علت باطل شدن طبابت حسین روازاده (حکیم روازاده) چه بود؟ +‌سند ممنوعیت طبابت

2

علت باطل شدن طبابت حسین روازاده (حکیم روازاده) چه بود؟ +‌سند ممنوعیت طبابت

حسین روازاده معروف به حکیم روازاده پزشک طب سنتی در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ از طبابت محروم شد و این محرومیت طبابت دائمی بوده و در سراسر کشور لازم الاجراست. این پزشک سنتی به دلیل استفاده روازاده از روشهای غیر علمی و خرافی و فروش دارو از طریق فضای مجازی در سالهای ۹۲.۱۳۹۶، ۹۸ و ۱۴۰۰ و… از فعالیت منع و در نهایت در شهریور ۱۴۰۲ بطور کل وی را از طبابت منع کردند.

حکیم روازاده از تاریخ چهارم شهریور ۱۴۰۲ به دستور سرپرست مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان از طبابت محروم به صورت دائم و مدام العمر شد. وی طی نامه‌ای به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نوشت که دکتر حسین روازاده به صورت دائم از فعالیت در حرفه پزشکی محروم شد.

دکتر سید هاشم دریاباری سرپرست مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، محرومیت دائم دکتر حسین روازاده از اشتغال به حرفه پزشکی را اعلام کرد.

ممنوعیت حکیم روازاده از طبابت

ماجرای محرومیت حکیم روازاده از طبابت

حکم محرومیت طبابت دکتر حسین روازاده (حکیم روازاده) از ۴ شهریورماه امسال با امضای دکتر سید هاشم دریاباری سرپرست مرکز نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت به مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.

گفتنی است، حکم محرومیت دائم از اشتغال به حرفه های پزشکی و وابسته در سراسر کشور برای حسین روازاده با نظر هیئت عالی سازمان نظام پزشکی و تایید رای مذکور در دادگاه تجدید نظر استان تهران صادر شد.

حکم محرومیت طبابت دکتر حسین روازاده (حکیم روازاده)

علت ممنوعیت دائم حسین روازاده از طبابت

حسین روازاده که با سخنان و تجویزهای جنجالی همیشه مورد انتقاد بود، حالا از طبابت به صورت دائم محروم شده و این موضوع با استقبال جامعه پزشکی در کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

روازاده به دلیل استفاده روازاده از روشهای غیر علمی و خرافی و فروش دارو از طریق فضای مجازی در سالهای ۹۲.۱۳۹۶، ۹۸ و ۱۴۰۰ و… از فعالیت منع و در نهایت در شهریور امسال بطور کل وی را از طبابت منع کردند.

او مدتی هم با استفاده از پروانه مطب پزشکان دیگر در مطب خود در خیابان جمهوری تهران فعالیت غیر قانونی داشت!

علت دقیق ممنوعیت دائم حسین روازاده (حکیم روازاده) از طبابت +‌سند

سلامت نیوز در گزارشی نوشت: حسین روازاده مدعی است از دانشگاهی در ایتالیا مدرک پزشکی را اخذ کرده اما بعد از مراجعه به ایران، به دلیل اینکه آن دانشگاه مراتب علمی لازم را نداشته مدرک پزشکی وی توسط وزارت بهداشت مورد قبول واقع نشد اما در نهایت مشخص نیست که چه اتفاقی افتاد که وزارت بهداشت مدرک وی را تائید کرد و وی توانست حتی کد نظام پزشکی دریافت کند.

روازاده از امضا کنندگان نامه (معروف به ۲۵۰۰ پزشک) به حسن روحانی رئیس جمهوری وقت بود که معتقد بودند واکسن‌های mRNA می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری روی سلامت مردم به جای بگذارد! نامه‌ای که متاسفانه رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، وزیر فعلی بهداشت و بسیاری دیگر از مسوولین و سیاست گذاران نظام سلامت هم آن را امضا کرده بودند.

