کارواش اتوماتیک رباتیک لیزری چیست؟

0

کارواش اتوماتیک

کمبود وقت و هم چنین انتظارهای طولانی در صف‌های کارواش، از جمله مهم‌ترین مشکلات افراد با کارواش‌های سنتی بوده و هست. همین امر موجب به وجود آمدن سری جدیدی از کارواش‌ها به نام کارواش اتوماتیک شده است که می‌تواند پاسخ بسیاری مناسبی برای رفع این مشکل‌ها باشد.

با کمی جستجو در بازارهای جهانی و داخلی متوجه برندهای مختلفی از کارواش اتوماتیک می‌شویم. اما ویژگی‌های بهترین کارواش اتوماتیک چیست؟ ما در این مقاله سعی داریم با معرفی ویژگی‌های مختلف و حیاتی یک کارواش اتوماتیک به شما در انتخاب بهترین کارواش اتوماتیک کمک کنیم.

 تاریخچه کارواش اتوماتیک

شاید تصور کنید کاوراش اتوماتیک در سال‌های اخیر به بازار معرفی شده است، اما خوب است بدانید اولین کارواش اتوماتیک و البته ساده‌ترین مدل آن در سال ۱۸۰۰ اختراع شده است.

به دلیل استقبال مردم از این نوع کارواش و هم‌چنین افزایش مالکیت خودرو، متخصصین تلاش بسیاری در زمینه ارتقا کارواش اتوماتیک انجام داده و بعد از مدت کوتاهی با استفاده از المان‌هایی مانند فرچه، کف پاش، صابون‌های ملایم، ریل‌های قدرتمند و … انواع مختلف و پیشرفته‌ای از کارواش اتوماتیک را به بازار ارائه دادند.

 کارواش لیزری یا تاچ لس

بعد از گذشت مدتی از عرضه کارواش‌های برسی و فرچه‌ای به بازار مصرف، شکایت‌های بسیاری از این محصول به دلیل صدمه زدن برس‌ها به سطح ماشین توسط افراد مختلف ارائه شد. همین امر باعث شد تا ایده کارواش‌های لیزری و تاچ لس برای ساخت بهترین کارواش اتوماتیک در ذهن متخصصین این صنعت شکل بگیرد.

 کارواش اتوماتیک

شرکت استیم پاور تنها تولیدکننده کارواش اتوماتیک لیزری در ایران است. کارواش رباتیک لیزری معروف به روبوواش در سریع ترین زمان (۶ دقیقه) ماشین رو تمیز می شوره و کاملا خشک می کنه و برق می اندازد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت کارواش اتوماتیک لیزری کلیک کنید.

کارواش رباتیک لیزری استیم پاور بهترین کارواش اتوماتیک

وقتی صحبت از بهترین کارواش اتوماتیک می‌شود، بدون شک کارواش لیزری اولین گزینه‌ای است که به ذهن می‌آید.

این نوع کارواش بدون هیچ تماسی و تنها با استفاده از جت‌های قوی آب و مواد شوینده، تمام آلودگی روی بدنه ماشین را به بهترین شکل ممکن پاک می‌کند؛ به همین جهت گزینه بسیار مناسبی برای خودروهایی با بدنه واکس خورده و دارای پوشش‌های حساس به حساب آمده و احتمال رسیدن آسیب به بدنه را به میزان بسیار زیادی کم می‌کند.

چرا کارواش رباتیک تاچ لس بهترین کارواش اتوماتیک است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است به طور دقیق‌تر به بررسی ویژگی‌ها و مزایای کارواش اتوماتیک بپردازیم.

