ثبت نام لاتاری کی هست؟ | لایزرو

0

زمان شروع ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴، ۵ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۳ مهر) می‌باشد و مهلت ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۴ آمریکا تا ۸ نوامبر ۲۰۲۲ (۱۷ آبان ۱۴۰۱) خواهد بود. زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ در حال حاضر به طور دقیق مشخص نشده اما در منابع غیر رسمی، زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ یا زمان ثبت نام لاتاری ۱۴۰۲ به تاریخ میلادی ۲ اکتبر ۲۰۲۵ گمانه زنی شده، این تاریخ به شمسی (تقویم ایران) معادل ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ می‌باشد. البته ممکن است این تاریخ با انتشار دستورالعمل جدید KCC تغییر پیدا کند، در صورت تغییر تاریخ شروع و پایان ثبت نام لاتاری اطلاعات این صفحه بروز رسانی خواهد شد و از طریق صفحه اینستاگرام لایزور به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

 ثبت نام لاتاری کی هست؟ | لایزرو

لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت یا همان “برنامه برنده شدن در قرعه کشی ویزای کارت سبز آمریکا”، یک برنامه است که توسط دولت آمریکا برگزار می شود و افرادی که در آن شرکت کنند، فرصتی برای دریافت اقامت دائم در ایالات متحده را به دست می‌آورند.

با شرکت در این برنامه، افراد می توانند از کشورهای مختلفی از جمله ایران، شرکت کنند. برندگان لاتاری جواز دریافت گرین کارت را خواهند داشت و برای دریافت ویزا بایستی مراحل مختلفی همچون تکمیل فرم DS-260، تست پزشکی، مصاحبه لاتاری را پشت سر بگذارند.

برای شرکت در این برنامه، متقاضیان باید شرایط ثبت نام در آن را داشته باشند. که بنا به برآورده شدن آنها و به تعداد ارزشمندی که هر ناحیه به ارمغان می‌آورد، مقدار گرین کارتی که به موفقین اهدا می شود، متفاوت است. عواملی همچون تحصیلات، تجربه کاری، سابقه جرم یا بیماری خاصی ممکن است بر میزان اهدای گرین کارت تأثیر بگذارند.

در شرایط فعلی، برنامه گرین کارت تحت نظارت وزارت امور خارجه آمریکا قرار دارد و شرکت کنندگان می توانند از طریق سایت رسمی برنامه گرین کارت درخواست خود را ثبت کنند و در صورت برنده شدن در قرعه کشی، فرصت قانونی برای اقامت دائم در ایالات متحده را خواهند داشت.

پیش ثبت نام لاتاری

در سنوات پیش آمده که افرادی متوجه شروع لاتاری نشده اند و فرصت شرکت در آن را از دست داده اند. در مواردی هم افراد خیلی دیر برای ثبت نام اقدام کرده اند، به همین دلیل شانس شرکت در لاتاری را از دست داده‌اند. از آنجایی که مهلت ثبت نام لاتاری به هیچ وجه تمدید نمی‌شود پیشنهاد می‌کنیم از پیش ثبت نام لاتاری استفاده کنید.

امکان پیش ثبت نام لاتاری در سایت اصلی لاتاری وجود ندارد اما ما در سایت لاتاری بر آن شدیم تا با ایجاد این امکان هموطنانی که مشتاق ثبت نام در لاتاری هستند را کمک کنیم. هم اکنون می‌توانید به سایت لایزرو مراجعه کرده و فرم پیش ثبت نام لاتاری را تکمیل کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری
لاتاری یک برنامه مهاجرتی است بنابراین جهت شرکت در آن لازم است مدارکی را ارائه دهید، ارائه مدارک به معنی اسکن یا ارسال مدارک نیست بلکه منظور وارد کردن اطلاعات در فرم ثبت نام لاتاری است. مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری شامل موارد زیر است.

 • اطلاعات شناسایی و هویتی – مانند: شناسنامه، نام و نام خانوادگی، سن، تاریخ تولد ( به میلادی )

 • اطلاعات تحصیلی – مانند: دانستن رشته تحصیلی و آخرین مدرک تحصیلی

 • پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله تاثیر مدرک تحصیلی در لاتاری را مطالعه کنید.

