ثبت نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه ۱۴۰۲ + زمان برگزاری آزمون و سایت ثبت نام

0

آزمون استخدامی وزارت امور خارجه ۱۴۰۲ از روز ۱۱ شهریور شروع به ثبت نام کرده و تا پایان روز ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ادامه دارد. متقاضیان برای ثبت نام و شرکت در آزمون استخدام وزارت امورخارجه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir مراجعه کنند.

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه ۱۴۰۲ + زمان برگزاری آزمون و سایت ثبت نام

سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه

مهلت ثبت نام در آزمون وزارت امور خارجه تا ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ادامه دارد و ثبت نام از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی انجام می پذیرد.
ظرفیت پذیرش این آزمون ۱۲۰ نفر است و آزمون در روز جمعه ۲۸ مهرماه در تهران و استان‌های منتخب برگزار خواهد شد.

داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در آزمون باید هزینه ۲۳۰ هزار تومان را بپردازند.

جزئیات استخدام وزارت امور خارجه

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همکاری مرکز آزمون جهاد دانشگاهی، آزمون استخدامی نیروی انسانی وزارت امورخارجه ۱۴۰۲ را برای جذب ۱۲۰ نفر برگزار می‌کند.

آزمون استخدامی نیروی انسانی وزارت امور خارجه توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همکاری مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

مهلت ثبت نام

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز ۱۱ شهریور آغاز شده و تا پایان روز ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ادامه دارد. این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و متقاضیان باید در مدت زمان اعلام شده، نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و از موکول کردن آن به روزهای پایانی خودداری کنند.

زمان برگزاری

کارت شرکت در آزمون، از روز سه‌شنبه ۲۵ مهر ماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۲۸ مهرماه در تهران و استان‌های منتخب برگزار خواهد شد.

ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون، درج شده و به هنگام چاپ کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز است، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود کنند.

دفترچه راهنما و ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه

به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، متقاضیان می‌توانند جهت مطالعه دفترچه راهنما و ثبت‌نام به سایت مرکز ازمون جهاد دانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir مراجعه کنند.

شرایط عمومی و خصوصی

۱- داشتن تابعیت ایران؛

۲- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛

۴- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛

تبصره : با عنایت به ماده(۸) مصوبه شماره /۱۴۰۰/۶۷۹۵دش مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأ˻د مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نمودهاند، میتوانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمونهای استخدامی دستگاه های اجرایی مشمول ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ثبتنام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یکسال (۱۲ ماه) پ س از تاریخ برگزاری آزمون مورخ (۱۴۰۲/۰۷/۲۸)، نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود به دستگاه اجرائی استخدام کننده اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت توسط افراد مذکور در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون مربوطه، استخدام و بکارگیری آنها کانلمیکن تلقی میشود. همچنین صدور شماره مستخدم، انعقاد قرارداد پیمانی و صدور حکم کارگزینی در بازه زمانی تعیین شده منوط به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشد.

۵- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند؛

۶- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛

۷- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛

۸- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛

۹- داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛

۱۰- به استناد ماده(۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشند.
شرایط سنی برای ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه

شرط سنی لازم برای ثبت نام بر اساس بند (۳) ماده ( ۵) مقررات تشکیلاتی، استخدامی، مالی و انضباطی وزارت امور خارجه داشتن حداقل سن بیست و یک (۲۱) سال تمام و داشتن حداکثر سی (۳۰) سال تمام برای استخدام با مدرک تحصیلی کارشناسی، سی و دو (۳۲) سال تمام برای مدرک کارشناسی ارشد و سی و چهار (۳۴) سال تمام برای استخدام با مدرک تحصیلی دکتری است.

منابع

سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه ۱۴۰۲
رشته های موردنیاز آزمون استخدامی وزارت امور خارجه ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت امور خارجه ۱۴۰۲ + زمان برگزاری آزمون و سایت ثبت نام

نظرات