نکات مهم که در لاک ژل زدن باید بدانیم!

0

شاید استفاده از لاک ژل ساده ترین مرحله مانیکور و کاشت ناخن باشد. اما تفاوت بین یک ناخن کار حرفه ای و یک مبتدی از جزئیات کوچک شروع می شود. از این رو نکات مهم لاک ژل ناخن را که ممکن است فراموش کنید یا به طور تصادفی انجام دهید را برایتان شرح می دهیم.

  نکات مهم در لاک ژل زدن

بستر ناخن را جدی بگیرید

آماده سازی و استفاده از ناخن باید نصف زمان ژل ناخن را ببرد. تصور کنید که کوتیکول های دست شما برداشته نشده و روی آن لاک ژل زده شده است. در این صورت پس از مدتی طبیعی است که ژل لاک روی این کوتیکول ها بلند شود. علاوه بر این، بستر سازی و مانیکور ناخن نقش بسیار مهمی در تمیزی کار دارد.

بستر سازی و مانیکور ناخن یکی از نکات اصلی ژلیش ناخن است، پس کوتیکول های ناخن را با دقت بچینید.

استفاده از بیس کات بر روی ناخن

حتما سعی کنید از یک لایه بیس کات ناخن برای زیرسازی ناخن استفاده کنید و زیر دستگاه لاک خشک کن آن را خشک کنید سپس از لاک ژل بر روی آن استفاده نمایید.

استفاده از یک ضد قارچ

از یک ضد قارچ با کیفیت خوب برای خشک کردن ناخن ها و خشک کردن آنها استفاده کنید. ضد قارچ رطوبت، روغن و کثیفی اضافی سطح ناخن را از بین می برد و بستر مناسبی برای کاشت فراهم می کند.

استفاده بیش از حد از بافر ناخن توصیه نمی شود

با استفاده از بافر سطح ناخن را کمی صیقل دهید، زیاده روی کردن در این کار باعث می شود لاک ژل به خوبی روی ناخن هایتان قرار نگیرد.

به سلامت ناخن ها توجه کنید

ناخن های خیلی آسیب دیده را نمی توان ژلیش کرد. سطح ناصاف این ناخن ها اجازه نمی دهد لاک ژل به درستی قرار گیرد. در چنین مواقعی بهتر است از ژل سخت استفاده شود.

عدم وجود روغن در کوتیکول ناخن

برای پاک کردن لاک ژل قبلی به استون نیاز دارید که ناخن و پوست اطراف آن را خشک می کند. پس از آن باید از روغن کوتیکول و کرم دست استفاده شود. اما اگر قصد دارید فوراً مانیکور ژلی را انجام دهید، تا زمانی که آن را تمام نکرده اید از روغن و کرم کوتیکول استفاده نکنید، زیرا روغن های موجود در آنها می توانند روی سطح ناخن باقی بمانند و باعث خراب شدن لاک ژل شوند.

استفاده از لاک ژل با کیفیت

شما می توانید با خرید یک لاک ژل باکیفیت، تنها با زدن یک لایه از این لاک بر روی ناخن بسنده کنید و لازم نباشد لایه دیگری بر روی آن بزنید زیرا افزایش تعداد لایه های لاک ژل بر روی ناخن باعث بلند شدن آن می شود؛ سعی کنید لاک زل های مناسب با کیفیت بالا تهیه کنید؛ فروشگاه های آنلاین مانند سایت فروشگاهی گلارا انواع لاک ژل ها با رنگ بندی متنوع در سایت خود عرضه کرده است.

لاک ژل باکیفیت

یک لایه نازک ژل لاک همیشه کافی است!

اگر از چند لایه نازک استفاده می کنید بهتر است از از لایه های کم با ظرافت بیشتر استفاده است. ممکن است بخواهید در ابتدا همان کاری را که با لاک ناخن غلیظ انجام می دهید، با لاک ژل انجام دهید. اما اگر لایه ضخیم است نگران نباشید، قبل از خشک شدن و بدون بهم ریختگی لاک ژل را بردارید.

لبه آزاد ناخن را ببندید

فراموش نکنید که لاک ژل را در انتهای آن به صورت ضربدری بزنید و لبه آزاد ناخن را بپوشانید. البته باید از ژل تاپ کت و بیس کوت به همین صورت استفاده کنید. این باعث می شود که ژل لاک شما لب های شما را پر نکند.

پوشاندن لبه آزاد ناخن در انتهای ناخن

لبه آزاد ناخن را بپوشانید؛ قبل از خشک شدن ژل لاک را از روی پوست پاک کنید.