 • اطلاعات تماس – مانند: ایمیل و شماره تماس

 • اطلاعات محل سکونت – مانند: کشور، استان و شهر محل زندگی به همراه آدرس محل سکونت

 • اطلاعات مربوط به همسر متقاضی ( البته در صورت متاهل بودن )

 • اطلاعات مربوط به فرزند یا فرزندان ( البته در صورت دارا بودن فرزند )

 • عکس مناسب برای لاتاری: عکس لاتاری بایستی با پس زمینه سفید، بدون رتوش، بدون سایه، حداکثر برای ۶ ماه پیش باشد، واضح و از سایز ۶۰۰ در ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تا ۱۲۰۰ پیکسل باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر حتما مقاله اول و آخر عکس لاتاری را بخوانید.

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری بسیار ساده است. در لایزور درباره شرایط شرکت یا ثبت نام در لاتاری به طور کامل توضیح داده ایم اما در اینجا گریز کوچکی به شرایط ثبت نام لاتاری می‌زنیم. متقاضیان لاتاری بایستی شرایط زیر را داشته باشند و این شرایط عبارت است از:

 • متقاضی متولد کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری باشند. برای اطلاع دقیق تر پیشنهاد می‌کنیم مقاله سایت لایزرو در خصوص کشورهایی که میتوانند در لاتاری شرکت کنند را مطالعه کنید.

 • داشتن دیپلم که معادل ۱۲ سال تحصیل است.

 • لاتاری هیچ شرایط سنی نداشته و همه متقاضیان با هر سنی می‌توانند در لاتاری شرکت کنند.

 • برای شرکت در لاتاری نیاز به داشتن مدرک زبان نیست.

 • داشتن عکس لاتاری مناسب با شرایط عکس لاتاری باشد. توضیح درباره شرایط عکس لاتاری بسیار است به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم مقاله شرایط عکس لاتاری لایزرو را مطالعه کنید.

 • داشتن پاسپورت برای ثبـت نام در لاتاری در دوره های قبل الزامی بود که از دوره لاتاری ۲۰۲۴ این شرط حذف شده است. بدیهی است که پس از برنده شدن در لاتاری برای گذراندن مراحل اداری و سفارتی برندگان لاتاری نیازمند داشتن پاسپورت هستید.

شرایط ثبـت نام لاتاری ممکن است تغییر کند و هر نوع تغییرات در شرایط ثبـت نام لاتاری از یک سال قبل اطلاع رسانی خواهد شد. متقاضیانی که اکنون در لاتاری ثبـت نام می‌کنند نیازی نیست درباره تغییر قوانین نگرانی داشته باشند زیرا شرایط فعلی لاتاری در دوره پیش رو ثابت خواهد بود.

لایزرو دانش کشور ها و مهاجرت

خدمات سایت لایزرو

وب سایت لاتاری در زمینه دانش کشورها اعم از قوانین، شرایط زندگی و فرهنگ کشورها، روش های مهاجرت و دانشگاه های برتر هر کشور فعالیت می‌کند. البته این تنها بخشی از فعالیت و چشم انداز ما است، در وحله اول ما در لایزرو تلاش می‌کنیم با بیانی شفاف و صادقانه شما را با واقعیت های مهاجرت آشنا کنیم تا از این طریق گام بلندی در جهت آگاهی بخشی اقشار مختلف جامعه برداشته باشیم.

یکی از خدمات مهم ما ثبـت نام لاتاری و کمک به متقاضیان ثبـت نام لاتاری است، در هر دوره افراد زیادی شانس خود را به دلیل وارد کردن اطلاعات اشتباه از دست می‌دهند بنابراین در قدم اول لاتاری و ثبـت نام در این برنامه را اولویت قرارداده ایم. می‌توانید با ورود به فرم ثبـت نام لاتاری به فارسی در این برنامه شرکت کرده و شانس خود را در دوره پیش رو لاتاری بیازمایید.

سخن پایانی

اگر درباره مهاجرت به آمریکا یک ساعت تحقیق کنید متوجه می‌شوید که مهاجرت از راه شرکت و برنده شدن در لاتاری بسیار سهل و ساده است. پر کردن فرم لاتاری در سایت اصلی لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ هزینه ای ندارد و پس از برنده شدن در لاتاری با هزینه ای در حدود ۱۵۰۰ دلار می‌توانید به خاک کشور آمریکا برسید.

این هزینه برای مهاجرت به آمریکا مانند یک شوخی است، هزینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا چیزی در حدود سالانه ۲۵ هزار دلار است. به همین خاطر است که لاتاری را آسان ترین روش مهاجرت به آمریکا می‌دانند. در صورت داشتن هرگونه سوال پیشنهاد می‌کنیم به سایت لایزرو مراجعه کرده و سوالات خود را با کارشناسان ما درمیان بگذارید./۴۹۰۷۳۰

نظرات