چطور اکسیدان مناسب برای موهای سفید را انتخاب کنیم؟

0

انتخاب اکسیدان مناسب برای موهای سفید به مقدار تارهای سفید مو و عوامل دیگر بستگی دارد. گرفتن سفیدی مو کاری تخصصی بوده که علاوه بر درصد مناسب اکسیدان، نکات دیگری نیز دارد.

اکسیدان نوعی ماده شیمیایی است که برای فعال کردن رنگ مو در انواع و درجه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده دارای آب اکسیژنه است و به همین دلیل قادر خواهد بود تا پولک های مو را باز کند. هرچقدر فولیکول های مو بیشتر باز شوند، سفیدی موها هم کمتر می شوند.

 اکسیدان مناسب موهای سفید

عواملی که در انتخاب و خرید یک اکسیدان مناسب برای پوشاندن سفیدی مو اهمیت دارند، مواردی مانند جنس، ضخامت و میزان سفیدی مو و همچنین رنگ طبیعی را شامل می شوند. در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با عملکرد انواع اکسیدان ها

داشتن اطلاعات کافی درباره اینکه هر شماره رنگ مو چه عملکردی دارد، به انتخاب اکسیدان مناسب برای موهای سفید کمک شایانی می‌نماید. به طور کلی اکسیدان‌ها در چهار درصد طبقه بندی می‌شوند به عنوان مثال اکسیدان ۳ درصد عملکرد شیمیایی کمتری نسبت به سایر اکسیدان‌ها داشته و معمولاً برای مواردی مانند استفاده از رنگ‌های تیره و یا مش کردن استفاده می شود.

همچنین اکسیدان شماره ۶ نیز برای کسانی مناسب‌تر است که درصد سفیدی موهایشان چندان زیاد نباشد و از این اکسیدان، برای پوشش تارهای سفید مو استفاده می‌شود.

اکسیدان با درصد ۹ نیز برای روشن کردن و دکلره مو بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین اکسیدان شماره ۱۲ قوی‌ترین نوع اکسیدان به شمار آمده و برای دکلره‌ های قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه انتخاب اکسیدان مناسب برای موهای سفید

اکسیدان موهای سفید

برای اینکه بتوانید اکسیدان مناسب از بین بردن سفیدی مو را انتخاب کنید، همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، می بایست با میزان عملکرد شیمیایی اکسیدان ها آشنا بود. علت آن است که موهای سفید حساسیت بالایی داشته و رنگ کردن موهای سفید نسبت به سایر موها، نیاز به تخصص و مهارت ویژه تری دارد.

اگر در ترکیب رنگ مورد نظر خود از اکسیدان ۶% استفاده کنید، این کار باعث خواهد شد که با حالت دو رنگی در موهای خود روبرو نشوید و رنگ مو در طولانی مدت و با شستشوی زیاد دوام بالایی داشته باشد. اهمیت انتخاب اکسیدان را نمی توان نادیده گرفت؛ چون اگر اکسیدان مناسب انتخاب نشود، قطعاً نمی توان انتظار یک نتیجه مطلوب را در پایان کار داشت.

توجه داشته باشید که با افزایش عدد، اکسیدان با شدت بالاتری همراه خواهد بود و موها را روشن تر خواهد کرد. اکسیدان ۶% به این دلیل که اکسیدان ملایم تری است، برای رنگ کردن موهای سفید، توسط آرایشگران بسیار مورد توجه قرار می گیرد. به جز موهای سفید، موهای حساس به رنگ هم بهتر است از این شماره برای انتخاب اکسیدان استفاده کنند.

اهمیت استفاده از اکسیدان مناسب برای موهای سفید

سفید شدن موها، موضوعی است که به سراغ همه افراد می رود. چه به دلیل افزایش سن و چه سفیدی زودرس موها که عوامل مختلفی آن را موجب می شوند. همانطور که می دانید نمی توان از موهای سفید انتظار داشت که با هر رنگ مویی از خود سازگاری نشان دهند. به همین دلیل هنگام رنگ کردن مو، انتخاب شماره مناسب اکسـیدان برای گرفتن موهای سفید بسیار موضوع مهم و حائز اهمیتی به شمار می آید.

