بیوگرافی شهید محمد جهانگیری شهید حمله به شاهچراغ + خانواده و عکس

0

بیوگرافی شهید محمد جهانگیری شهید حمله به شاهچراغ + خانواده و عکس

شهید محمد جهانگیری از شهدای حمله به حرم شاهچراغ میباشد که در سن ۲۶ سالگی به شهادت رسید. او در سال ۹۹ ازدواج کرده بود و متاهل بود. وی بسیجی بود و از ماموران امنیتی حرم شاه چراغ در شیراز بود که توسط داعش در محل خدمتش به شهادت رسید . بیوگرافی شهید محمد جهانگیری را در مجله حرف تازه می خوانید:

بیوگرافی شهید محمد جهانگیری از شهدای حمله به حرم شاهچراغ کیست

بیوگرافی شهید محمد جهانگیری

شهید محمد جهانگیری از شهدای حادثه شاهچراغ متولد دوم بهمن سال ۱۳۷۶ در شهرستان مرودشت بوده و در رشته کاردانی عمران و کارشناسی حسابداری تحصیل کرده بود. او یکی از اعضای بسیج مرودشت و از ماموران امنیتی حرم شاه چراغ بود که شامگاه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در حمله تروریستی داعش به شهادت رسید. او بر اثر تیراندازی زخمی شد و بعد از دو بار عمل جراحی در هایت به علت شدت جراحات جان به جان آفرین تسلیم کرد و به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.

شهید محمد جهانگیری مامور امنیتی حرم شاهچراغ ۲۶ ساله و متولد مرودشت بود که در حادثه حمله تروریستی حرم شاهچراغ به شهادت رسید. او ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در درگیری با عامل تکفیری تروریستی به دلیل اصابت گلوله مجروح شده و در نهایت ساعاتی پیش به علت جراحات شدید به شهادت رسید. شهید جهانگیری متاهل بوده و در سال ۱۳۹۹ ازدواج کرده بود.

خانواده

پدرش کارمند کارخانه آزمایش بود. وی از کودکی به مسجد و نماز جماعت علاقمند شد و همین موضوع موجب شد در نوجوانی و جوانی به عنوان یکی از فعالین فرهنگی پایگاه حمزه سیدالشهدای مسجد امام رضا(ع) شهرستان مرودشت شناخته و معرفی شود.

سوابق

شهید جهانگیری در هیئات مذهبی و خدمت در مراسم عزاداری امام حسین(ع) را همیشه در ردیف اول فعالیت هایش قرار می داد .

محمد جهانگیری در سال های گذشته یکی از فعالین و چهره های نام آشنای موکب های باب الحوائج و شهید جابر شهرستان مرودشت در مسیر پیاده روی اربعین بود و هر آنچه در توان داشت در مسیر عشق به سرور شهیدان امام حسین(ع) در طبق اخلاص گذاشته بود.

آشنایی و فعالیت او در کارهای عمرانی و فنی باعث شد خیلی زود جذب گروههای جهادی خدمت رسانی به محرومین جامعه شود و در نقاط کم برخوردار شهر یا روستا از جوشکاری گرفته تا هر خدمتی که می توانست انجام می داد.

تحصیلات

وی در دانشگاه نیز در رشته کاردانی عمران و کارشناسی حسابداری تحصیل کرد.

زندگینامه و بیوگرافی شهید محمد جهانگیری و همسرش

سال ۱۳۹۹ ازدواج کرد و مدتی بعد در گردان امام علی(ع) مشغول به خدمت شد. خدمت به اهل بیت(علیهم السلام) و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) یکی از بزرگترین افتخارات او در زندگی بود و ۲۲ مرداد نیز در راه دفاع از حریم حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) توسط دشمن تکفیری به شهادت رسید و برای همیشه نامش در تاریخ جاودانه شد.

نحوه شهادت

به گزارش رییس کل دادگستری استان فارس، محمد جهانگیری از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز ساعاتی پیش به شهادت رسید. وی از ماموران امنیتی حرم شاهچراغ بود که در ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در حمله تروریستی توسط داعش به شهادت رسید.

رییس کل دادگستری استان فارس: متاسفانه محمد‌جهانگیری، از مجروحان حادثه تروریستی شب گذشته شیراز به شهادت رسید.

شهید محمد جهانگیری ۲۹ ساله و اهل مرودشت بود که براثر اصابت تیر به قفسه سینه مجروح شده بود و تحت عمل جرای قرار گرفت اما در نهایت وی روز بعد از حادثه به درجه شهادت نائل امد.

عکس شهید محمد جهانگیری شهید حادثه تروریستی شاهچراغ

عکس شهید محمد جهانگیری شهید حادثه تروریستی شاهچراغ

همچنین ببینید: شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ کیست بیوگرافی و ماجرای شهادت

در همین رابطه معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس گفت: ساعاتی پیش برادر بسیجی محمد جهانگیری به علت شدت جراحات وارده علی رغم همه تلاش کادر درمان، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. وی متاهل، اهل مرودشت و از مامورین امنیتی حرم مطهر بود که در درگیری با عامل تکفیری تروریستی به دلیل اصابت گلوله مجروح شده بودند.
دومین شهید حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) از مامورین امنیتی حرم بود

وی افزود: همانگونه که در اخبار آمده است متاسفانه ساعاتی پیش برادر بسیجی محمد‌جهانگیری به علت شدت جراحات وارده علی رغم همه تلاش کادر درمان، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ایشان متاهل اهل مرودشت و از مامورین امنیتی حرم مطهر بودند که در درگیری با عامل تکفیری تروریستی به دلیل اصابت گلوله مجروح شده بودند.

قزل سفلی گفت: در حال هماهنگی با خانواده این شهید عزیز هستیم. که ان شاالله تشییع هر دو شهید را همزمان در حرم داشته باشیم.

او تاکید کرد: قرار است مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر روز چهارشنبه ساعت ۹ صبح برگزار شود.

پیام تسلیت

شهادت مدافع حرم ملکوتی حضرت شاهچراغ بسیجی شهید محمد جهانگیری از شهرستان مرودشت را به محضر امام زمان عج رهبری معظم انقلاب اسلامی و همه مردم ولایت مدار شهرستان مرودشت تسلیت عرض میکنیم روحش شاد و یادش گرامی باد 🥀

نظرات