چگونه رمان و کتاب داستان انگلیسی بخوانیم؟

0

خواندن رمان های انگلیسی و کتاب های داستان یک راه عالی برای بهبود دانش انگلیسی شما است. مطالعه رمان به زبان انگلیسی و یا کتاب داستان به شما کمک کند دایره واژگان خود را گسترش دهید، ساختارهای جدید را یاد بگیرید و دنیای داستان های شگفت انگیز لذت ببرید. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی استفاده از رمان ها و کتاب های داستان برای بهبود زبان انگلیسی شما وجود دارد:

رمان و کتاب داستان انگلیسی

کتابی را انتخاب کنید که متناسب با سطح شما باشد. کتابی را انتخاب کنید که نه برای شما آسان باشد و نه خیلی دشوار. بر اساس یک قانون نانوشته شما بهتر است کتابی را انتخاب کنید که بتوانید حدود ۸۰ درصد کلمات را بدون استفاده از فرهنگ لغت درک کنید.

تمامی کتاب داستان‌های انگلیسی در فروشگاه اینترنتی سفیرمال، به صورت سطح بندی شده است و شما می‌‎توانید بر حسب موضوع، تعداد کلمات، و سطح زبان، کتاب داستان انگلیسی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این کتاب‌‎ها بر اساس داستان‌‎های واقعی و رمان‌های مطرح نوشته شده‌اند و علاوه بر تقویت مهارت‌های زبانی، می‌توانید با فرهنگ‎‌ و ادبیات کشورهای مختلف و افراد معروف در طول تاریخ آشنا شوید.

برای خرید کتاب داستان انگلیسی مناسب سطحتان می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی سفیرمال به آدرس www.safirmall.com مراجعه نماید و در بخش کتاب داستان کوتاه انگلیسی سطح مورد نظرتان را انتخاب نمایید و با توجه به موضوع کتاب داستان مورد علاقه تان را انتخاب نمایید.

رمان‌های انگلیسی نیز یک منبع فوق‌العاده یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان سطح متوسطه به بالا به حساب می‌آیند. با خواندن رمان‌ انگلیسی می‌توانید با فرهنگ و ادبیات کشورهای انگلیسی زبان بیشتر آشنا شوید، لغات و اصطلاحات جدید را یاد بگیرید، گرامر و ساختارهای پیچیده زبان انگلیسی را در قالب جمله ببینید و به خاطر بسپارید و مهارت درک مطلب یا reading comprehension خود را تقویت کنید.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زبان‌آموزان در زمان خواندن متن‌های انگلیسی، از دست دادن تمرکز پس از مدت کوتاهیست که این امر با خواندن رمان انگلیسی معمولا بهبود می‌یابد. مهم‌ترین فاکتوری که در زمان خرید رمان انگلیسی باید در نظر بگیرید، ژانر و داستان کتاب است. چرا که اگر داستان برای شما جذابیت نداشته باشد و یا ژانر مورد علاقه‌ی شما نباشد، نمی‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید و ممکن است بعد از خواندن چند صفحه آن را کنار بگذارید.اگر سطح زبان انگلیسی تان اینترمدیت یا بالاتر است برای تقویت دانش زبان انگلیسی‌تان می توانید از رمان انگلیسی بزرگسالان یا کتاب روانشناسی انگلیسی نیز استفاده نمایید.

برای لذت بردن بخوانید، نه برای مطالعه. در مورد درک هر کلمه یا دستور زبان نگران نباشید. فقط روی ایده اصلی و شخصیت ها تمرکز کنید. سعی کنید از داستان لذت ببرید و صحنه ها را در ذهن خود تصور کنید. خواندن باید سرگرم کننده باشد، نه استرس زا.

از سرنخ های متنی برای حدس زدن معنای کلمات جدید استفاده کنید. گاهی اوقات شما می توانید با نگاه کردن به کلمات اطراف ان یا با استفاده از دانش پس زمینه خود، معنای یک کلمه را بفهمید.

یک دفترچه واژگان داشته باشید. هر کلمه یا عبارت جدیدی را که از کتاب یاد می گیرید بنویسید. شما همچنین می توانید یک جمله را با استفاده از کلمه یا عبارت بنویسید تا به شما کمک کند ان را بهتر به یاد بیاورید. دفترچه یادداشت خود را به طور منظم مرور کنید و سعی کنید از کلمات در صحبت کردن یا نوشتن خود استفاده کنید.

با صدای بلند بخوانید یا به کتاب های صوتی گوش دهید. خواندن با صدای بلند می تواند به شما کمک کند تلفظ، زیر و بمی صدا و تسلط خود را بهبود بخشید. شما همچنین می توانید به کتاب های صوتی گوش دهید در حالی که همراه با متن می خوانید. این می تواند به شما کمک کند مهارت های گوش دادن خود را بهبود بخشید و یاد بگیرید که چگونه کلمات به درستی تلفظ می شوند.

رمان و کتاب انگلیسی

نکات طلایی خواندن رمان و کتاب داستان انگلیسی

  • یک زمان و مکان مناسب برای خواندن بدون حواس‌پرتی انتخاب کنید و حداقل ۳۰ دقیقه هر روز به خواندن متمرکز شوید.
  • از یک دیکشنری خوب و مناسب سطحتان استفاده نمایید.
  • از بستر متن برای حدس زدن معنای لغات ناشناخته استفاده کنید. به عبارت دیگر، با توجه به جملات قبل و بعد از لغت، سعی کنید معنای آن را درک کنید.
  • هر دو نوع خواندن عمیق (intensive) و گسترده (extensive) را در برنامه خود داشته باشید. خواندن عمیق به معنای خواندن یک متن با دقت و تحلیل آن است. خواندن گسترده به معنای خواندن مقادیر زیادی از متون با هدف لذت بردن و تقویت مهارت است.
  • به جزئیات دقت کنید. شخصیت‌ها، تنظیمات، دیدگاه‌ها و تم‌های رمان را شناسایی کنید. سعی کنید رابطه بین آن‌ها را درک کنید./۲۰۹۶۳۶

نظرات