از بین بردن موهای زائد مردان برای همیشه با یک روش کاربردی

0

رشد موهای ناخواسته مشکل بزرگی چه برای زنان و چه مردان است. از طرف دیگر هر کسی از اپیلاسیون، اصلاح یا وکس انداختن مداوم موهای زائد خسته می‌شود. از این رو تعجبی ندارد اگر به دنبال از بین بردن همیشگی موهای زائد خود باشید. در چنین شرایطی، لیزر موهای زائد بهترین گزینه ممکن برای از بین بردن موهای زائد مردان برای همیشه است. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که لیزر چطور موها را به صورت دائمی از بین می‌برد و این روش را با دیگر راه‌های اصلاح مقایسه می‌کنیم. از شما دعوت می‌کنیم مطالعه این مطلب کاربردی را از دست ندهید.

 از بین بردن موهای زائد مردان

لیزر چیست؟ بهترین روش اصلاح موهای زائد مردان!

لیزر موهای زائد فرآیندی برای از بین بردن موهای زائد با استفاده از پرتوهای نور است که فولیکول‌های مو را از بین می‌برد و رشد موها را برای همیشه متوقف می‌کند. از بین بردن موهای زائد می‌تواند زمان‌بر باشد، اما اگر حذف دائمی آن‌ها مدنظر شماست، بهترین کارکرد را دارد.

در واقع در این روش موهای زائد با استفاده از ترفند ترمولیز عکس انتخابی از بین می‌روند. طی جلسات لیزر، پرتوی نوری با امواج مشخصی منطقه موردنظر را موردهدف قرار می‌دهد و در عین حال کمترین تاثیر را بر روی قسمت‌های اطراف و همچنین پوست مراجع دارد.

لیزر موهای زائد برای حذف دائمی موهای زائد در طولانی مدت تایید شده و در سال‌های اخیر به دلیل سرعت و کارایی آن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. البته اثربخشی به نوع لیزر مورد استفاده و تجربه اپراتور نیز بستگی دارد. به همین دلیل گذراندن دوره‌های آموزش لیزر موهای زائد برای اپراتور الزامی است.

چگونه موهای بدن را برای همیشه از بین ببریم؟

همان طور که می‌دانید، روش‌های مختلفی برای حذف موهای زائد وجود دارد. در این بخش لیزر موهای زائد را با دیگر روش‌های اصلاح مقایسه می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر در این زمینه تصمیم بگیرید و همین امروز برای از بین بردن موهای زائد مردان برای همیشه اقدام کنید.

مقایسه لیزر موهای زائد با اصلاح

اصلاح تکنیکی است که در آن از بین بردن موهای زائد با استفاده از تیغ یا ژیلت انجام می‌شود. در واقع اصلاح صرفا به صورت موقت موهای زائد را از بین می‌برد و معمولا منجر به تحریک ناحیه تراشیده شده می‌شود. این تحریک گاه با سوزش و التهاب بسیاری همراه است و حتی در بسیاری از موارد باعث رشد موهای زیرپوستی، بروز جوش و آکنه می‌شود.

از بین بردن موهای زائد مردان

مقایسه لیزر موهای زائد با اپیلاسیون

اپیلاسیون گزینه دیگری برای از بین بردن موهای زائد است که روش نسبتا کارآمدی محسوب می‌شود و نسبت به سایر روش‌های اصلاح، موها دیرتر رشد می‌کنند. با این حال اپیلاسیون نیز تاثیری در از بین بردن موهای زائد مردان برای همیشه ندارد. معمولا اپیلاسیون به دو صورت انجام می‌شود: یکی استفاده از نوارهایی که از قبل آماده هستند و دیگری روشی که در آن موم را گرم می‌کنند، روی بدن می‌مالند و از پارچه به عنوان نوار استفاده می‌کنند. هر دو این روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد موقتی هستند؛ در حالی که لیزر موهای زائد دائمی است.