از آنجایی که با وجود آب اکسیژنه کمتر، نفوذ اکسیدان به رنگدانه مو بیشتر بوده، طبیعتاً موهای سفید راحت تر رنگ می گیرند. البته در بحث مربوط به اکسـیدان مناسب برای موهای سفید نباید این موضوع را نادیده گرفت که میزان مورد نیاز اکسیدان به ترکیب رنگ را نمی توان به صورت واضح بیان کرد. این کار به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد.

سایر عوامل مهم برای پوشانندگی موهای سفید

بهترین اکسیدان برای موهای سفید

علاوه بر انتخاب اکسیدان مناسب برای موهای سفید، برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش و دلخواه، عوامل دیگری مانند نسبت به کار بردن مقدار رنگ مو به اکسیـدان نیز اهمیت زیادی دارد. در صورتی که این موضوع رعایت نشود، ممکن است آنطور که باید رنگ مو فعال نشده و موها به رنگ مورد نظر در نیاید. نکته دیگر در این خصوص زمان ماندن اکسیـدان و رنگ مو بر روی مو می‌باشد.

علاوه بر اینها، از آنجایی که ضخامت موهای سفید نسبت به موهای دیگر بیشتر بوده، بنابراین نسبت به رنگ پذیری و عملکرد اکسیـدان، مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند. بنابراین قبل از انجام رنگ مو انجام تدابیری مانند نرم کردن و شانه زدن موها به طور صحیح نیز اهمیت زیادی دارد.

درصد اکسیدان مناسب برای موهای سفید

معمولاً گفته می شود شماره اکسیدانی که برای موهای سفید مناسب است، باید ملایم باشد زیرا تنها در این صورت موها دچار سوختگی نخواهند شد. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که موهای سفید در مقایسه با موهای معمولی از شکنندگی بیشتری برخوردار هستند. به همین دلیل، شماره اکسیـدانی باید مورد استفاده قرار گیرد که عملکرد شیمیایی کمتری دارد.

اگرچه انتخاب اکسیـدان مناسب برای موهای سفید به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما عمدتاً برای پوشاندن موهای سفید، اکسیـدان ۶ درصد بهترین گزینه به شمار می آید. زیرا این نوع اکسیـدان به دلیل آب اکسیژنه کمتری که دارد، آسیب پذیری موهای سفید را به حداقل رسانده و نتیجه بهتری نیز حاصل می گردد.

همچنین باید گفته شود که تکنیک‌های مختلفی برای رنگ کردن موهای سفید وجود دارد که ممکن است از درصدهای دیگر اکسیدان مانند شماره ۹ نیز برای این کار استفاده شود. از آنجایی که این اکسیـدان بسیار قوی بوده، خطر سوختگی مو را به همراه دارد، پس استفاده از آن به تخصص و مهارت نیازمند است.

سخن پایانی

به طور کلی می توان گفت که انتخاب اکسیـدان مناسب برای از بین بردن سفیدی مو یک امر بسیار تخصصی محسوب می گردد. ما در این مطلب در مورد نحوه انتخاب و شماره اکسیـدان مناسب برای موهای سفید با شما صحبت کردیم.

موهای سفید بسیار حساس و شکننده هستند و نمی توان از اکسیـدان هایی که شماره های بالاتری دارند و ملایم نیستند، استفاده کرد. به همین دلیل، هنگام انتخاب بهترین اکسیـدان برای پوشش موهای سفید، به این نکته باید توجه بیشتری داشت، در غیر این صورت چه بسا موهای سفید شما دچار آسیب بیشتری شوند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که استفاده ناصحیح از اکسیـدان ها برای رفع سفیدی مو، ممکن است برای پوشاندن همه موهای سفید جوابگو نباشد./۲۰۴۱۴۷

نظرات