عوارض جویس تقلبی: چگونه تفاوت جویس تقلبی و اصلی را تشخیص دهیم!؟

0

خریدن جویس اصلی از اهمیت ویژه‌ای برخودار است چرا که در صورت استفاده از جویس تقلبی خطرات زیادی سلامت افراد تهدید خواهد کرد. به دلیل اهمیت این موضوع قصد داریم در این مقاله روش‌های تشخیص تفاوت جویس تقلبی و اصلی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس اگر قصد دارید برای دستگاه ویپ خود جویس تهیه کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

"

جویس تقلبی چیست؟

پیش از بیان تفاوت جویس تقلبی و اصلی، خوب است تعریفی از جویس تقلبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. جویس‌ها نوعی مایع مخصوص می‌باشند که برای کشیدن انواع ویپ استفاده می‌شوند. این محصول از ترکیب چندین مواد شیمیایی و بر اساس یک سری استاندار‌های مشخص تولید می‌شود. اما جویس‌های تقلبی محصولاتی می‌باشند که دارای ترکیبات ناخالص دارویی بوده و مواد تشکیل دهنده آن‌ها متفاوت از مواردی می‌باشد که روی بسته بندی محصول درج شده است. علاوه بر این در جویس های تقلبی از هیچ استانداردی برای میزان مواد تشکیل دهنده آن‌ها استفاده نمی‌شود.

جویس تقلبی چیست

از آنجایی که استفاده از جویس‌های تقلبی سلامت ویپر‌ها به شدت در خطر می‌اندازد، لازم است تا بررسی یک سری نکات از اصل بودن محصول مورد نظر اطمینان پیدا کنید.

عوارض جویس تقلبی

با اینکه مصرف نیکوتین با ویپ و پاد‌سیستم‌ها به نسبت سالم‌تر از روش‌هایی مثل سیگار و قلیان است، اما جویس‌های تقلبی از این قائده پیروی نمی‌کنند و مصرف این جویس‌ها سلامت ویپر‌ها را به شدت تهدید می‌کند!

"نحوه

نحوه تشخیص جویس اصلی از تقلبی

در این بخش از مقاله ۷ تفاوت جویس اصلی و تقلبی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. توجه داشته باشید که هنگام خرید جویس به تمامی این موارد دقت کنید تا بتوانید از اصالت محصولی که تهیه می‌کنید، اطمینان حاصل نمایید. تفاوت جویس تقلبی و اصلی عبارتند از:

بررسی ظاهر و بسته بندی محصول

نخستین فاکتوری که باید برای تشخیص اصالت کالا آن را مورد بررسی قرار دهید، شکل ظاهری جویس و بسته بندی آن است. جویس‌های اصلی دارای بسته بندی تمیز و مرتب هستند در صورتی که بسته بندی جویس‌های تقلبی بی کیفیت بوده و ظاهر نامرتبی دارند. این موضوع را می‌توانید به طور واضح  از روی برچسبی که روی بسته بندی چسبنده شده است مشاهده کنید. نوشته‌های چاپ شده بر روی برچسب جویس نیز می‌توانند تا حد زیادی به تشخیص تقلبی بودن کالا کمک کند.

نکته دیگری که درباره ظاهر جویس باید به آن دقت کنید، باز کردن پلمپ آن است. زمانی که درب جویس‌های تقلبی را باز می‌کنید در بسیاری از موارد قسمت زیرین درب بطری به آسانی از آن جدا نمی‌شود و باید چندین بار برای جدا شدنش تلاش کرد. در صورتی که این اتفاق هنگام باز کردن درب کالای اصلی رخ نخواهد داد.

اسکن بارکد کالا

روش دیگری که می‌توانید جویس تقلبی و اصلی را از یکدیگر تشخیص دهید، بررسی بارکد کالا می‌باشد. برای انجام این کار لازم است تا برنامه بارکد خوان را در گوشی موبایل خود داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید هنگام خرید کالا بارکد آن را به کمک دوربین گوشی اسکن کرده و متوجه اصالت کالا بشوید. در صورتی که کالا اصلی باشد، پس از اسکن کردن بارکد آن باید عکس‌های محصول در گوگل نمایش داده بشود. این راه یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن جویس اورجینال می‌باشد.

بررسی تاریخ تولید و انقضا

یکی از نکات مهمی که باید هنگام خرید جویس و یا سالت نیکوتین مورد بررسی قرار دهید، بررسی تاریخ تولید و انقضای محصول می‌باشد. حتی زمانی که از اصالت کالا اطمینان داشتید، باز هم چک کردن تاریخ انقضای محصول اهمیت خواهد داشت. این دو تاریخ برای بر روی بسته بندی تمام جویس های اصلی درج شده است. پس اگر محصولی فاقد تاریخ تولید و یا انقضا باشد، به طور قطع تقلبی بوده و باید از خرید آن صرف نظر کرد.

