از آبان صحت ندارد. حتی دانشگاه‌ها نیز مانند هر سال از ابتدای مهرماه فعالیت آموزشی خود را آغاز کند و هیچ تاخیری در برنامه شروع به کار دانشگاه‌ها وجود ندارد. این شامل تمامی مدارس و دانشگاه ها می شود.

گفتنی است؛ در چند روز گذشته در برخی از کانال های تلگرامی شایع شده که مدارس امسال از اول آبان ماه بازگشایی شود . توجه کنید که خبر بازگشایی مدارس از آبان صحت ندارد و کذب محض است.

به گزارش تجارت نیوز، تا این لحظه هیچ مقام دولتی مساله بازگشایی مدارس از آبان ماه را اعلام نکرده است و براساس برنامه اعلام شده، مدارس و دانشگاه‌ها امسال هم مانند هر سال اول مهر ماه بازگشایی می‌شود.

حتی دانشگاه‌ها هم قرار است مانند روال هر سال از ابتدای مهرماه فعالیت آموزشی خود را آغاز کند و هیچ تاخیری در برنامه شروع به کار دانشگاه‌ها وجود ندارد. تنها نکته‌ای که درباره دانشگاه اعلام شده این است که خوابگاه‌ها به روال هر سال از نیمه شهریور بازگشایی نمی‌شود و قرار است ۳۱ شهریور ماه زمان بازگشایی خوابگاه‌ها باشد.

خبر باز شدن مدارس از آبان ماه از کجا شایع شده است؟

آنچه درباره شروع به کار مدارس از آبان ماه مطرح شده، مربوط به اخبار سال ۱۴۰۰ است. زمانی که هنوز تصمیم‌گیری نشده بود که آیا مدارس باید کار خود را حضوری آغاز کنند یا نه و اینکه آیا مدارس از آبان بازگشایی می‌شود و یا همان مهرماه.

البته در برخی از سایت‌های دیگر هم طلاعیه‌ای منتشر شده که در آن به نقل از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بازگشایی مدارس در آبان مربوط به همه استان‌ها نیست و تنها در برخی از استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان مدارس از آبان ماه باز می‌شود. این شایعه اعلام کرده که علت تاخیر در بازگشایی مدارس این استان‌ها کمبود معلم در این استان‌هاست.

پیگیری‌های خبرنگار ما نشان می‌دهد این خبر هم صحت ندارد و هیچ خبر و یا اطلاعیه‌ای نه از جانب مجلس و نه از جانب دولت در این مورد منتشر نشده است.

مدارس امسال کی باز میشه؟

مدارس و دانشگاه‌ها امسال هم مانند هر سال اول مهر ماه ۱۴۰۲ بازگشایی می‌شود.

نظرات