اعتصاب بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا به علت بوسه رئیس فدراسیون

0

اعتصاب بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا به علت بوسه رئیس فدراسیون

تعدادی از اعضای تیم فوتبال زنان اسپانیا به علت بوسه رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا دست به اعتصاب زدند و تهدید کردند تا زمانی که لوئيس روبیالس از سمت خود برکنار نشود، در هیچ مسابقه‌ای برای این کشور بازی نخواهند کرد.

اعتصاب بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا به علت بوسه رئیس فدراسیون

به گزارش یورونیوز فارسی، ده ها تن از اعضای تیم فوتبال زنان اسپانیا که قهرمان جام جهانی شده‌اند، تهدید کردند تا زمانی که لوئيس روبیالس از سمت خود به عنوان رئيس فدراسیون فوتبال این کشور برکنار نشود، در هیچ مسابقه‌ای برای این کشور بازی نخواهند کرد.

لوئیس روبیالس که پس از قهرمانی جام جهانی در مراسم جشن قهرمانی لب‌های جنیفر هرموسو، بازیکن شماره ۱۰ این تیم را بوسید در روزهای اخیر تحت فشار قرار داشته که از سمت خود برکنار شود. با این حال روبیالس با رد کردن انتقادات آن‌را یک بازی و فشار رسانه‌ای خوانده و تاکید کرده از سمت خود کنار نخواهد رفت.

علاوه‌بر بیانیه‌ای که بازیکنان تیم ملی زنان اسپانیا منتشر کرده‌اند، هرموسو هم جمعه شب در بیانیه‌ای که از طریق اتحادیه بازیکنان فوتبال این کشور منتشر شده گفت که در هیچ لحظه‌ای از بوسه بر لب‌هایش از این اقدام رضایت نداشته است. این خلاف ادعایی است که پیشتر از سوی روبیالس مطرح شده و آن بوسه را «توافقی» خوانده بود.

هرموسو همچنین اضافه کرد که پس از این اقدام «جنسی نابجا و بدون رضایت، احساس شوک و آسیب‌» کرده است. او همچنین اضافه کرده که بلافاصله پس از این حادثه از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال تحت فشار قرار گرفته که در بیانیه‌ای مشترک تلاش کند فشارها از روبیالس برداشته شود.

در آن بیانیه خانم هرموسو گفته بود که بوسه توافقی بوده و چندان مسئله بزرگی رخ نداده است. با این حال پس از آن و با ادامه فشارهای داخلی و بین‌المللی نسبت به اقدامی که رئيس فدراسیون فوتبال اسپانیا انجام داده، بازیکنان تیم ملی زنان این کشور و شخص هرموسو از این رفتار آقای روبیالس انتقاد کرده و خواهان استعفای او شده‌اند.

در بیانیه منتشر شده از سوی بازیکنان تیم ملی زنان اسپانیا نام ۵۶ نفر شامل تمام ۲۳ نفری که در دوره اخیر موفق شدند تیم ملی فوتبال کشورشان را به مقام قهرمانی جهان برسانند دیده می‌شود.

لوئیس روبیالس، ۴۶ ساله، در سخنرانی نیم ساعته خود در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اسپانیا در روز جمعه بابت رفتارش در مراسم روز یکشنبه گذشته عذرخواهی کرد. او با این حال ضمن رد احتمال استعفای خود گفت که قربانی «تلاش برای ترور اجتماعی» شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا از «فمینیست‌های تقلبی» که به دنبال «حقیقت» نیستند انتقاد کرد. او به طور مشخص به سه عضو دولت چپگرای پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا اشاره کرد که خواستار استعفای او شده‌اند.

نظرات