اگر لاک ژل را به دیواره یا کوتیکول ناخن بزنید، نگران نباشید. لاک های اضافی را با خلال دندان یا گوش پاک کن از اطراف پاک کنید. یکی از مزیت های اصلی لاک ژل این است که می توانید بسیاری از خرابی ها را قبل از خشک شدن برطرف کنید و به راحتی این لاک خشک نمی شود.

استفاده از ریموور برای پاک کردن لاک ژل

به یاد داشته باشید که پاک کردن ژل لاک به اندازه استفاده صحیح از آن مهم است. هرگز سعی نکنید لاک ژل را با دست بلند کنید. این کار آسیب زیادی به کوتیکول شما وارد می کند.

استفاده از پرایمر

برای ماندگاری ژل لاک تا جای ممکن بهتر است قبل از لایه پایه از پرایمر غیر اسیدی استفاده کنید. پرایمرهای اسیدی انتخاب خوبی برای ژل لاک نیستند و می توانند باعث ایجاد حساسیت شوند.

دست های خشک

از هیچ مایع، روغن یا کرم استفاده نکنید. هنگام استفاده از ژل لاک، دست ها باید کاملا خشک باشند.

شیشه لاک ژل را تکان دهید

حتما قبل از استفاده از ژل ناخن، لاک ژل را بین دستان خود بچرخانید تا رنگدانه ها با هم مخلوط شوند. همچنین پس از باز کردن لاک ژل، برس را در ظرف تکان دهید تا مخلوط شود.

از یک برس نازک استفاده کنید

برای کار تمیز و دقیق بهتر است از یک برس سر نازک جداگانه برای ژل کردن دیواره و کوتیکول استفاده کنید.

زمان لازم برای خشک شدن لاک ژل

زمان لازم برای خشک کردن ژل لاک را در داخل دستگاه UV-LED رعایت کنید. هر مارک لاک ژل باید برای مدت زمان مشخصی برای خشک شدن در دستگاه قرار گیرد که معمولاً روی آن مشخص می شود. اگر ژل پولیش مدت کوتاه تری داخل دستگاه UV-LED بماند پیچ خورده و اگر بیشتر در داخل دستگاه بماند شکننده می شود.

استفاده از تاپ کات ناخن

تاپ کات ناخن یا همان تاپ کوت، یکی از انواع تثبیت کننده هایی است که می تواند بر روی لاک ژل های خشک شده زده شود و آن را زیباتر و درخشنده تر نمایش دهد.

نکات ژلیش ناخن

  • قبل از خشک شدن ناخن را به دقت بررسی کنید.
  • ناخن مشتری را بین انگشتان خود بچرخانید و نور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ لک (حباب، مو یا لکه) وجود ندارد. شما می توانید تمام مشکلات را قبل از خشک شدن ژل لاک حل کنید.
  • تمیز کردن ناخن پس از هر بار استفاده از لاک ژل و خشک شدن آن! بعد از هر لایه ژل لاک، لاک ژل را با پد پاک کننده پاک کنید. زیرا محوطه سالن پر از گرد و غبار است و هر چقدر هم که سریع حرکت کنید، آنها بر روی ناخن قرار میگیرند؛ سپس لایه دیگر را بزنید.
  • بیش از حد ژل لاک را به صدف ناخن خود نکشید؛ برس را با لاک ژل مالش ندهید و سعی کنید مقدار متناسبی از ژل را بردارید. زیرا در این صورت ژل لاک روی کوتیکول می افتد و باید از ابتدا شروع کنید.

نکاتی راجب ژلیش ناخن

آیا ژل ناخن ناخن ها را بلند می کند؟

خیر برای بلند کردن ناخن باید از موادی مانند پودر قبلی و کاشت یا پلی ژل استفاده کرد تا ناخن بلندتر شود. لاک ژل یک رنگ است که روی مواد یا ناخن های طبیعی اعمال می شود، شبیه به لاک معمولی.

علت تغییر رنگ ژل لاک در چیست؟

تغییر رنگ ژل لاک می تواند دلایل زیادی داشته باشد. از لاک ژل و تاپ کوت گرفته تا تماس ناخن با مواد مختلف.

دلیل پاک کردن لاک ژل ناخن چیست؟

لایه های ضخیم ژل لاک را می توان حذف کرد. به همین دلیل گفتیم از لایه نازک استفاده کنیم. همچنین، زمانی که دست خود را روی دستگاه UV یا LED می گذارید، ناخن ها را پایین نگه دارید و ثابت بمانید. برای مهارت بیشتر، پس از زدن ژل لاک می توانید هر انگشت را برای چند ثانیه در دستگاه خشک کرده و به کار خود ادامه دهید. در نهایت تمام انگشتان خود را زیر نور LED یا UV خشک کنید./۵۲۴۴۳۰

نظرات