 • کارواش لیزری به دلیل نداشتن تماس مستقیم با بدنه ماشین، از ایجاد هر گونه خط و خش جلوگیری بر روی بدنه و از بین رفتن واکس بدنه جلوگیری می‌کند.
 • بعد از گذشت زمان و از تضعیف بافت برس‌های کارواش اتوماتیـک فرچه‌ای، ممکنه است به قسمت‌های حساس ماشین و حتی آینه ماشین، آسیب برسد، این در حالی است که کارواش لیزری این احتمال را جای ممکن کم کرده و انتخاب ایمن‌تری به حساب می‌آید.
 • یکی از بزرگترین مشکلات کارواش سنتی، استفاده زیاد از آب است، این در حالی است که سیستم پیشرفته و مدرن کارواش اتوماتیـک لیزری، مصرف آب را به بهینه‌ترین حالت خود انجام می‌دهد.
 • با استفاده از کارواش اتوماتیـک زمان شستشوی ماشین تا میزان بسیار زیادی نسبت به کارواش سنتی کاهش یافته و می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت شما شود.
 • کارواش های فرچه‌ای به دلیل اصطحکاک بسیار زیاد خود، عمر مصرف بسیار پایینی داشته و نیاز به تعویض مکرر دارند، اما کارواش اتوماتیـک لیزری به دلیل نداشتن برخورد با بدنه ماشین، دارای طول عمر بالاتری بوده و نیاز کمتری به تعویض قطعات دارد.

 کارواش رباتیک لیزری ربوواش

ربوواش یکی از بهترین انواع کارواش اتوماتیـک در جهان است که با سیستم مدرن و پیشرفته خود این امکان را به شما می‌دهد تا در کمترین زمان انواع لکه‌های موجودر بر روی بدنه ماشین را بدون ایجاد هر گونه آسیب بر روی بدنه ماشین خود از بین ببرید.

کارواش اتوماتیک

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارواش اتوماتیـک ۳۶۰ درجه ربوواش داشتن قابلیت خشک کن به صورت آنی است و بدون نیاز به جابه‌جایی و داشتن فضای بزرگ می‌توان ماشین را به طور کامل و بدون نیاز به نیروی انسانی خشک کرد.

شرکت استیم پاور که سابقه درخشانی در زمینه تولید و واردات تجهیزات کارواش بخار دارد، زمینه فعالیت خود را گسترده‌تر کرده و وارد کننده انحصاری  بهترین کارواش تمام اتوماتیـک لیزری یعنی ربوواش است.

 مزایای کارواش اتوماتیک روبوواش

 • بهترین کارواش اتوماتیـک لیزری در خاورمیانه
 • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین نسبت به دیگر نمونه‌ها
 • خدمات پس از فروش و در دسترس بودن تمامی قطعات دستگاه به دلیل نزدیک بودن کشور سازنده
 • انجام تمامی فرایندهای شستشو و خشک کردن به صورت تمام اتوماتیک و بدون نیاز به حضور نیروی انسانی
 • داشتن کنترل از راه دور و کاربری آسان دستگاه
 • مصرف بسیار پایین و صرفه‌جویی در مصرف آب و مواد شوینده
 • جلوگیری از ایجاد آسیب به رنگ و بدنه به دلیل تاچ لس بودن دستگاه

 کارواش اتوماتیک رباتیک لیزری در چه مکان‌هایی قابل استفاده است؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کارواش اتوماتیـک روبوواش، کوچک بودن دستگاه متناسب با امکانات آن است، و نسبت به انواع مختلف کارواش سنتی و کارواش اتوماتیـک فرچه‌ای به فضای بسیار کمتری نیاز دارد. هم چنین تمام اتوماتیـک بودن این دستگاه باعث شده است که نیاز حداقلی به وجود نیروی انسانی بوده و از این بابت نیز مقرون به صرفه است.

به دلیل وجود مزایای گفته شده، این دستگاه در مکان‌های مختلفی از جمله کارواش‌های خود گردان، پارکینگ‌های طبقاتی، مراکز خرید، پمپ بنزین‌ها، نمایشگاه‌های خودرو و… قابلیت نصب و استفاده دارد.

کارواش اتوماتیک

نتیجه گیری

نیاز به شستشوی مداوم خودرو و هم‌چنین صف‌های انتظار طولانی در کارواش‌های سنتی باعث به وجود آمدن انواع کـارواش اتوماتیک و ارائه آن به بازار شده است.

کارواش‌های تمام اتوماتیک به دو دسته کارواش‌های اتوماتیک فرچه‌ای و کـارواش اتوماتیک لیزری تقسیم بندی می‌شوند که بعد از بررسی تمامی این مزایا و معایب می‌توان کـارواش اتوماتیک لیزری را به عنوان بهترین کـارواش اتوماتیک در نظر گرفت./۴۷۸۳۶۷

نظرات