مزایای لیزر؛ بهترین روش از بین بردن موهای زائد مردان برای همیشه

اگر تجربه حتی یک جلسه لیزر را داشته باشید، حتما می‌دانید که لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن است. طی هر جلسه نور لیزر به سمت فولیکول‌های مو هدایت می‌شود و به آن‌ها آسیب می‌رساند تا آن‌ها را برای همیشه از بین ببرد.

لیزر موهای زائد روی پوست‌های روشن با موهای تیره بهتر از پوست‌های تیره عمل می‌کند. با این حال حتی اگر پوست بسیار روشن و موهای کاملا تیره‌ای داشته باشید، احتمالا برای از بین بردن دائمی موهای زائد به چندین جلسه لیزر، معمولا سه تا هفت جلسه، نیاز خواهید داشت. لیزر را می‌توان برای اکثر قسمت‌های بدن از جمله پاها، بازوها، قفسه سینه، صورت و غیره استفاده کرد. برخی از مزایای لیزر عبارتند از:

لیزر موهای زائد بسیار سریع است

حذف مو از طریق لیزر بستگی به اندازه ناحیه مورد نظر دارد. به عنوان مثال، لیزر کردن موهای پشت شما نسبت به ناحیه کوچکی مانند زیربغل بیشتر طول می‌کشد. با این وجود به طور کلی سریع‌تر از روش‌های دیگر از بین بردن موها مانند اپیلاسیون، تیغ و غیره است.

از بین بردن موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد روش بسیار دقیقی است

اگر اپراتور لیزر با تجربه و آموزش دیده باشد، این روش بسیار دقیق است. پرتوهای لیزر، موهای ناخواسته را بدون آسیب رساندن به پوست اطراف مورد هدف قرار می‌دهند؛ بدون اینکه کوچک‌ترین تاثیری بر بافت و رنگ پوست بدن شما برجای بگذارند.

لیزر موهای زائد عارضه جانبی ندارد

بر خلاف اپیلاسیون و اصلاح با ژیلت شما بعد از لیزر مجبور نخواهید بود موهای زائد دردناک و زیرپوستی را تحمل کنید. همچنین دیگر خبری از سوختگی و التهاب با تیغ نخواهد بود. بنابراین اگر می‌خواهید از شر موهای زیرپوستی خلاص شوید، لیزر بهترین گزینه پیش روی شماست. در واقع تا زمانی که لیزر موهای زائد توسط فرد آموزش دیده انجام شود، یک روش پزشکی بی‌خطر است. در غیر این صورت اگر به افرادی مراجعه کنید که در این زمینه آموزش‌های لازم را دریافت نکرده‌اند، احتمال سوختگی پوست وجود دارد.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

خیر، لیزر موهای زائد دردناک نیست. ممکن است طی جلسات ناراحتی کمی را تجربه کنید. احساس آن مانند یک نوار لاستیکی است که روی پوست شما کوبیده می‌شود، اما چندان دردناک نخواهد بود. معمولا میزان درد ناشی از پرتوهای لیزر را چیزی بین اصلاح و اپیلاسیون می‌دانند. در صورتی که آستانه تحمل درد پایینی داشته باشید، اپراتور از بی‌حسی موضعی یا در برخی موارد از سیستم خنک‌کننده استفاده می‌کند.

از بین بردن موهای زائد مردان

آموزش کار با دستگاه‌های لیزر در آکادمی تخصصی مای اسکین

در این مقاله توضیح دادیم که بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد مردان برای همیشه چیست و چه مزایایی دارد. با توجه به متقاضیان روزافزون دستگاه‌های لیزر، کسانی که مهارت کار با این دستگاه‌ها را می‌دانند، به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند و آینده شغلی خود را تضمین کنند.

اگر شما هم به دنبال حرفه پردرآمدی هستید، فرصت را از دست ندهید و همین الان در دوره‌های جامع و کاربردی کار با دستگاه‌های لیزر در آکادمی تخصصی مای اسکین شرکت کنید. پس از گذراندن این دوره‌ها در مای اسکین، مدرک معتبری نیز به شما اعطا می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وب‌سایت آکادمی مای اسکین به نشانی skinhairacademy.ir مراجعه کنید./۲۰۸۸۷۱

نظرات