روازاده به دلیل استفاده روازاده از روشهای غیر علمی و خرافی و فروش دارواز طریق فضای مجازی در سالهای ۹۲.۱۳۹۶، ۹۸ و ۱۴۰۰ و… از فعالیت منع و در نهایت در شهریور امسال بطور کل وی را از طبابت منع کردند.

استفاده از روشهای غیر علمی و خرافی

وی مدتی هم با استفاده از پروانه مطب پزشکان دیگر در مطب خود در خیابان جمهوری تهران فعالیت غیر قانونی داشت! یکبار با واکسن هراسی و سخنان کذب خصوصا در باره بیماری کرونا و بار دیگر به دلیل درمانهای من درآوردی و غیرعلمی بیماری کرونا به تهدید سلامت عمومی ادامه داد.

روازاده ادعا داشت که واکسن وارداتی در صورت تزریق به مردم باعث مرگ آن‌ها می‌شود و یا همچنین ادعای موثر بودن اقدامات درمانی مثل حجامت، مصرف قطره حنظل و جوش شیرین برای کرونا را داشت.

پس از این ادعاها با نامه دکتر علویان رئیس نظام پزشکی تهران مبنی بر این که هر کسی که ادعاهای ضد واکسن دارد، باید مستندات خود را در خصوص عوارض واکسن کرونا ارائه کند اما روازاده بدون توجه به هشدارها پس از مدتی روی آنتن صدا و سیما ظاهر شد. وی در برنامه‌ای که از شبکه خبر پخش میشد ادعای خود در خصوص مضرات واکسن را تکذیب کرد و گفت افرادی که در معرض خطر هستند حتما باید واکسن بزنند.

در نهایت در مهرماه ۱۴۰۰، به دلیل اظهارات مخرب در جهت تخریب پروسه واکسیناسیون عمومی بار دیگر از سوی ریاست جدید سازمان نظام پزشکی به دادسرای انتظامی نظام پزشکی احضار شد.

نمونه این تجویز‌های غیر علمی در درمان تومور معده آیت الله هاشمی شاهرودی و سرطان مثانه آیت الله حائری شیرازی رخ داد که منجر به فوت هر دوی آن‌ها گردید.

فرزند مرحوم آیت الله حائری شیرازی امام جمعه فقید شیراز در یادداشتی تلگرامی مدعی شد که پدرش و مرحوم آیت الله سید محمود شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام از تجویزهای حسین روازاده کارشناس طب اسلامی استفاده کردند و همین تجویزها عامل مرگ آنان بوده است.

حجت الاسلام شهاب الدین حائری شیرازی در این یادداشت نوشت: «مرحوم پدر، علی رغم تاکید همه اطبا بر ضرورت عمل جراحی و برداشتن عضو سرطانی به طبابت طبیب عَلَفی که آیت الله هاشمی شاهرودی معرفی کرده بود گردن نهاد، این شخص کسی نبود جز همان حکیم روازاده معروف. که بعدا فرزند ارشد مرحوم آیت الله محمود شاهرودی ریاست مجمع تشخیص مصلحت با تاسف اعلام کرد سبب مرگ زودهنگام وی به دلیل عمل به طبابت همین شخص دانست.»

2 دیدگاه در “علت باطل شدن طبابت حسین روازاده (حکیم روازاده) چه بود؟ +‌سند ممنوعیت طبابت

  1. مهدی گفت:

    یک حکیم بی بدیل و سترک و شجاع و شفاف
    درود بر حکیم و دکتر روازاده
    ایشان دکتر ملت هستند ن دولت

  2. تمنا گفت:

    والله من از داروهاش استفاده کردم خداوکیل خوب بوده بعدم چطوریکه پزشک بیمارستان که با تشخیص غلط بیمارو کشته همیشه از جرم تبرئه میشه؟ چطوری اونا پروانشون باطل نمیشه؟ پرستار شیفت‌شب که میخوابه بیمار میمیره چرا بیکار نمیشه؟

نظرات