رنگ محتویات داخل شیشه

بررسی رنگ محتویات داخل بسته بندی جویس نیز می‌تواند یکی از روش‌های تشخیص محصول اصل از تقلبی باشد چگالی محتویات داخل مایع جویس اصل یکسان بوده و با تکان دادن آن جویس دو رنگ نشده و تغییر حالت نمی‌دهد. بنابراین شما می‌توانید برای اطمینان پیدا کردن از اصالت کالا جویس را تکان دهید و در صورتی که متوجه تغییر رنگ آن شدید، حتما از خرید آن صرف نظر کنید.

طعم جویس

تفاوت جویس تقلبی و اصلی حتی در طعم آن‌ها نیز مشهود است. همانطور که احتمالا می‌دانید، جویس‌ها در طعم‌های بسیار متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. اگر محصول مورد نظر اورجینال باشد، طعم آن به طعمی که بر روی جعبه جویس درج شده است، شباهت زیادی دارد. برای مثال اگر جویس شما با طعم توت فرهنگی می‌باشد، با کشیدن ویپ حاوی این جویس، باید طعم واقعی توت فرنگی را به صورت واضح احساس کنید. پس هر زمان که حس کردید پس از کشیدن ویپ طعم تند و یا متفاوتی را دریافت می‌کنید، مطمئن باشید که جویس شما تقلبی بوده و باید از کشیدن آن صرف نظر کنید.

نشان گوریلا

Ghubby Gorila نشانی است که بر روی بسته بندی تمامی جویس‌های اورجینال حک شده و می‌تواند روشی برای تشخیص جـویس اصلی و تقلبی باشد. بنابراین حتما پیش از خرید جـویس از وجود نشان کوبی گوریلا در انتها شیشه جویس مطمئن شوید.

البته نکته بسیار مهمی درباره این روش تشخیص اصالت کالا وجود دارد که بسیار مهم است. در واقع باید گفت که برخی از سود جویان، جـویس تقلبی را در بطری‌هایی که دارای نشان کوبی گوریلا هستند ریخته و آن را وارد باز می‌کنند. بنابراین اگر چه برسی این نشان اهمیت دارد اما باید موارد دیگر را هم بررسی کرد تا بتوان کالایی اورجینال خریداری کرد.

اختلاف قیمت

جویس‌ها توسط برند‌های مختلفی تولید و در بازار‌های جهانی توضیع می‌شوند. به همین دلیل ممکن است که قیمت جویس‌های مختلف با یک دیگر اختلاف جزئی داشته باشند. اما در صورتی که مشاهده کردید قیمت یک جـویس نسبت به جویس‌های دیگری اختلاف قیمت بسیار زیادی داشته و از همگی آن‌ها با اختلاف ارزان‌تر می‌باشد، به طور قطع باید به اصالت آن شک کرده و از خرید آن خودداری نمایید.

البته ممکن است برخی از افراد سود جو، جویس‌های تقلبی را هم قیمت جویس‌های اورجینال به مشتریان عرضه کنند. برای جلوگیری از چنین پیشامدی باید جهت خرید جویس به سایت‌ها و یا فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

فروشگاه ویپ و پادسیستم تهران ویپ از اولین‌های بازار ویپ و پاد سیستم است که همواره محصولات خود را با بهترین قیمت و ضمانت اصالت و کیفیت به ویپر‌های تهران و ایران ارائه ‌می‌کند.

کلام آخر

متاسفانه این روز‌ها استفاده از انواع ویپ و پاد سیستم رو به افرایش بوده و بسیاری از افراد بخصوص جوانان از این دستگاه‌ها برای پر کردن زمان بیکاری خود استفاده می‌کنند. در صورتی که این افراد باید بدانند که جویس‌ها به سبب داشتن نیکوتین و اسانس برای سلامتی مضر بوده و در صورت استفاده بی از حد از دستگاه ویپ ممکن است به آن اعتیاد پیدا کنند.

اما در این بین افرادی هستند که به طمع سود بیشتر، محصولات ویپینگ تقلبی مثل جویس و سالت تقلبی را وارد بازار کرده و آن‌ها با عنوان کالای اصل به فروش می‌رسانند. متاسفانه این محصولات تقلبی سلامت انسان‌ها را به طور جدی به خطر انداخته‌اند و آن‌ها با مشکلات متعددی رو به رو می‌کنند. به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردم که با بیان تفاوت جویس تقلبی و اصلی، به شما آموزش دهیم که چگونه از اصالت کالای خود مطمئن شوید.

از این تا پایان این مقاله از رسانه حرف تازه با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاس گزاریم./۵۰۶۲۶۴

نظرات